To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Wigilia na Rynku   -   23/12/2003
Bardzo sympatyczny przebieg miała, zorganizowana przez Wydział Kultury UMT oraz Targowiska Miejskie, wczorajsza wigilijna uroczystość zorganizowana na płycie tarnowskiego Rynku. Była żywa szopka, wóz z sianem, żurek z kuchni polowej oraz świąteczny kiermasz. Życzenia obecnym na Rynku Tarnowianom złożyli biskup tarnowski , starosta i prezydent miasta.

Ogloszenie

Całe popołudnie, począwszy od godziny 14.00 wypełnił bogaty program artystyczy. W żywej szopce (z koniem, owcami i kozami) jako pastuszkowie zaprezentowali się aktorzy tarnowskiego Teatru. Już od godzin przedpołudniowych po ulicach Tarnowa jeździł wóz z sianem, ofiarowanym Tarnowianom przez wójta Skrzyszowa Józefa Gadka oraz starostę Tarnowskiego Michała Wojtkiewicza. Wozowi towarzyszył zespół kolędniczy "Kumotry". Przed godz. 15.00 wóz i kapela dotarli na tarnowski rynek. Wprost z wozu, w sianko zaopatrzyli się wszyscy chętni. Prezydent Bień ofiarował natomiast Tarnowianom lampki ze światełkiem betlejemskim, które dotarło do Tarnowa za pośrednictwem harcerzy.
Setki posiłków wydała kuchnia polowa, która serwowała gorący żurek z kiełbasą oraz herbatę z cytryną.
Na scenie pod Ratuszem aż do późnych godzin popołudniowych koncertowały kapele ludowe i zespoły kolędnicze. Bardzo spodobał się mieszkańcom występ Tarnowskiego Chóru Gospel, który zaprezentował wiązankę tradycyjnych, polskich kolęd w wersji gospel. Jako ostatni zaprezentował się folkowy zespół cygański, oczywiście w bożonarodzeniowym repertuarze.Koncert pod ratuszem poprowadzili dziennikarze Radia PLUS.

Wigilii na Rynku towarzyszył kiermasz świąteczny. Można było kupić ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, artykuły spożywcze, wyroby ludowe. Promowano też "Bajśnię" - czyli książkę, zawierającą zbiór bajek i basni, które napisali sami Tarnowianie.
Nie zapomniano o najbiedniejszych. Przy współpracy ze sponsorami udało się rozdać kilkaset paczek z artykułami spożywczymi.

Fotoreportaż z Wigilii na Rynku - w fotowydarzeniach OKAY.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:11:30
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html