To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PO-PiSowa zadymka    -   17/1/2006
Gdyby sądzić po słowach wypowiadanych podczas poniedziałkowej konferencji prasowej tarnowskich posłów PiS to bliżej im (przynajmniej lokalnie) do stworzenia koalicji z ludowcami i Samoobroną. Michał Wojtkiewicz, Edward Czesak i Józef Rojek (na zdjęciu) komplementowali współpracę na rzecz regionu z posłami PSL, Samoobrony i LPR. Krytykowali natomiast głośno styl polityki uprawianej przez regionalnego lidera PO - posła Aleksandera Grada. Józef Rojek nie bał się nawet nazwać tego ostatniego "lokalnym Konradem Wallenrodem". PiS zarzuca posłowi PO, że wywołuje niczym niezusadniony "stan iluzorycznego zagrożenia" w takich m.in. kwestiach, jak sprawa domniemanego "odłożenia" budowy odcinka autostrady Kraków-Tarnów czy przenosin siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa.

Ogloszenie
>

Posłowie PiS nie tylko zgodnie dementowali wczoraj alarmistyczne teksty i doniesienia lokalnych dzienników, ale też niedwuznacznie dawali do zrozumienia, że winnym np. obecnego zatrzymania sprawy budowy autostrady jest m.in. ... Aleksander Grad. Zdaniem parlamentarzystów PiS administracja A.Grada - jeszcze jako ówczesnego tarnowskiego wojewody - odpowiada za niechlujstwo, źle zrobiony projekt i zmarnowaną dokumentację wartą kilkanaście milionów złotych.
Decyzję o przebiegu autostrady na odcinku od granic byłego województwa krakowskiego (wschodnie okolice gminy Szarów) – do tarnowskiego Krzyża i Brzozówki, Wojewoda Tarnowski wydał z końcem grudnia 1998 roku. zdaniem posłów PiS zmarnowano sześć lat, a w następstwie zaskarżenia decyzji przez mieszkańców wsi Mokrzyska oraz Wierzchosławice, w lutym ubiegłego roku została ona uchylona. Procedurę trzeba było więc zacząć od początku a poprawienie dokumentacji kosztować będzie kolejne 13,4 mln zł. Zdaniem posłów PiS nie należy się jednak obawiać opóźnienia inwestycji ponieważ jest to absolutny priorytet dla rządu, zarezerwowano w tym celu odpowiednie środki finansowe i wyeliminowano korupcyjny, koncesyjny system realizowania takich inwestycji. Zdaniem J.Rojka, E.Czesaka i M.Wojtkiewicza możemy się w najbliższych latach spodziewać wręcz „boomu gospodarczego” związanego ze środkami na infrastrukturę.
Na konferencji padły również słowa oburzenia pod adresem osób (osoby ?), rozpowszechniających wśród dziennikarzy informacje o przeniesieniu siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa do Rzeszowa. – Sprawdziliśmy i nie ma żadnych działań zmierzających w tym kierunku, stosowne oświadczenie w tej sprawie wydała zresztą KSG – stanowczo ogłaszał Edward Czesak. –Przestrzegałbym posłów opozycyjnych, którzy przedstawiają iluzoryczny stan zagrożenia – dodaje Józef Rojek. –Pan Aleksander Grad urasta do roli Konrada Wallenroda; biorąc w obronę coś, co nie zaistniało. Najpierw usłyszeliśmy bajkę, że zabierają nam „Gazy”, a potem dowiedzieliśmy się, że dzięki jego działaniom udało się spółkę „ocalić”.
Podczas konferencji prasowej nie brakło odniesień do bieżącej sytuacji politycznej w kraju oraz oceny obecnej współpracy z innymi parlamentarzystami wybranymi z okręgu tarnowskiego. Poseł Rojek odcinał się także od przypisawanch mu przez niektóre media poglądów przeciwnika prywatyzacji Zakładów Azotowych.

Posłuchaj, co tarnowscy posłowie PiS mówią na temat przyczyn kryzysu politycznego, rozpoczętego w ubiegłym tygodniu w Sejmie: (((mp3)))
A oto, jak oceniają działanie lokalnego porozumienia tarnowskich parlamentarzystów i jak oceniają szanse jego działania w przyszłości: (((mp3)))
Posłuchaj, co posłowie PiS mają do powiedzenia na temat sprawy domniemanych przenosin KSG: (((mp3)))
Posłuchaj też dłuższego fragmetu konferencji poświęconego kwestiom, dotyczącym budowy odcinka autostrady Kraków-Tarnów: (((mp3)))
I jeszcze wypowiedź Józefa Rojka na temat jego poglądów, dotyczących prywatyzacji ZAT: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:09:42
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html