Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Modernizacja dróg w regionie   -   14/1/2006
Wzmocnienie nawierzchni, budowa ronda, remont wiaduktu nad torami kolejowymi oraz wykonanie chodników wzdłuż najbardziej ruchliwych odcinków – takie są założenia pierwszego etapu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 na odcinku od Tarnowa przez Tuchów, Ciężkowice do Moszczenicy. To jedna z największych tegorocznych inwestycji, które chce zrealizować Województwo Małopolskie.

Ogloszenie
>

Projekt został zgłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW-zarządca drogi) do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Samorząd województwa stara się o unijne dofinansowanie inwestycji. Koncepcja jest właśnie poddawana ocenie przez ekspertów.
Mówi Starosta Tarnowski Zbigniew Karciński: – Cieszę się, że modernizacja trasy została uznana przez zarząd województwa Małopolskiego za jeden z priorytetów. Przez powiat tarnowski przebiega blisko 35 kilometrowy odcinek tej bardzo uczęszczanej drogi i zależy nam na jej szybkim remoncie. Są niebezpieczne dla pieszych miejsca takie jak np. Siedliska, gdzie powinny powstać nowe chodniki. Niezbędne jest także zmodernizowanie bardzo zniszczonego wiaduktu kolejowego w Tuchowie. Chcielibyśmy, aby wybudowano dodatkowe pasy ruchu na podjeździe w Piotrkowicach, zarówno od strony Tuchowa jak i Tarnowa. Samochody ciężarowe znacznie spowalniają tam teraz ruch.

Decyzja w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 zapadnie na przełomie lutego i marca. Inwestycja ma w sumie kosztować 23 mln zł.
W ramach inwestycji drogowych współfinansowanych przez ZPORR, na terenie powiatu tarnowskiego wyremontowano drogi powiatowe nr 359 i 362 w Woli Rzędzińskiej i Ładnej. Modernizacja kosztowała 5,9 mln zł, powiat wniósł wkład w wysokości 1,5 mln zł.
Ponadto przebudowane zostały drogi dojazdowe do Parku Przemysłowego w Tarnowie (Al. Piaskowa i ul. Krzyska), zmodernizowano drogę wojewódzką nr 975 na odcinku Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(16-01-2006) Dragon :
czy ja wiem czy takie straszne te drogi ??jechalem na rowerze w tamte wakacje i nie bylo tak strasznie gorsze byly podjazdy co chwile zwlaszcza jesli chodzi o ta droge co biegnie tam jak jest ta serpentyna za ciezkowicami to tam nie ma co narzekac gorzej juz jest w miescie dziura na dziurze dziura pogania:)no ale coz do granicy bedzie lepsza droga:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl