To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieliczka "uskrzydloną" firmą 2006    -   15/1/2006
Nagrodę "Uskrzydlonego" w kategorii FIRMY KREUJĄCE ROZWÓJ MAŁOPOLSKI I PODKARPACIA otrzymała w tym roku TRASA TURYSTYCZNA KOPALNIA SOLI WIELICZKA SP. Z O.O. w Wieliczce. W jej imieniu nagrodę odebrał Jan Sikora (indywidualnie uhonorowany już statuetką za rok 2003), prezes zarządu firmy, którego krótką wypowiedź nagraliśmy dla Was.

Ogloszenie
>

Kopalnia Soli Wieliczka jest unikatowym na skalę światową zabytkiem kultury materialnej i niepowtarzalnych obiektów przyrody nieożywionej. Jest wspaniałym pomnikiem historii i kultury Narodu Polskiego. Wpisana przez UNESCO na Międzynarodową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego, stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej.

Ten „Magiczny świat ukryty we wnętrzu Ziemi” od lat niezmiennie budzi zachwyt i podziw zwiedzających. Znana w kraju i na świecie trasa turystyczna to wykute w soli podziemne kaplice, urokliwe jeziorka solankowe, tajemnicze komory pełne rzeźb i płaskorzeźb solnych, kolekcje maszyn i urządzeń górniczych, które każdego roku podziwia ponad 1 000 000 turystów.
Solne przestrzenie wielickiej kopalni to również miejsce organizacji różnego rodzaju imprez. Reprezentacyjne podziemne komory stanowią niezwykle oryginalną i atrakcyjną scenerię dla eleganckich bankietów, przyjęć, balów, konferencji, koncertów, natomiast jedyna na świecie podziemna kaplica św. Kingi to wyjątkowe miejsce na zawarcie związku małżeńskiego.
Sława i i sukcesy Kopalni nie byłyby możliwe bez wielkiego zaangażowania i profesjonalnego zarządzania przez Zarząd Spółki.
Kopalnia Soli WIELICZKA od lat współpracuje z Tarnowską Fundacją Kultury, wpisując się w działania związane z europejskimi procesami integracyjnymi, kształtowanie wizerunku Polski w Europie, umacnianie tożsamości narodowej i dziedzictwa kulturowego - czytamy w laudacji.

Posłuchaj wypowiedzi Jana Sikory: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:45:09
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html