To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wielka Gala "Uskrzydlonych"   -   13/1/2006
W piątek wieczorem w Tarnowskim Teatrze, podczas uroczystej Gali, wręczono statuetki "Uskrzydlonych" za rok 2006. Dwanaście kolejnych nagród powiększyło do 174 liczbę statuetek przyznanych dotąd przez Kapitułę powoływaną corocznie przez Radę Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury. TFK obchodzi w tym roku piętnastolecie istnienia i Wielka Gala "Uskrzydlonych" 2006 była też okazją do świętowania tego jubileuszu.

Ogloszenie

Po raz pierwszy nagrodę „Uskrzydlony” przyznano za 1988 r. Wówczas wyróżniono nią sześć osób w dwóch kategoriach – kultura i media. Pomysł promowania ludzi związanych z kulturą powstał w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie, kierowanym przez Stanisława Lisa. „Uskrzydlony” przyznawany był przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Tarnowie dla ludzi kultury. Praktycznie od początku honorowani tym wyróżnieniem byli także menedżerowie, działacze samorządowi oraz dziennikarze. W momencie powstania Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., kontynuującej misję WOK w dziedzinie kultury, „Uskrzydlony” stał się nagrodą za indywidualny wkład w dzieło rozwoju regionu tarnowskiego przyznawaną w pięciu kategoriach: kultura, samorząd lokalny, gospodarka, promocja, media.
Po dwuletniej przerwie ideę „Uskrzydlonego” podjęła Rada Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury w ramach Programu Jubileuszu 10-lecia swojej działalności.
Od 2000 r. „Uskrzydlony” jest przyznawany przez kapitułę powoływaną corocznie przez Radę Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury w kategoriach:
KULTURA
SAMORZĄD TERYTORIALNY
MEDIA
ROZWÓJ I PROMOCJA REGIONU
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
INTEGRACJA EUROPEJSKA
FIRMY KREUJĄCE ROZWÓJ MAŁOPOLSKI I PODKARPACIA
PROMOCJĘ POLSKI W EUROPIE I W ŚWIECIE.

Statuetka „Uskrzydlonego”, to dzieło artysty rzeźbiarza Stefana Niedorezo, przypomina Ikara. Każda statuetka „Uskrzydlonego” ma swój numer, do którego dołączona jest karta z imieniem i nazwiskiem wyróżnionej osoby. Prowadzona jest również dokumentacja „Uskrzydlonych” w postaci kroniki ze zdjęciami i wpisami laureatów i osób uczestniczących w uroczystości wręczenia nagrody. „Uskrzydlony” z pewnością jest symbolem pięknego człowieka, który uduchowiony swoim sukcesem potrafi go smakować, nie tracąc jego ludzkiego wymiaru.
„Uskrzydlony” jest też symbolem zwycięstwa, które jak wiatr pociąga innych za sobą. Jest wreszcie ludzkim pragnieniem posiadania skrzydeł, dzięki którym można pokonać przestrzeń. Jest też spełnieniem norwidowskiego posłania zawartego w „Promethidionie”: ”Bo piękno na to jest, by zachwycało – do pracy , praca, by się zmartwychwstało”.

„Uskrzydlony” jest honorowym wyróżnieniem, nie wiąże się z żadnymi korzyściami materialnymi, nagradzane są nim wybitne i zasłużone dla regionu i „małych ojczyzn” osoby a także sponsorzy kultury, przedstawiciele samorządów oraz menadżerowie. „Uskrzydlony” przyznawany jest osobom indywidualnym i zespołom twórczym, ale tylko wówczas, gdy osiągnięty sukces jest wynikiem twórczej pracy wielu osób i nie sposób indywidualnie go uhonorować.
Podczas piątkowej GALi w Teatrze Solskiego statuetki odebrali w kategorii "Kultura" - JADWIGA KUSIOR - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej , animator kultury i LELIWA JAZZ BAND, popularny tarnowski zespół jazzu tradycyjnego, zdobywca ubiegłorocznej Złotej Tarki.
W kategorii "Samorząd Terytorialny" nagrodzono: JANA MUSIAŁA, burmistrza Brzeska, KAZIMIERZ KORMANA, burmistrza Zakliczyna, który odzyskał z dniem 1 stycznia 2006 roku prawa miejskie i KRZYSZTOFA KACZMARSKIEG0, starostę powiatu dąbrowskiego.
W kategorii "Media" statuetki otrzymali : TOMASZ JAMROZIK, dziennikarz , dyrektor Oddziału Tarnowskiego „Dziennika Polskiego” i MAŁOPOLSKA TELEWIZJA KABLOWA STAR Sp. z o.o.
W kategorii "Rozwój i Promocja Regionu" uhonorowany został ZDZISŁAW JANIK - działacz samorządowy i gospodarczy, prezes zarządu PKS Sp. z o.o..
W kategorii "Organizacje Pozarządowe" nagrodę przyznano jednej osobie. Jest nią KS. ANDRZEJ SUROWIEC, proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu, Proboszcz III Tysiąclecia w plebiscycie Katolickiej Agencji Informacyjnej, m.in. założyciel Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Jarosławiu.
W kategorii "Integracja Europejska" triumfował PROF. DR HAB. JERZY MIKUŁOWSKI – POMORSKI z Akademii Ekonomicznej w Krakowie (w latach 1990 – 1996 jej rektor).
W kategorii "Firmy Kreujące rozwój Małopolski i Podkarpacia" statuetką otrzymała w tym roku KOPALNIA SOLI WIELICZKA TRASA TURYSTYCZNA SP. z o.o. a w kategorii "Promocja Polski w Europie i Świecie" - STOWARZYSZENIE MAŁOPOLSKIE FORUM WSPÓŁPRACY Z POLONIĄ.

W trakcie bankietu zorganizowanego po Gali w Teatrze, udało nam się porozmawiać prawie z każdym nagrodzonym, w sobotę krótkie wywiady w formacie mp3 (wzbogacone o teksty prezentujące nagrodzonych) będą do odsłuchania w naszym portalu. Zapraszamy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 05:59:41
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html