To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  15 lat Tarnowskiej Fundacji Kultury    -   16/1/2006
Wielka Gala Uskrzydlonych 2006, jaka odbyła się w piątek w Tarnowskim Teatrze, zbiegła się z obchodami 15-lecia działalności Tarnowskiej Fundacji Kultury, która jest organizatorem samej nagrody, rokrocznie przyznawanej przez Radę Fundatorów TFK. Ze Stanisławem Lisem - przewodniczącym Rady i jednym z pomysłodawców powołania w roku 1990 Fundacji, rozmawialiśmy w teatralnym foyer.

Ogloszenie
>

Posłuchaj tej rozmowy: (((mp3)))

- W 1990 roku „jedenastu niespokojnych duchem menadżerów kultury” podjęło wyzwanie i podpisało akt notarialny zakładający Tarnowską Fundację Kultury - mówi z kolei jej prezesina Lucyna Krupa i kontynuuje: - Wyzwanie było nie małe bo czasy były niespokojne.
Staramy się kontynuować wyzwania XXI wieku - promować kulturę jako ważny czynnik rozwoju społecznego i gospodarczego Polski i Europy, uczyć menedżerów i działaczy samorządowych jak łączyć działalność kulturalną z rozwojem regionalnym, ochroną środowiska, gospodarką turystyczną, czy promocją regionu. Stawiamy na ludzi, których pasja, zaangażowanie i jakość pracy kulturalnej i artystycznej porywa i uszlachetnia innych, bo jak pięknie napisał kiedyś Cyprian Kamil Norwid:
Ludzie czynni są ci co nie zależą od środowiska, ale środowisko od nich Takich ludzi Fundacja promuje, wspiera i nagradza. Oni są także siłą sprawczą wszelkich działań podejmowanych dla realizacji celów statutowych fundacji. Staramy się nie bronić przed nowoczesnością i wyzwaniom przyszłości, jakie niosą Internet, multimedia i globalna wioska informatyczna. Dbamy jednocześnie o ochronę wartości słowa, poezji, muzyki i kultury ludowej, które są niezbędne do zachowania tożsamości narodowej i piękna małych ojczyzn.
Nasze motto, które uskrzydal Fundację do działń to słowa wieloletniego ministra kultury Francji , znakomitego pisarza - André Malraux:
„Kultury się nie dziedziczy, kulturę się zdobywa”
.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:07:55
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html