To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  „Emigranci” w Solskim    -   13/1/2006
Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie szykuje na „Małej Scenie” własną inscenizację „Emigrantów” Sławomira Mrożka, w reżyserii Sławomira Gaudyna, z obsadą Przemysława Sejmickiego i Marka Walczaka. –Chciałem uciec od polityki, ale od tego uciec się nie da – mówi reżyser. -Po przeróbkach z przerażeniem stwierdziłem, że tekst jest niezwykle aktualny. Premiera w sobotę 14 stycznia, o godzinie 18-tej.

Ogloszenie

Bohaterowie „Emigrantów”, sztandarowej sztuki Sławomira Mrożka to „ludzie samotni i wyobcowani, potrafiący jedynie toczyć między sobą spory, które są przeniesieniem konfliktów mających miejsce w ich rodzinnym kraju.” W tym wymiarze dramat okazał się - mimo upływu kilku dekad - nadal aktualny, choć Sławomir Gaudyn usunął z tekstu elementy odnoszące się do komunizmu. Jego zamiarem, jak sam mówi, było zbudowanie opowieści o dwóch ludziach, którzy nie potrafią od siebie uciec. – Chciałem uciec od polityki, ale od tego uciec się nie da – mówi. – Po przeróbkach z przerażeniem stwierdziłem, że tekst jest niezwykle aktualny, można znaleźć w nim chociażby to, co dziś się dzieje między PiS a PO, czy między Radiem Maryja a liberałami.
Jak czytamy na internetowej stronie teatru: „wydarzenia mające miejsce w dramacie oparły się próbie czasu. Jednak postaci nie do końca pozostały takimi, jakimi wykreował je autor. Jak w każdym społeczeństwie relacje międzyludzkie ulegają ciągłym przemianom. Niektóre różnice ulegają zatarciu, inne zostają mocno uwypuklone. Jedno jest pewne. Dziś priorytetem stała się chęć posiadania, pogoń za wartościami materialnymi. Ta myśl i jej konsekwencje stanowią istotę spektaklu.”.

Emigranci – reżyseria Sławomir Gaudyn, obsada – Przemysław Sejmicki i Marek Walczak.
Premiera – 14 stycznia (sobota) o godzinie 18-tej; kolejny spektakl – w niedzielę, o tej samej porze. Repertuar Teatru znajdziesz: tutaj. Teatr prowadzi przedsprzedaż biletów.

Posłuchaj fragmentu ze spektaklu i krótkiej rozmowy ze Sławomirem Gaudynem (((mp3)))
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:40:38
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html