To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Krew pod choinkę   -   19/12/2005
Już po raz drugi Klub Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie organizuje świąteczną akcję „Krew pod choinkę”. W tym roku inicjatywę współorganizacji przedsięwzięcia podjął się również Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie, wszystkiemu zaś patronuje dr Krzysztof Pawłowski – rektor WSB.

Ogloszenie
>

21 grudnia w godz. 10.00 – 14.00 zapraszamy wszystkich Tarnowian do kompleksu uczelnianego WSB przy ul. Kochanowskiego 30 oraz udziału w akcji „Krew pod choinkę”, której głównym celem jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na potrzebę dzielenia się z potrzebującymi cennym darem, jakim jest krew - mówi Grzegorz Kądzielawski, jeden z organizatorów.

W specjalnym zaproszeniu napisano :

Mimo wielkiego postępu medycyny, jaki obserwujemy w ciągu ostatnich lat, wciąż nie potrafimy stworzyć jednego lekarstwa – syntetycznej krwi. Dlatego, każdy system opieki zdrowotnej, jest uzależniony od dobrej woli Honorowych Dawców Krwi. To dzięki nim, możliwe jest ratowanie ludzkiego życia. Bez nich, nie byłoby nadziei na jutro...

Na szczęście, ta szczytna idea, staje się coraz powszechniejsza, zwłaszcza wśród młodzieży. Ich postawa staje się wzorem dla innych – jest ewidentną odskocznią od modelu dzisiejszego, konsumpcyjnego życia. Bo jak inaczej nazwać bezinteresowną ofiarę z części samego siebie?

Daje to wielką siłę i satysfakcję. Świadomość, że gdzieś tam, serce innego człowieka pompuje Twoją krew, jest uczuciem nie do opisania... To tak, jakbyś miał wielu braci, o których istnieniu nawet nie wiesz, ale nie zawahałeś się pomóc im, gdy byli w potrzebie. To jest prawdziwe człowieczeństwo... Krew może oddawać każdy dorosły, zdrowy człowiek. Jednorazowo pobierane jest 450ml. Każdorazowo krew jest badana na obecność chorób zakaźnych (m.in. AIDS, żółtaczka). Pobieranie jest niemal bezbolesne (niewielkie nakłucie). Krew można oddawać sześć (mężczyźni), lub cztery (kobiety) razy w roku. Niech każdy z nas zadba, by nigdy nie brakło „czerwonego złota”.


Organizatorzy mają nadzieję, że podczas akcji uda się zebrać dużo więcej krwi niż w roku ubiegłym, kiedy to Bank Krwi wzbogacił się o 16 litrów życiodajnego płynu. Warto dodać, że do udziału w akcji zostali również zaproszeni parlamentarzyści ziemi tarnowskiej reprezentujący wszystkie opcje polityczne. Mamy nadzieję, że nie zawiodą i w ten sposób pokażą „ludzką twarz polityki” - mówi G.Kądzielawski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:15:34
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html