Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieliczka "uskrzydloną" firmą 2006    -   15/1/2006
Nagrodę "Uskrzydlonego" w kategorii FIRMY KREUJĄCE ROZWÓJ MAŁOPOLSKI I PODKARPACIA otrzymała w tym roku TRASA TURYSTYCZNA KOPALNIA SOLI WIELICZKA SP. Z O.O. w Wieliczce. W jej imieniu nagrodę odebrał Jan Sikora (indywidualnie uhonorowany już statuetką za rok 2003), prezes zarządu firmy, którego krótką wypowiedź nagraliśmy dla Was.

Ogloszenie

Kopalnia Soli Wieliczka jest unikatowym na skalę światową zabytkiem kultury materialnej i niepowtarzalnych obiektów przyrody nieożywionej. Jest wspaniałym pomnikiem historii i kultury Narodu Polskiego. Wpisana przez UNESCO na Międzynarodową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego, stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej.

Ten „Magiczny świat ukryty we wnętrzu Ziemi” od lat niezmiennie budzi zachwyt i podziw zwiedzających. Znana w kraju i na świecie trasa turystyczna to wykute w soli podziemne kaplice, urokliwe jeziorka solankowe, tajemnicze komory pełne rzeźb i płaskorzeźb solnych, kolekcje maszyn i urządzeń górniczych, które każdego roku podziwia ponad 1 000 000 turystów.
Solne przestrzenie wielickiej kopalni to również miejsce organizacji różnego rodzaju imprez. Reprezentacyjne podziemne komory stanowią niezwykle oryginalną i atrakcyjną scenerię dla eleganckich bankietów, przyjęć, balów, konferencji, koncertów, natomiast jedyna na świecie podziemna kaplica św. Kingi to wyjątkowe miejsce na zawarcie związku małżeńskiego.
Sława i i sukcesy Kopalni nie byłyby możliwe bez wielkiego zaangażowania i profesjonalnego zarządzania przez Zarząd Spółki.
Kopalnia Soli WIELICZKA od lat współpracuje z Tarnowską Fundacją Kultury, wpisując się w działania związane z europejskimi procesami integracyjnymi, kształtowanie wizerunku Polski w Europie, umacnianie tożsamości narodowej i dziedzictwa kulturowego - czytamy w laudacji.

Posłuchaj wypowiedzi Jana Sikory: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl