To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Święto bez żużla   -   06/10/2003
Wczoraj zakończyło się trzydniowe święto Zakładów Azotowych. W tym roku święto tarnowskich "Azotów" miało charakter pracowniczy, tzn. w czasie trzech dni jego trwania zorganizowano szereg imprez skierowanych głównie do pracowników największej tarnowskiej fabryki. Nie odbył się jednak Turniej żuzlowy o Puchar Prezesa Zakładów Azotowych. Ze względów pogodowych imprezę przeniesiono na 15 X.

Ogloszenie

W ubiegłym roku, gdy na początku paędziernika obchodzono 75-lecie założenia ZA, zorganizowano szereg innego rodzaju imprez. Odbyło się na przykład okolicznościowe seminarium, w którym wzięli udział tarnowscy historycy opowiadający o początkach ZA, a kierowane ono było głównie do uczniów tarnowskich szkół. To właśnie przed rokiem zorganizowano także przy okazji święta "Azotów" wystawę historyczną w Mościckiej Fundacji Kultury, na której prezentowane były pamiątki związane z niegdysiejszym patronem fabryki, Feliksem Dzierżyńskim.
W tym roku, jak już wcześniej zapowiedział prezes ZA Ryszard Ścigała, święto "Azotów" zostało skierowane głównie do pracowników i mieszkańców Mościc. Zorganizowano szereg imprez i to oczywiście nie tylko takich, w czasie których wręczano odznaczenia i odznaki, ale także imprez dla całych rodzin. Jednym z takich pomysłów było na przykład otwarcie w czasie tego weekendu terenu Zakładów, aby można było je zwiedzać całymi rodzinami. Grała też oczywiście orkiestra ZA, która co roku obchodzi swój jubileusz w październiku wspólnie z jubileuszem Zakładów. W tym roku Orkiestra obchodzi "okragłą" rocznicę 75-lecia istnienia. Z tej okazji rozegrano specjalny mecz piłkarski z reprezentacją Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Po zaciętym meczu muzycy ulegli samorządowcom przegrywając 3 : 5.
Wczoraj odbył się ostatni już dzień trzydniowego w tym roku święta ZA, który rozpoczęto od złożenia wieńców i wiązanek kwiatów pod tablicami pamiątkowymi przed siedzibą dyrekcji fabryki. Była też uroczysta msza św. w mościckim kościele. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:58:03
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html