To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Uskrzydleni" 2006: Forum Wsp. z Polonią    -   15/1/2006
STOWARZYSZENIE MAŁOPOLSKIE FORUM WSPÓŁPRACY Z POLONIĄ, m.in. organizator Forum Mediów Polonijnych, jest tegorocznym laureatem nagrody "Uskrzydlonego" w kategorii Promocja Polski w Europie i w świecie. Na temat nagrody i dzialalnosci Forum rozmawialiśmy z Małgorzatą Sajdak z zarządu Stowarzyszenia.

Ogloszenie
>

Oto tekst laudacji odczytanej podczas odbioru nagrody w piątek wieczorem podczas Wielkiej Gali Uskrzydlonych 2006 :

Stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią działa od 1999 r. Powstało z inicjatywy dziennikarzy pracujących w kraju i poza jego granicami, przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów lokalnych i gospodarczych, twórców kultury i działaczy polonijnych.
Celem Stowarzyszenia jest inspirowanie i wspieranie działań na rzecz rozwoju kontaktów ze środowiskami polonijnymi. Są to działania na rzecz rozwoju społecznego, ekonomicznego, kulturalnego i promocji Polski na świecie często przy pomocy i udziale mediów, w tym również polonijnych.
Małopolskie Forum Współpracy z Polonią stanowi kontynuację wieloletnich działań podejmowanych przez jego założycieli na rzecz rozwoju propagowania wiedzy o Polsce w świecie i utrzymywania stałych kontaktów pomiędzy środowiskami Polonii a krajem. Najważniejszym dokonaniem w tej dziedzinie jest Światowe Forum Mediów Polonijnych organizowane nieprzerwanie od 1993 roku. Jest to jedno z największych przedsięwzięć, którego zadaniem jest promocja polskiej gospodarki, kultury i turystyki w świecie, za pośrednictwem mediów polonijnych.
Od 1999 r. w trakcie Forum promowane jest jedno z polskich województw. W 1999r. było to województwo małopolskie, w 2000 r. podkarpackie, w 2001 r. łódzkie, w 2002 r. świętokrzyskie, w 2003 r. lubelskie, w 2004 r. pomorskie, w 2005 r. śląskie, w 2006 r. – warmińsko – mazurskie.
Stowarzyszenie wspiera media lokalne i regionalne. Organizowane cyklicznie Ogólnopolskie Sejmiki Mediów Lokalnych (XII edycji), umożliwiają wymianę doświadczeń dziennikarzy pracujących w mediach lokalnych i regionalnych, pokazują rolę i możliwości mediów w promocji przedsiębiorczości oraz produktów kulturalnych i turystycznych.
Stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią przyznaje Nagrodę FIDELIS POLONIAE – za wybitne zasługi w umacnianiu więzi między Polonią a krajem, nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Literackim „Powroty do źródeł” im. Henryka Cyganika oraz honorowe wyróżnienia PLATYNOWY PARTNER i ZŁOTY SPONSOR Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią.
Stowarzyszenie organizuje sympozja, konferencje, warsztaty, szkolenia dla redaktorów mediów lokalnych, dla samorządów lokalnych, instytucji oświaty, kultury, najczęściej pod kątem obecności Polski w Unii Europejskiej i wynikających stąd konsekwencji w sferze życia duchowego, intelektualnego i gospodarczego.
Trudno ocenić efekty pracy Stowarzyszenia w wymiarze materialnym, ale wystarczy sięgnąć do zbiorów wycinków prasowych, archiwum, artykułów i audycji radiowych oraz telewizyjnych – w Polsce i na świecie – aby przekonać się, jakie korzyści z działalności Stowarzyszenia ma Polska. Za jego sprawą spotykają się w ojczyźnie ludzie należący niewątpliwie do elit intelektualnych polskiej diaspory, ludzie spragnieni kontaktów z Macierzą i powrotów do źródeł.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z Małgorzatą Sajdak : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:07:20
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html