To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Modernizacja dróg w regionie   -   14/1/2006
Wzmocnienie nawierzchni, budowa ronda, remont wiaduktu nad torami kolejowymi oraz wykonanie chodników wzdłuż najbardziej ruchliwych odcinków – takie są założenia pierwszego etapu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 na odcinku od Tarnowa przez Tuchów, Ciężkowice do Moszczenicy. To jedna z największych tegorocznych inwestycji, które chce zrealizować Województwo Małopolskie.

Ogloszenie

Projekt został zgłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich (ZDW-zarządca drogi) do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Samorząd województwa stara się o unijne dofinansowanie inwestycji. Koncepcja jest właśnie poddawana ocenie przez ekspertów.
Mówi Starosta Tarnowski Zbigniew Karciński: – Cieszę się, że modernizacja trasy została uznana przez zarząd województwa Małopolskiego za jeden z priorytetów. Przez powiat tarnowski przebiega blisko 35 kilometrowy odcinek tej bardzo uczęszczanej drogi i zależy nam na jej szybkim remoncie. Są niebezpieczne dla pieszych miejsca takie jak np. Siedliska, gdzie powinny powstać nowe chodniki. Niezbędne jest także zmodernizowanie bardzo zniszczonego wiaduktu kolejowego w Tuchowie. Chcielibyśmy, aby wybudowano dodatkowe pasy ruchu na podjeździe w Piotrkowicach, zarówno od strony Tuchowa jak i Tarnowa. Samochody ciężarowe znacznie spowalniają tam teraz ruch.

Decyzja w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977 zapadnie na przełomie lutego i marca. Inwestycja ma w sumie kosztować 23 mln zł.
W ramach inwestycji drogowych współfinansowanych przez ZPORR, na terenie powiatu tarnowskiego wyremontowano drogi powiatowe nr 359 i 362 w Woli Rzędzińskiej i Ładnej. Modernizacja kosztowała 5,9 mln zł, powiat wniósł wkład w wysokości 1,5 mln zł.
Ponadto przebudowane zostały drogi dojazdowe do Parku Przemysłowego w Tarnowie (Al. Piaskowa i ul. Krzyska), zmodernizowano drogę wojewódzką nr 975 na odcinku Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:06:44
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html