To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Świąteczny konkurs Okay i Millennium   -   26/12/2003
Dla tych z inTARnautów, którzy mają już dość świątecznego obżarstwa mamy zaproszenia na filmowe seanse w kinie Millennium. Poza zdobywcą Złotych Lwów w Gdyni - "Warszawą" i hitowym "Good bye, Lenin" w mościckim kinie można od jutra oglądać romantyczną, pokrzepiajacą opowieść o czterdziestolatce rozpoczynającej nowe życie. Najnowsza millennijna premiera nosi tytuł "Pod słońcem Toskanii".

Ogloszenie

reżyseria: Audrey Wells ,
scenariusz: Audrey Wells (na podstawie książki Frances Mayes "Pod słońcem Toskanii"),
obsada: Vincenzo Ricotta, Diane Lane

Zbliżająca się do czterdziestki pisarka z San Francisco - Frances Mayes, przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Po rozwodzie nie może wrócić do psychicznej równowagi, brak jej też pisarskiej inwencji. Popada w głęboką depresję. Najlepsza przyjaciółka Frances, Patti, doradza jej wyjazd do Toskanii. Tam niespodziewanie kupuje piękną willę Bramasole, położoną w malowniczej okolicy. Wynajmuje też polskich robotników, którzy odnowią jej dom oraz staną się wkrótce jej najbliższymi i oddanymi przyjaciółmi. I w końcu... zakochuje się.

Ekranizacja bestsellera Frances Mayes z roku 1996.
Dla amerykańskich kobiet ta romantyczna opowieść była niezwykle pokrzepiająca - pokazywała, że także czterdziestolataka może z powodzeniem rozpocząć nowe życie.
Dla wszystkich czytelników stała się urzekającą podróżą przez romantyczne zakątki Włoch, pochwałą niespiesznego i pogodnego stylu życia, w którym ważny jest każdy zapach i w którym celebruje się każdy posiłek. Krytycy pisali, że otwierając tę książkę, czuje się smak suszonych pomidorów i zapach delikatnego włoskiego wina.
Dużym powodzeniem cieszyła się także kontynuacja powieści - "Bella Tuscany". Wydano także ekskluzywny album fotografii Boba Krista z tekstami pisarki i jej męża - "Frances Mayes in Tuscany".
Mayes jest cenioną poetką (m.in. tomiki "Sunday in Another Country", "After Such Pleasures", "The Book of Summer" oraz "Ex Voto"), a także eseistką. Wykłada na San Francisco State University. Ostatnio opublikowała kolejną powieść - "Swan" (2002), odwołującą się do jej wspomnień z dzieciństwa, spędzonego w Georgii.

Dwa lata trwały prace przygotowawcze i przymiarki do adaptacji. Początkowo film miał być realizowany w wytwórni Miramax, a jako reżysera proponowano Toma Tykwera ("Biegnij, Lola, biegnij"), który miał rozpocząć pracę po zakończeniu "Nieba". Ostatecznie jednak prawa do ekranizacji odkupili producenci z Touchstone Pictures. Główna trudność, z jaką zmagała się scenarzystka Audrey Wells, polegała na wprowadzeniu wyrazistej historii miłosnej. Prawdziwa Mayes jest profesorem literatury, krytykiem literackim i szczęśliwą mężatką, która do Włoch wyjechała z mężem, poetą Edwardem Mayesem. Jej zachwyt urokami Toskanii nie łączył się zatem z fascynacją erotyczną południowcami. W jednej z wersji scenariusza bohaterkę uczyniono prawniczką i rozważano, czy w ogóle nie zmienić jej nazwiska. W końcu jednak powrócono do pierwotnej koncepcji.

Film "Pod słońcem Toskani" ma nadzwyczaj ciepły klimat. Nie tylko dzięki jasnym, promiennym zdjęciom (Geoffrey Simpson), dużej dawce humoru i szczęśliwemu zakończeniu. Ci, którzy obejrzeli już film, twierdzą, że tworzy go przede wszystkim galeria pogodnych i wyrazistych postaci drugiego planu. Paweł (Paweł Szajda), Jerzy (Valentine Pelka) i Zbigniew (Sasza Vulicevic) - to polscy robotnicy zatrudnieni przez główną bohaterkę do renowacji jej świeżo zakupionego domu. Szybko stają się też jej najbliższymi przyjaciółmi. Jedzą wspólne posiłki, czytają wiersze Czesława Miłosza, zwierzają się sobie z sercowych problemów, wspierają się nawzajem. Rzadko zdarzają się w Stanach filmy, w których Polacy pokazywani by byli z równą sympatią.

Spośród tych z inTARnautów, którzy do jutra , tj. 27 grudnia do godz. 12.00 nadeślą nam na adres tarnow@okay.pl e-maila zawierającego imię i nazwisko z kontaktem telefonicznym oraz tytuł wybranego filmu i godzinę wybranego seansu rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia do "Millennium" w dniach 27-28 grudnia. ZAPRASZAMY !!!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:46:18
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html