To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Uskrzydleni" 2006 - Leliwa Jazz Band    -   15/1/2006
W kategorii KULTURA statuetką "Uskrzydlonego" nagrodzono w tym roku popularny tarnowski zespół jazzu tradycyjnego LELIWA JAZZ BAND. Trudno nie kojarzyć tego faktu z wielkim sukcesem zespołu, jaki stał się jego udziałem w roku minionym. LJB zdobyła w Iławie "Złota Tarkę". W imieniu zespołu statuetkę odebrał w piątek Edward Wnęk, założyciel i lider grupy.

Ogloszenie
>

LELIWA JAZZ BAND
Ten „stary, dobry jazz” - takim terminem określa się jazz nowoorleański, dixieland, ragtime i swing. Jest to muzyka łatwa, lekka i przyjemna. Aby jednak taką była muzycy muszą się wykazać dobrym warsztatem gry na instrumentach, wyobraźnią muzyczną i zmysłem improwizacji. Potrzebne jest też subtelne wyczucie stylu muzycznego. Ta sztuka udała się muzykom zespołu Leliwa Jazz Band.
Zespół Leliwa Jazz Band jest spadkobiercom istniejącego w latach osiemdziesiątych zespołu Ragtime Kapela. Aktualnie działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Założycielem i liderem zespołu jest Edward Wnęk, grający na banjo. Zespół jest laureatem kilku znaczących w świecie jazzu nagród i wyróżnień. Min. zdobył pierwsze miejsce w II Konkursie Jazzu Tradycyjnego im. Bogdana Styczyńskiego w Warszawie, a w roku 2005 prestiżową nagrodę na XXXV Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING „ZŁOTA TARKA” w Iławie.
Tarnowski zespół z wielkim powodzeniem koncertował na wielu festiwalach i imprezach jazzowych, takich jak; Baszta Jazz Festiwal w Czechowie nad Dunajcem, czy 50 JUBILEUSZOWYCH ZADUSZKACH JAZZOWYCH w Krakowie, które są najstarszym festiwalem jazzowym w Europie i drugim na świecie, a w koncertach zawsze udział bierze śmietanka światowego jazzu.
Leliwa Jazz Band jest jak wino, czym starsze tym lepsze.

Posłuchajcie ubiegłorocznego wywiadu z muzykami, przeprowadzonego po ich powrocie z Iławy, w materiał wpleciono fragmenty trzech utworów z płyty demo LJB– „Muskrat Ramble” Kida Orly oraz „Someday, You’ll be sorry” i „Cornet chop suey” Louisa Armstronga : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:37:21
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html