Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PO-PiSowa zadymka    -   17/1/2006
Gdyby sądzić po słowach wypowiadanych podczas poniedziałkowej konferencji prasowej tarnowskich posłów PiS to bliżej im (przynajmniej lokalnie) do stworzenia koalicji z ludowcami i Samoobroną. Michał Wojtkiewicz, Edward Czesak i Józef Rojek (na zdjęciu) komplementowali współpracę na rzecz regionu z posłami PSL, Samoobrony i LPR. Krytykowali natomiast głośno styl polityki uprawianej przez regionalnego lidera PO - posła Aleksandera Grada. Józef Rojek nie bał się nawet nazwać tego ostatniego "lokalnym Konradem Wallenrodem". PiS zarzuca posłowi PO, że wywołuje niczym niezusadniony "stan iluzorycznego zagrożenia" w takich m.in. kwestiach, jak sprawa domniemanego "odłożenia" budowy odcinka autostrady Kraków-Tarnów czy przenosin siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa.

Ogloszenie
>

Posłowie PiS nie tylko zgodnie dementowali wczoraj alarmistyczne teksty i doniesienia lokalnych dzienników, ale też niedwuznacznie dawali do zrozumienia, że winnym np. obecnego zatrzymania sprawy budowy autostrady jest m.in. ... Aleksander Grad. Zdaniem parlamentarzystów PiS administracja A.Grada - jeszcze jako ówczesnego tarnowskiego wojewody - odpowiada za niechlujstwo, źle zrobiony projekt i zmarnowaną dokumentację wartą kilkanaście milionów złotych.
Decyzję o przebiegu autostrady na odcinku od granic byłego województwa krakowskiego (wschodnie okolice gminy Szarów) – do tarnowskiego Krzyża i Brzozówki, Wojewoda Tarnowski wydał z końcem grudnia 1998 roku. zdaniem posłów PiS zmarnowano sześć lat, a w następstwie zaskarżenia decyzji przez mieszkańców wsi Mokrzyska oraz Wierzchosławice, w lutym ubiegłego roku została ona uchylona. Procedurę trzeba było więc zacząć od początku a poprawienie dokumentacji kosztować będzie kolejne 13,4 mln zł. Zdaniem posłów PiS nie należy się jednak obawiać opóźnienia inwestycji ponieważ jest to absolutny priorytet dla rządu, zarezerwowano w tym celu odpowiednie środki finansowe i wyeliminowano korupcyjny, koncesyjny system realizowania takich inwestycji. Zdaniem J.Rojka, E.Czesaka i M.Wojtkiewicza możemy się w najbliższych latach spodziewać wręcz „boomu gospodarczego” związanego ze środkami na infrastrukturę.
Na konferencji padły również słowa oburzenia pod adresem osób (osoby ?), rozpowszechniających wśród dziennikarzy informacje o przeniesieniu siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa do Rzeszowa. – Sprawdziliśmy i nie ma żadnych działań zmierzających w tym kierunku, stosowne oświadczenie w tej sprawie wydała zresztą KSG – stanowczo ogłaszał Edward Czesak. –Przestrzegałbym posłów opozycyjnych, którzy przedstawiają iluzoryczny stan zagrożenia – dodaje Józef Rojek. –Pan Aleksander Grad urasta do roli Konrada Wallenroda; biorąc w obronę coś, co nie zaistniało. Najpierw usłyszeliśmy bajkę, że zabierają nam „Gazy”, a potem dowiedzieliśmy się, że dzięki jego działaniom udało się spółkę „ocalić”.
Podczas konferencji prasowej nie brakło odniesień do bieżącej sytuacji politycznej w kraju oraz oceny obecnej współpracy z innymi parlamentarzystami wybranymi z okręgu tarnowskiego. Poseł Rojek odcinał się także od przypisawanch mu przez niektóre media poglądów przeciwnika prywatyzacji Zakładów Azotowych.

Posłuchaj, co tarnowscy posłowie PiS mówią na temat przyczyn kryzysu politycznego, rozpoczętego w ubiegłym tygodniu w Sejmie: (((mp3)))
A oto, jak oceniają działanie lokalnego porozumienia tarnowskich parlamentarzystów i jak oceniają szanse jego działania w przyszłości: (((mp3)))
Posłuchaj, co posłowie PiS mają do powiedzenia na temat sprawy domniemanych przenosin KSG: (((mp3)))
Posłuchaj też dłuższego fragmetu konferencji poświęconego kwestiom, dotyczącym budowy odcinka autostrady Kraków-Tarnów: (((mp3)))
I jeszcze wypowiedź Józefa Rojka na temat jego poglądów, dotyczących prywatyzacji ZAT: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 78)Dodaj komentarz
(17-01-2006) --- :
Tak dalej .RAZEM WREŚCIE .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2006) POLSKA :
"SIŁA TKWI W JEDNOŚCI" -- POŁĄCZMY NASZE SIŁY DLA POLSKI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2006) niedobrze mi :
Platformą i jej kacem wyborczym wszuscy już rzygają.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2006) pracownik ZAT :
POSEL GRAD moze by tak pokazal wr eszcie jak się handluje nawozami - np. z ZAT / podobno to umiał niegdyś, nawet sie dorobił na tym ale prawdziwi ludzie pracy go pamietają z tej strony jakoś niebardzo / - pozdrawiam..............

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) kicaj :
prawdziwym problemem jest trojka nieduacznikow plus (kto w ogole na nia glosowal !) marianowska ktora palcem nie kiwa dla tarnowa. Tych trzech muszkieterow tylko sieje zamet i chce koalicji (boze jaki ja bylem glupi ze glosowalem na rojka chyba bog mi rozum chwilowo odebral) z samoobrona !!!! Wedlug mnie ci trzej panowie to slabeusze ktorzy jak tylko kaczynski tupnie noga to chowaja sie pod miotle. Nadchodza nowe wybory i juz zglupialem bo nie wiem na kogo teraz zaglosowac !! PiS juz sie nie dam powtornie nabracnie ja nie chce Iranu w Polsce, burzenia i klotni kaczynskiego PO tez nie widze SLD za skarby swiata no to kogo juz nie wiem ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) do kicaj :
zostało tylko UPR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) KOLO :
NO DZISIAJ WIDAĆ KOALICJE LUDOWO - ANARCHISTYCZNĄ. ZDJĘCIOWA TRÓJCA ŻYCIOWYCH NIEUDACZNIKÓW. (Z WYJ E CZESAKA KTORY JESZCZE SIE NIEZORIENTOWAŁ O CO CHODZI) A CI SWIETNI POSLOWIE...SOBCZAK I ZAWISZA GRATULUJE...OGOLNIE W TYM SCENTRALIZOWANYM PAŃSTWIE RZĄDZI PIS A WSZYSTKIEMU WINNY JEST A. GRAD CIEKAWE.??? RUSZTA DUPE I COS ZROBTA DLA TARNOWA....A W OGOLE TO SLUCHAJĄC DEBARTY BUDZETOWEJ TWIERDZE ZE CI PANOWANIE NIE MAJĄ RACJI, KLAMIA ALBO NIE POTRAFIA LICZYC SRODI NA A4 W KIERUNKU TARNOWA WYSTARCZA CHYBA TYLKO NA PRACE PRZYGOTOWAWCZE....CHYBA SIE NIE MYLE....JUZ ZACZYNAJA ROBIC WYBORY???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Magdzia :
samoobrona + PIS + LPR + zawsze ..chętne PSL = Tragedia dla kraju i socjalizm wszechobecny. Panowaniee przestańcie kłamać. Popatrzcie na czechy (osiągnęły już unijny poziom PKB, świetne efekty reform na słowacji w państwach Bałtyckich. Niedługo nasz kraj otrzyma zaszcytne miano "totalnego ogona Europy" a wy co nam fundujecie...zadnych reform, wieczny taniec obelgi , polityczne podchody. A najgorsze jes to co nam dzisiaj, polakom chcecie zrobić. Nowe Wybory otóż większej krzywdy ludziom nie można zrobić jak obrydzić im ( nie spodziewam się frekwencji pow. 25 %) wolny, demokratyczny wybór!!!O to walczyliśmy...Słowa te kieruję przede wszystkim do Posło PIS - u którzy wiecznie się powołują na swoje styropianowe korzenie. O reszcie nie wspomne bo szkoda czasu... Za chaos w Państwie dziękujemy!!!Tylko możebyście przestali!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) beny :
Sprawny i dość cyniczny politykier wojtkiewicz wezwał swoje wierne PISKI (e) do kąsania . Nowe hasło :niszcyć walczyć topić najlepiej PO...Jedynego przciwnika...tu wcale nie chodzi o Grada bo on sam robi więcej niż cała reszta...chodzi już o polityczne gierki...o PO jako całość.. Dalejże Panowie do roboty. Gdzie reformy..poza oczywiście skokiem na media. Jak można uwierzyć gościom z partii, której Marszałek wprowadza w błą parlamentzrzystów..? A za wcześniejsze wybory, za sprawne rozmowy koalicyjne z takimi tuzami polaskiej polityki jak A. Lepper bardzo dziękujemy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) zbych :
O okazuje się , że Wojtkiewicz coś przczytał w życiu...Prwdpodnie były to streszczenie Konrada Walenroda....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) MAJKA :
na zdjęciu brak rydzyka!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Lucjus :
Aż mnie kręci jak PiS ewidentnie robi ludzi w balona, robiąc duże oczy do nieczystej gry. PO nie jest takie niewinne ale chyba teraz ślepy zauważy (ale tego nie jestem już pewien) że Kaczyński ewidentnie chce przemaglować PO i koalicja według PiS to "weźmiemy was do rządu ale macie robić wszystko co chcemy i tylko nasz program jest słuszny i my wszystko wiemy najlepiej" Ale oczywiście za wszystko jest wiine PO, że koalicji nie ma PO odpowiada, że chaos w parlamencie wiadomo PO zamieszało, że mróz na polu i piaskarki nie wyjechały na drogi wiadomo z winy PO i tak dalej. To jest już żałosne nasi politykierzy są tacy mali jak Kaczyński nakazał bluzgać na konkurenta to chłopaki bluzgają ile wlezie bez własnego zdania to tacy na zawsze szeregowi. Do Grada można mieć mnóstwo zastrzeżeń (i sam je mam- nie daruję mu województwa które i tak by zlikwidowano ale nie musiał on do tego ręki przykładać) ale i tak wolę Grada który coś znaczy w drugiej sile politycznej w Polsce a nasza trójka posłów jak Kaczyński kazał wybrać Leppera na wice marszałka to nawet nie pisneli Teraz Lepper dobry i krętacze z Samoobrony też

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) kik :
a ja się cieszę, że będą nowe wybory bo coś mi się zdaję, że PiS się naprawdę przeliczy. Krytykować PiSowców i ich umiejętnosć tylko burzenia a nie budowania będą PSL, PO, SLD, SO a to zrobi swoje i PiS mogą stracić wiecej niż teraz mają (na korzyść SLD z Kwaśniewskim - niestety)Ale przynajmniej Kaczor dostanie po uszach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) ZARAZ,ZARAZ :
wOJTKIEWICZ WYGLĄDA JAKBY WCZEŚNIEJ NIEŹLE POPIŁ....MOZE SZCZELIŁ SE NA ODWAGĘ I ZEBY MU SIĘ JĘZYK ROZWIĄZAŁ. TA KONFERENCJ AJEST PRZYKŁADEM TYPOWEGO DLA KRAJU CHAMSTWA POLITYCZNEGO ATAKOWAĆ KOGOŚ KTO BRONI NASZYCH TARNOWSKICH INTERESÓW, TRASZCY SIE POZOSTANIE OKRESLONYCH INSTYTUCJI W TARNOWIE TO JAKIS ABSURD TAKIE ROBIENIE POD SIEBIE. ALE COZ KACZUCH KAZAŁ TO TRZEBA SZCZUĆ PRZECIWNIKA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) kolo :
Wybory tak czy siak będą złe...A to dlatego że jak tu już ktoś napisał wyrządzą szkodę polskiej demokracji..Posłuchajcie ludzi, co mówią o tym pomyśle. Ale tak poważnie to uważam, że PIS znów gra. Ta wredna gra państwem i ludźmi polega na tym żeby przestraszyć ludzi wyborami w myśl przekazu " lepsza koalicja z samoobroną niż nowe wybory"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) kic :
ja chcę nowych wyborów niż jakakolwiek koalicja z obecnym PiSem toż przez 4 lata mamy pewny cyrk sto razy większy od poprzedniego parlamentu, a to tylko przez charakter Kaczyńskiego burzyć a nie budować. Wałęsa a ja ci nie wierzyłem chyba będę musiał cię teraz przeprosić jak mówiłeś o Kaczkach, że nie znają kompromisów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
A było tak pięknie, wspólna praca , porozumienie - a miało być tak pięknie. Mnie osobiście chce się smiać - Bo oto przedwyborczy "przyjaciele" teraz wyciągają najcięższą broń przeciw sobie. A jeszcze nie tak dawno gdzie by człowiek sie nie ruszył tam Grad i jego "wasal" Marianowska. Hehehe Jeszcze raz powtarza się zasada TKM - a PiS nie jest w ogóle przygotowane do rządzenia. Chciwość i niepohamowany pęd do władzy Kaczyńskiego odsuwają na bok dobro kraju. Do tego stopnia chce zdobyć pełnie władzy, że "przyjaciół" zamienił wrogami- Lepperem i Giertychem. A oto co mówił Kaczyński jeszcze nie tak dawno: "16 lutego 2004, Trójka My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju. 22 marca 2004, Czat gazeta.pl Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD. 15 listopada 2002, Trójka Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki." Ja wiem, że polityka nie jest czysta - ale taki jawny brak przyzwoitości to już po prostu nie przystoi. PiS zupełnie nie było i nie jest przygotowane do rządzenia, dlaczego? 1. Premier z łapanki ( choć miał to być Kaczyński Jarosław co ma kota) 2. najważniejszy minister T.Lubinska - zupełna porażka i nieporozumienie 3.Minister skarbu Mikosz - bład i szybkie odwołanie- brak powołania 4. Gilowska - jako dodatek, jednoczesnie zabrano jej mozliwosc smodzielnego ksztaltowania budzetu ( teraz tworzy go zespol przy premierze z T. Lubinska ) 5. Dorn, ktory pacyfikuje siła pokojową manifestacje ( ktora została zabroniona NIEZGODNIE z prawem) 6. Wasserman, ktory woli zajmowac sie swoja wanna i szukaniem kwitow na innych , by wygrac wybory 7. Ziobro, ktory zamiast rozdzielic funkcje ministra sprawiedliwosci i prokuratora generalnego, usprawnic prace prokuratury poprzez skrocenie i uproszczenie procedur, to samo tyczy sie sądów każe im pracować 24h na dobę. To juz po prostu obrzydliwe!!!! A przecież mieli czas, mogli budżet na ktory tak narzekali zmienic, napisac od nowa, ale zamiast dobrem panstwa - Jaruś wolał obmyslec kolejny napoleonski plan - jak zdobyc pełnie władzy w Polsce. Mam nadzieje ze wyjdzie zgodnie z zasada "Gdzie dwoch sie bije" - bo dłużej takiej prostackiej prywaty nie zniose. Bo nic co ważne dla kraju nie zostalo przeprowadzone NIC powtarzam NIC co by mialo poprawiac i przyspieszac polska gospodarkę NIC!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) kolo :
tu się człowieku nie ma z czego śmiać to tragedia.Nie wiem dlaczego Ci jest do śmiechu. Co myśłisz może twoi partyjni koledzy wrócą. Niestety jedyna sznsa dla Was jest totalna odnowa szeregów. Nie ma już miejsca dla Mileró i innyc nie bede wymieniał bi niema sensu. To też SLd jest winne tego że lewica nie istnieje na polskiej scenie w wziązku z tym część elektoratu o upodobanaich mocno socjalnych zagłosowała na oszołomów z PIS i samoobrony. Nowa Lewica - życzę powodzenia jest na nia miejsce . Tylko naprawde, nie ze starymi demonami...Może Borowski, Olejniczak, Napieralski. Piekarska....No ale to nie ja jestem od tworzenia wyborczych strategi lewicy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) zbych :
pszepraszam to Rojek jest tym znanym wielbicielem romantyzmu .....za szybko czytałem....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Anka Trz.... :
To J. Rojek ma jakieś poglądy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Ale w SLD nie było już na listach do Parlamentu Millera, Oleksego, Siemiątkowskiego, nie było Dyducha, i jemu podobnych :) Teraz jest nowe SLD , w którym wciąż dzieją się zmiany! Młodzi mają coraz więcej do powiedzenia :) Jest Olejniczak, Napieralski, Piekarska tak jak kolo powiedziałeś ale jest także Konrad Gołota w zarządzie głównym, jest przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów , naprawde zaczyna się zmieniać już teraz powoli w regionach. I SLD i SDPL i inne środowiska lewicowe powinny teraz pomyśleć, i zapewniam , że myśla o wspólnym przeciwstawieniu się skrajnej i populistycznej prawicy, Kaczorkom i Lepperom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Kuba Kwaśny :
poprawka : do sejmu, do senatu byli - ale z wiadomym skutkiem - wyborcy im podziekowali :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Piast Kołodziej :
Biedni ludzie, biedna polityka, biedna demokracja = uboga i smutna Ojczyzna a na horyzoncie nie widać nawet cienia Piłsudskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) buba :
Gdyby porownac obecna sytuacje do sceny politycznej w Polsce przedrozbiorowej to zastanawiam sie ktore obecne ugrupowania politykierow moznaby przyrownac do owczesnego obozu Czartoryskich a ktore do S. Potockiegi i Branickich....... Panie Kwasny; super ze mlodzi ludzie jak pan wlaczaja sie w zycie polityczne panstwa. Szkoda tylko ze gdy dorastaja z ich idei nie zostaje nic a oni, juz starsi "gegaja jak gesi" miedzy ktore weszli. P.S. Ale tak w razie czego; gdyby panu sie powiodlo, czego zycze; nie zapominaj pan skad jestes.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) tony :
świństwem w Grada, za mocny przeszzkadza przejąć całą władze???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) cóż :
ludzie nie pójdą do wyborów, wygra żelazny elektorat czyli....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) Kuba Kwaśny www.fmstarnow.pl :
Ptaryjotyzm lokalny jak i patryjotyzm narodowy są u mnie dość dobrze rozwiniętę. Zatem z tym nie będzie problemu. Tarnów to moje rodzinne ukochane miasto :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) DD :
patriotyzm, panie Jakubie, patriotyzm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
Ty koło - ja już ci kiedyś mowiłem , że jesteś male kółko, więc idź na swoje miejsce - bo Naród już wybral tylko Ty nie umiesz się z tym pogodzić , ale to już twój problem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) rak :
chciał grad rządzić ale mu się nie udało może tylko poszaleć w cieniu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) kolo :
kolo nie jest od koła drogi pracowniku a nie wedziałłem że przeszliśmy na "ty"Proponuje zająć się pracą. Naród nie wybrał władzy absolutnej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) Sieciech :
Rzeszoewska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie handlu nawozami z Azotomi. Panie Grad, juz są coraz bliżej. A obronców coraz mniej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) ciesielczyk :
Koniec Białorusi w medialnej w Tarnowie! Już niedługo w Tarnowie będzie ukazywał się nowy tygodnik na terenie: powiatów tarnowski, bocheński, brzeski, dąbrowski. Młodzi dziennikarze, fotoreporterzy, graficy komputerowi, akwizytorzy reklam mogą pracować dla tego pismna pod warunkiem, że będą pisać prawdę - tel. 0601 255 849 - ciesielcyzk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) Zosia :
Może wreszcie ktoś rozliczy Grada..........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) M.Wietrzyk :
Piszecie, gadacie, złościcie się a potem idziecie na wybory i głosujecie na tych samych ludzi(lub ich kolesi tego samego sortu). Po co tylę gęgać - zacznijcie działać. Panie Kwaśny już chyba z 10 razy pana prosiłem żeby nie robił pan ludziom wody z mózgu. Gdzie pan w Sejmie widzi skrajną prawicę - bo jak choć ślepy nie jestem nigdzie tej prawicy doszukać się nie mogę. Owszem może jednostki by się jakieś prawe znalazły, ale partie oceniane en bloc to w najlepszym wypadku centrum i lewica!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) M.Wietrzyk :
A co zostanie z "porozumienia ponad podziałami" to już powiedziałem a Dziennik Polski wydrukował jakiś czas temu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
a ty kółeczko weż się do roboty / bo praqca to ci chyba obca / - jeśli jeszcvze wiesz co to znaczy; jak to łatwo wyczuć gościa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) kolo :
no cóż co głupiemu po rozumie...kolo nie pochodzi od koła.... Ja nie pracuje ja zapierd...na własny rachunekk...i to nas różni...O mnie się nikt nie troszcy a to co wyczułeś to smrodek nareodowego socjalizmu unoszący się wokoło twojej osoby

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) propozycja Ciesielczyka :
Podobno jest prawda, tylko prawda i gówno prawda. W którym z tych miejsc lokuje się prawda Ciesielczyka?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) kolo :
Wypada się zgodzić z Panem Wietrzykiem w parlamencie rzeczywiście nie ma w tym momencie parti typowo prawicowej. Patrząc na programy PIS jakby do tego nie podejść to narodowy - socjalizm, SLD - socjalizm ulokowany lekko w kierunku centrum Po -partia raczej centrowa. LPR,Samoobrona-lepiej nie pisać po program stanowi jakiś zlepek nietrzumających się kupy haseł socjalistyczno-ksenofobiczno-n arodowych z pogranicza fantastyki. PSL partia, któórej program mógłbym uznać za centrowy tylko istnieje tu problem klasowości i absolutnego przkonania o misji zbawczej dla wsi. No i prawicy nie ma...Nasze historyczne podziały choć głeboko zakorzenione nie majaą niestety nic wspólnego z rzeczywistym, programowym podziałem na lewice i prawice...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) arek :
jedna , słuszna prawda. prawda Marka Ciesielczyka...Zamiast tuby prasa???hmmm....To może ja sie zgłosze. Jestem młody, podobno zdolny i będę mogł pisać co chce . A jak Panie Marku napiszę, że w 9 przypadkach na 10 opowiada Pan głupoty to co ....???????????????? a niemyślał Pan o radiu, telewizji. np. Radio Ma..Marek albo Telewizja Trwam przy Marku oczywiście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) Gazeta :
IV Rzeczypospolitej nie chcą ci politycy Platformy Obywatelskiej, którzy znakomicie urządzili się w III RP. Koalicję storpedowała grupa Grzegorza Schetyny – wpływowego biznesmena i sekretarza generalnego PO, nazywanego przez kolegów Tomaszewskim bis. – Wie pan, jaki to kraj, w którym rządzą premier z Krakowa i prezydent Tusk? Nie? Wirtualna Polska – żartuje jeden z polityków Platformy. Ale nie jest to dowcip popularny w PO. – Bo dwie porażki to razem jedna klęska – mówi ten sam polityk. A takiego scenariusza w tej partii nikt nie brał pod uwagę. Tomaszewski bis Młody polityk Platformy jest rozżalony. Miało być tak pięknie – wspólna koalicja z Prawem i Sprawiedliwością, IV Rzeczpospolita, oczyszczenie państwa z chorych układów i skończenie z polityczną „klasą próżniaczą”, o której mówił „człowiek z zasadami” – Donald Tusk. Do tego Jan Rokita zapowiadał, że do władzy Platforma wytypuje świetnych ekspertów i indywidualności. Ale Rokita utracił wkrótce wpływ na to, co dzieje się w PO, a na jego miejsce wskoczył zupełnie inny polityk. – Dużo wódki, wulgarny język. Brak skrupułów. Załatwianie miejsc na listach i funkcji w partii w zamian za lojalność. Karne wojsko trzymane na krótkim sznurku – tak charakteryzuje metody Grzegorza Schetyny, sekretarza generalnego, polityk PO. – To Tomaszewski-bis – mówi przypominając postać awuesowskiego wicepremiera, zdaniem wielu, złego ducha tego ugrupowania. Pucz Tuska, milczenie Rokity Koalicji z PiS chciał – i to bardzo – Jan Rokita. A Schetyna był jej największym przeciwnikiem. Ale to mniej znany od Rokity sekretarz generalny jest o wiele silniejszy w Klubie Parlamentarnym PO. Politycy tej partii oceniają jego wpływy na 70-90 posłów. Rokity na zaledwie 10-30. – Ale trzeba pamiętać, że Schetyna ma takie wpływy z nadania Tuska. I póki co jest wobec niego lojalny – dodają nasi rozmówcy. Jak doszło do tego, że sekretarz generalny PO wyrobił sobie tak silną pozycję? Świadkowie zgodzili się nam o tym opowiedzieć pod warunkiem zachowania anonimowości. Informator I: Było tak: to Rokita przeforsował w PO, by o obsadzie list wyborczych Platformy decydował jednoosobowo Tusk, jako lider partii. Pomiędzy Tuskiem i Rokitą była jednak nieformalna umowa, że miejscami obdzielą swoich zwolenników po połowie. Ale wtedy Schetyna namówił Tuska, by złamał tę umowę. Przekonywał go, że jeśli tego nie zrobi, Rokita zdradzi go, kiedy już zostanie premierem. Po tym zdarzeniu Rokita przestał rozmawiać z Tuskiem. Gdy odbywał się ingres arcybiskupa Dziwisza, asystenci obu panów szczegółowo ustalali, kto pierwszy ma komu podać rękę.Informator II: – Gdy chodzi o listy kandydatów, Rokita nie miał wpływu na nic. Tusk interesował się tylko trzema pierwszymi miejscami na każdej z list, choć i tu dużo do powiedzenia miał sekretarz generalny. O obsadzie miejsc poniżej trzeciego i kandydatach do senatu decydował już tylko Schetyna. Gdy trwała kampania prezydencka, Tusk miał Rokicie za złe, że za bardzo angażuje się w negocjacje z Marcinkiewiczem. Gdy sztabowcy Tuska próbowali straszyć elektorat mówiąc, że Kaczyńscy chcą koalicji z Samoobroną i LPR, intensywne rozmowy Marcinkiewicz-Rokita były zaprzeczeniem tej tezy. Skutkiem konfliktu było też to, że PO nie ogłosiła programu, nad którym pracował zespół Rokity. Brak programu PO wykorzystał w kampanii PiS. Konflikt pomiędzy oboma liderami trwa nadal. Podczas niedawnych obrad Sejmu Rokita kontaktował się z Marcinkiewiczem w sprawie kolejnego spotkania. – W pewnym momencie z ust Tuska wyrwał się bluzg. Co ty... wyprawiasz! Ja cię stąd... – relacjonuje polityk PiS. Ludzie kapitalizmu politycznego Na konflikcie Tusk-Rokita najbardziej skorzystał ten trzeci: Grzegorz Schetyna. 20 sierpnia 2005 r. Tusk komplementował go na łamach wrocławskiego dodatku „Gazety Wyborczej”. „Prawdziwym twórcą organizacyjnej siły PO jest Grzegorz Schetyna. I to jest człowiek nie do przecenienia” – mówił. „Jesteście przyjaciółmi?” – dopytywał się dziennikarz. „Tak. Od lat. I to niezależnie od tego, co o mnie napisano i co o nim napisano”. Przy ustalaniu list wyborczych Rokita miał niewiele do powiedzenia nawet w Krakowie. Trzecie miejsce na liście zarezerwował wcześniej dla Liliany Sonik, dawnej działaczki antykomunistycznej opozycji. Sonik w ogóle nie znalazła się na liście. W Szczecinie liderem listy miał być Sławomir Nitras. Spadł na drugie miejsce. Współpracownik Rokity Michał Nowakowski miał być pierwszy we Włocławku, ostatecznie znalazł się na trzecim miejscu w Bydgoszczy. W Opolu wysokie miejsce miał mieć tamtejszy radny Janusz Kowalski. Ostatecznie Kowalski znalazł się na ostatnim miejscu na liście. Na miejsce ludzi Rokity Schetyna wprowadził swoich. Polityk Platformy: – Schetyna tam gdzie mógł, dobierał ludzi na własny obraz i podobieństwo. Przeważnie są to ludzie przeciętni, ale za to posłuszni temu, któremu zawdzięczają mandat. Dominują wśród nich lokalni biznesmeni, samorządowcy i urzędnicy, którzy w kapitalizmie politycznym III RP czują się jak ryba w wodzie. Inny polityk PO: – Poza wszystkim to ludzie o lokalnej, a nie krajowej perspektywie. Wygląda to tak, że w przypadku odejścia Tuska, Rokity i Komorowskiego na państwowe stanowiska, w klubie nie byłoby nikogo wybitniejszego od Schetyny. Schetyna: to prowokacja Kim jest człowiek, który ma dziś tyle władzy w PO, by móc blokować powstanie IV Rzeczypospolitej? Schetyna to były działacz Niezależnego Związku Studentów z lat 80. Później działał w Unii Wolności i Kongresie Liberalno-Demokratycznym. Z UW odszedł po wojnie, jaką stoczył z Władysławem Frasyniukiem, z którym walczył o władzę we wrocławskiej UW. Frasyniuk zarzucał ludziom Schetyny oszustwa: fikcyjne zapisywanie do partii „martwych dusz”, by powiększyć liczebność kół partii popierających jego konkurenta. W efekcie liczba członków tej partii we Wrocławiu wzrosła o... 2 tys. Schetyna mówił, że zarzuty są nieprawdziwe.O sekretarzu generalnym PO mówią we Wrocławiu, że bez jego zgody nie można w tym mieście obsadzić żadnego stanowiska. – Schetyna był uczniem Piskorskiego i układ wrocławski stworzył na wzór warszawskiego – ocenia polityk PiS. „Newsweek” pisał, że sekretarz PO wykorzystuje polityczne układy i wpływy w koszykarskim klubie Śląsk Wrocław „do pomnażania prywatnych dochodów”. Kluczem w tym układzie miała być firma reklamowa kierowana przez żonę polityka. Przechodzą przez nią pieniądze przekazywane klubowi przez sponsorów i samorząd. Jednak część w niej zostaje w postaci prowizji. Schetyna twierdził, że to nieprawda i podał gazetę do sądu. Podkreślał, że takie zarzuty stawia mu anonimowy informator. Człowiekiem Schetyny jest Rafał Jurkowlaniec, nowy dyrektor Programu I Polskiego Radia. Przyjacielem sekretarza generalnego PO, był też jego poprzednik, zatrzymany niedawno przez policję Andrzej D. Nazwisko Schetyny przewija się w zeznaniach Andrzeja Czyżewskiego, świadka w sprawie mafii paliwowej. Jak zeznał przebywający w Niemczech były prokurator, Schetyna należał do bywalców wrocławskiej willi Jeremiasza Barańskiego, ps. Baranina. – Grupa wrocławska spotykała się w willi Barańskiego od 1996 r. Bywali tam ludzie związani wcześniej z delegaturą STASI, przede wszystkim z Cottbus i wydziału IX w Berlinie – mówi Czyżewski. Według Czyżewskiego, obok gangsterów i ludzi służb w willi pojawiali się politycy. Czyżewski zeznał, że byli wśród nich m.in. minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński, szef UW Władysław Frasyniuk oraz posłowie PO Grzegorz Schetyna i Aleksander Grad. – W willi bywał też mający duński paszport Sven Hansen, który wcześniej nazywał się Przybylski i był związany z gangiem Oczki. Ma duński paszport. Zna się ze Schetyną, chyba są nawet na ty – mówi Czyżewski. – To prowokacja – odpowiedział na zarzuty Czyżewskiego Schetyna i stwierdził, że były prokurator mija się z prawdą. Jak dotąd zarzuty Czyżewskiego nie zostały udowodnione. – Docierają do mnie informacje, że to układ wrocławski był autorem pomysłu, by PO dostała MSWiA i MON. W świetle informacji, które posiadam, muszę powiedzieć, że się nie dziwię – twierdzi tymczasem były prokurator. Wojsko Schetyny Sejmowym korytarzem idzie Mirosław Drzewiecki z PO, wielbiciel wody kolońskiej Hugo Boss. – Jak mi nie dacie ministerstwa sportu, to ja na was wszystkich mam haki – rzuca przy świadkach. Żartem czy serio? – zastanawiają sie posłowie. Drzewiecki to były działacz UW z Łodzi. W 1998 r. „Rzeczpospolita” ujawniła, że w hafciarni, której jest współwłaścicielem, podrabiano znaki firmowe Adidasa i Nike. Drzewiecki twierdził, że nie wiedział o sprawie, a znaki podrabiała jedna z pracownic, która chciała sobie dorobić. To Drzewiecki jeździł razem ze Schetyną po kraju, zbierając pieniądze na kampanię Platformy i ustawiając partyjne listy. Teraz poczyna sobie niczym wódz. Gdy dostrzega, że Waldy Dzikowski, poseł PO z Poznania, rozmawia z Kazimierzem Marcinkiewiczem, doskakuje do niego i niemal siłą odciąga go od kandydata na premiera. „Lekki wiatr niesie zapach wiosny rozśpiewanej skowronkami. Cień bocianów kreśli obraz nadziei na nowe narodzenie. Ogrody się budzą, by dać owoce ludziom i uśmiech dzieciom. Po podwórkach biegają źrebaki i szczeniaki…” – to nie fragment opowiadania z kobiecego magazynu, tylko felietonu Adama Szejnfelda, opublikowanego na łamach „Tygodnika Nowego”, pilskiej gazety wydawanego przez kontrowersyjnego senatora Henryka Stokłosę. Szejnfled to także jeden z przybocznych Schetyny. Były działacz UW wymieniany był wśród kandydatów PO na ministra skarbu i gospodarki. Do najbliższych ludzi Schetyny nasi rozmówcy zaliczają też jego wrocławskiego współpracownika Jacka Protasiewicza, który był szefem kampanii Tuska oraz asystenta Schetyny Marcina Rosoła, pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego PO. Prezydent Gronkiewicz-Waltz Nasi rozmówcy podkreślają jednak, że niskiej oceny parlamentarzystów ich partii nie należy uogólniać. – Rzecz w tym, że w klubie PO jest wielu porządnych ludzi i zwolenników zmian, tyle, że są niedoświadczeni i zdezorientowani tym, co się dzieje. Niekoniecznie muszą na zawsze być zwolennikami Schetyny. Trzeba nimi potrzasnąć. To od ewentualnego ich przebudzenia i odwagi zależeć może dalszy rozwój wypadków. Zdaniem naszego rozmówcy, gdy po wyborze Marka Jurka na marszałka Sejmu PO zaczęła demonstrować, że jest monolitem i wszyscy w niej zgodnie nie chcą koalicji z PiS, jej politycy robili to z dwóch odmiennych pobudek: jedni dlatego, że naprawdę tak myśleli, drudzy dlatego, że zostali przekonani, iż w ten sposób wywojują więcej wpływów w przyszłym rządzie od partii Kaczyńskich. Z obawy, co powiedzą partyjne doły, w szczególności te, które już przymierzały się do stołków w województwach, odwołano niedzielną Radę Krajową partii. Jak podkreśla nasz rozmówca, choć wszyscy ludzie Schetyny są na dziś ludźmi Tuska, nie wszyscy ludzie Tuska są ludźmi Schetyny. – Do ludzi bliższych Tuskowi niż Rokicie można zaliczyć z całkiem różnych powodów Pawła Śpiewaka, Hannę Gronkiewicz-Waltz czy Pawła Piskorskiego, a żadne z nich człowiekiem Schetyny nie jest – wylicza. Hannę Gronkiewicz-Waltz do PO ściągnął podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii Rokita. Jednak po powrocie Gronkiewicz bardzo szybko zauważyła, że Rokita jest słabszy i zbliżyła się do Tuska. Z Gronkiewicz związane są posłanki z Warszawy – znana z walki z korupcją Julia Pitera i Joanna Fabisiak. – Hanna Gronkiewicz-Waltz ma tylko jedną idee fix – chce zostać prezydentem Rzeczypospolitej – mówi nasz informator. Pierwszym do tego krokiem ma być wygrana w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Warszawy. Przypomnijmy, że Gronkiewicz-Waltz już raz kandydowała na prezydenta w 1995 r. Zabłysnęła jako sondażowy meteor w rodzaju Zbigniewa Religi w 2005 r. Skończyło się kompromitującą porażką, po której o kandydatce zapomniano. Publicysta Paweł Śpiewak wymyślił hasło IV Rzeczypospolitej. Wcześniej jednak działał razem z Tuskiem w KL-D. Dziś jako polityk pytany o koalicję z PiS z subtelnego intelektualisty przeistacza się niemal w politycznego bulteriera i zarzuca nas ostrą krytyką Kaczyńskich. Paweł Piskorski jako prezydent Warszawy zasłynął jako patron patologicznego „układu warszawskiego”. Kiedy sprawa zaczęła poważnie szkodzić PO, Piskorskiego wysłano do Parlamentu Europejskiego. Jako europarlamentarzysta Piskorski miał zniknąć z oczu wyborców, zaś wyczyszczenie „układu warszawskiego” powierzono Bronisławowi Komorowskiemu. Ten jednak zamiast „wyczyścić” Warszawę, z piskorczykami się zaprzyjaźnił. O to, by nie mieli oni żadnych znaczących pozycji na liście kandydatów PO w Warszawie zadbała dopiero – za zgodą Tuska i Schetyny – Hanna Gronkiewicz-Waltz. Mimo to zachowali oni nadal spore wpływy, bo do parlamentu weszli z trzech innych mazowieckich okręgów. Nadal też są najsilniejsi w warszawskiej PO, gdzie utrzymali władzę w większości kół. Koła te bardzo mało aktywnie angażowały się w kampanię PO. Rokita zmienia front Decyzja PO, by nie wchodzić do koalicji z PiS, podjęta została o wiele wcześniej niż twierdzą politycy Platformy. Już dwa dni przed wyborem Marka Jurka na marszałka Sejmu, gdy także usta polityków PO pełne były zapewnień o chęci stworzenia koalicji, nasz informator bliski grupie Tuska tłumaczył nam: – Większość PO nie chce koalicji. Wszyscy wiemy, jaki jest Kaczor. Kiedy powstanie rząd, będzie szantażował PO możliwością przeforsowania tego, na co Platforma się nie zgodzi z pomocą innych partii. W takiej sytuacji nie ma sensu wchodzić do rządu. W ubiegły poniedziałek niespodziewanie postawę zmienił także Rokita. O godz. 12 Marcinkiewicz i Rokita rozstali się w świetnych humorach, przekonani, że 90% spraw jest dogadanych i tworzą rząd. A o godz. 22 w programie „Prosto w oczy” Rokita zaatakował Marcinkiewicza. Co stało się w tym czasie i jakimi argumentami przekonano Rokitę, by podjął samobójczą dla siebie decyzję, niewiadomo. Zdaniem jednego z polityków PiS, z planów Rokity nie do końca zadowoleni byli tzw. pułkownicy, czyli grupa polityków związanych z Konstantym Miodowiczem. – Pułkownicy to ludzie lojalni wobec Rokity, ale jednocześnie przeciwni jego zbliżeniu z PiS – charateryzuje. Wielki immunitet Według naszych informatorow, koalicja miała tym mniejsze szanse, że w potencjalnym rządzie byłoby niewielu ludzi Schetyny. Kandydatami na najważniejszych ministrów byliby Rokita, czy bliski mu Saryusz-Wolski. O kandydaturze Saryusza-Wolskiego miał sceptycznie wypowiadać się podczas negocjacji Tusk. Marcinkiewicz: Przecież Saryusz-Wolski chciał być szefem MSZ. Tusk: To ja decyduję, co on chce – takie słowa miały paść podczas negocjacji. Według naszych informatorów, to właśnie Schetyna stał za pomysłem, by zażądać od PiS Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Plan ten politycy PiS ochrzcili nazwą „Wielkiego Immunitetu”. Według negocjatorów PiS, propozycja ta stawiana była przez polityków Platformy w sposób wiele mówiący. – Wspominali o tym, że chodzi o ich bezpieczeństwo. Na pytanie o to, dlaczego upierają się przy tej propozycji, Jarosław Kaczyński usłyszał od Tuska „Ty wiesz, dlaczego” – mówi polityk PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) członek ale nie Pis :
GAZETA=NASZ DZIENNIK A propos wolnej i niezależnej prasy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) Obywatel x :
NAJNOWSZA BAJKA IV RZECZPOSPOLITEJ. Za siódmą górą, za siódmą rzeką, Czyli w tych czasach, nie tak daleko, Lecz się posłużę bajkową formą, Żyła królewna zwana Platformą. Cnotliwa była aż do przesady, Ponoć żelazne miała zasady, Chociaż kręciła ją dęta mowa "Prezydent lub Premier będzie z Krakowa". Pewien królewicz wciąż u niej bywał, Imię miał dziarskie PiS się nazywał. Miliony ludzi krzepiła wiara, Że będzie wreszcie dobrana para, Która nam stworzy Rzeczpospolitą, Miodem płynącą, mlekiem obfitą, I, że przestaną pociągać sznurki, Różne Czerwone wredne Kapturki. Jest w demokracji taka zasada, Że czasem lustra spytać wypada. A o co spytać? To dobrze wiecie, Kto najpiękniejszy jest na tym świecie? PiS i Platforma stanęli w szranki, Wybraniec obok swojej Wybranki A lustro ważne jak jaki docent, Rzecze "PiS wygrał" o parę procent. Tego Platforma nie wytrzymała: Nogą tupała, piany dostała, Do tego nagle wzorem macochy, Zaczęła stroić przeróżne fochy: Heroldom w mediach trąbić kazała "Ślubu nie będzie! Takiego wała! To jawna zdrada nie będę żoną, Niech PiS się żeni z Samoobroną, Bo on z tą dziewką niskiego stanu, Gzi się na skutek chytrego planu." PiS jej spokojnie wszystko tłumaczy: "Cóż flirt się zdarza lecz nic nie znaczy, Ciebie chcę pojąć, choć widzę braki, Bierz pół królestwa i nie rób draki". Lud patrzy na to całkiem zdumiony, Miał PiS mieć żonę a nie ma żony. Rządzić w samopas trudniej niestety, Więc naród tylko wzdycha: "o rety" Platforma gulę ma nieustanną, Widzi, że może być starą panną, Albo, co gorsze knując z Komuchem Nagle się zmieni w jakąś ropuchę PiS chociaż robi dość tęgą minę, Cichcem nerwowo przełyka ślinę, Bo przecież romans z Samoobroną, nie jest miłością tą wymarzoną. Za siódma górą, za siódmą rzeką, Czyli w tych czasach nie tak daleko, Platformę zeżarł nadmiar ambicji, dziś coś już mówi o opozycji. Przez cztery lata z miną dość pewną, Zamierza zostać śpiącą królewną. PiS siadł na tronie, czyli za sterem, Lecz czy to fajnie być kawalerem? Wesoło tylko Samoobronie, Ta chętnie widzi siebie w koronie, Epos się kończy, więc czas dlatego, Ogłosić wreszcie coś radosnego: Pewnie się zejdą PiS i Platforma, Choćby na pokaz, choćby pro forma. Ja nie mam myśli w kolorze sadzy: Miłość zwycięży, miłość do władzy. Gdy nie postąpią jednak roztropnie, To niech te wszystkie kaczki gęś kopnie. /bajkopisarz nieznany/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) R2D2 :
Nie przepadam za panem Gradem, ale jestem przkonany, że tych trzech dżentelmenów doprowadzi autostradę do Tarnowa, bo naprawdę szkoda czasu na krytykę. Za cztery lata jak pan Grad będzie rządził, to on będzie krytykował byłych rządzących, którzy nic nie zrobili....................... ............... .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2006) Pracownik ZAT :
Te KÓŁECZKO - powiedz przecie , kto jest najbardziej zapracowany / czytaj zapierd....../ na tym świecie - pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) kolo :
odpowidam przecie....nie ty nie ja..ktoś w moherowym berecie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) leszek :
Stworzony z inicjatywy Grada Konwent Parlamentarzystów mógł być wartością . Wspólne działania posłow z regionu , niezależnie od opcji politycznych, zawsze mają siłę przebicia. ale okazuje się , że dla niektórych posłów z PIS bierzące cele polityczne są ważniejsze . -------------------------- ------------------------------ ------------------------

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) Dżet :
Kampania Rojka w wyborach polegała na kopaniu Bienia, teraz buduje swój wizerunek na kopaniu Grada. Pogratulować PiS-owi posłów. W ten sposób nigdy moherowe berety nie zamienią nakrycie głowy na kapelusze bo od takiego działania pieniędzy w kieszeni im nie przybędzie. Dla mnie jest dziwne, przecież Pan Jezus promował biznes (np. przypowieść o talentach) natomiast działacze katoliccy są zaprzeczeniem biznesu. Wręcz go duszą. Autostrady będziemy budować tak czy tak, tylko kto będzie z nich korzystał? Na samochody, paliwo i opłaty trzeba zarobić. Już wiem, parafie będa organizować wycieczki na zwiedzanie autostrad wybudowanych przez PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) kolo :
Premier Kaziu jak zwykle zaimponował całemu społeczeństwu i krajowi jako takiemu swoją wolą budowy autostrad. Otóz w nowym roku chce ich oddać 200 km. No tak pomyślałem ten Kaziu to jest gość . Tylko przyszło mi do głowy , żeby sprawdzić ile na to jest kasy w budżecie , którego Kaziowi nie chcą szybko uchwalić. No i se tak popatrzałem i widza że te 200 km to se Kaziu z tektury chyba zrobi....Jakiez było moje dziwienie kiedy się okazało , że Kaziu znowu kręci, bo jeszcze kilku wścipskich i niespokojnych tym razem dziennikarzy postanowiło sprawdzić to samo...Początkowo zmieszany Kaziu jak zwykle z uśmiechem na twarzy postanowił temat olać...Z pomocą przyszedł mu zawsze wierny Konrad Ciesiołkiewicz czyli naczelny harcmistrz RP który nie licząc na żadne tam zaszcyty jeszcze kilka lat temu postanowił zająć sięm polityką. Konrad C jak speca od PR przystało stwierdził, że tak naprawdę to chodzi o odcinki już zakończone ...prawie na których do zrobienia jest jescze parę km asfaltu..No i wtedy się kurcze zdenerwowałem. Bo w końcu Kazio mówił. Tak tylko pomyślałem później , że przecież mówił też o mieszkaniach, milionach mieszkań, o tym że nas nie może nie być stać...o tym że na mrozie nie pamiętał kiedy to ten budżet trzeba przygotować i tak sobie pomyślałem to co ten Kazio k...wie i poszedłem spać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) bez matury :
a ten Konrad to chyba bohater był..romantyczny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) bez matury :
czyli GRAD JEST BOHATEREM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) bez matury :
Jeżeli Konrad to bohater A grad jest jak konrad to Grad jest jak bohater - proste. kto wymyślił Arystoteles czy jakiś tam i nazwał to sylogizmem . jakoś tak

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2006) PRACOPWNIK ZAT :
Ty Dżet - a co Ty wiesz na temat autostrad - chyba że Grad / Pol / nieszczęść / czy ktoś pamięta o moim komentarzu o bylej pracy Grada na ZAT ............- tak Go Ludzie pracy pamiętają / - pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2006) obrońca ludzi pracy :
znany człowiek pracy A.S i A.B - to oni kiedyś pracowali??członkowie zarządów zakładowych związków zawodowych to dopiero nieroby....Ja wiem pracowniku ty byś chciał powrptu A.B to były czasy ...nie...czasy ekonomicznej paranoi. ...Do zobaczenai 1 maja na święcie ludzi pracy...co pamiętają

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2006) PRACOPWNIK ZAT :
.................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2006) PRACOPWNIK ZAT :
"obronca ludzi pracy"; "Dżet" - i tak w "koło" - pozdrawiam jak zawsze wszystkich zdrowo myślacych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2006) Pasożyty! :
Jeśli będą ponowne wybory, to 2 z tej 3ki będzie miało inną minę. Uśmieszki znikną gdy skończy się żerowanie na naszej krwawicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2006) jz :
Pan Wojtkiewicz może lepiej by było aby przyznał się jaki był sprawiedliwy i uczciwy gdy obejmował urząd starosty kiedy zwalniał pracowników a w ich miejsce przyjmował swoich z Tuchowa . Nie wypada takiemu być w partii sprawiedliwych - ochyda panie Wojtkiewicz !.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2006) kolo :
Wypowiedzi Rapciaka nie pozostawiają złudzeń co do kłamstw wygłaszanych na tej konferencji a dotyczących autostrady.Amen ale pewnie do częsći narodowo-socjalistycznego betoniku i tak nie dotrze. Pozostaje pytanie czy to jest przyzwoite..tak kłamać....syf na dole syf na górze...wszędzie syf

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2006) no nie wiem :
no nie wiem, w tych wypowiedziach Rapciaka są kwestie których nie rozumiem. Oni wszyscy siebie warci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) MIRKA :
lUDZIE OGŁOŚCIE NOWE WQYBORY ALE JUŻ BEZ PISU!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) bptar :
nic dodac nic ujac, poslowie PiS pokazali swoja klase, co soba reprezentuja, szkoda tylko ze nie mowili o tym w czasie kampanii wyborczej, przeciez widac jak na dloni ze sa materialem powielajacym to co podaje "gora", az smiech czlowieka ogarnia gdy to widzi, ludzie Samoobrony moze i sa prosci ale to co reprezentuja soba ludzie PiS to jest dopiero DNO. Licze tylko na to ze w niedlugim czasie doprowadza do wczesniejszych wyborow i dostana taka sama nagrode jak kiedys dostal Krzaklewski i s-ka czyli AWS i znikna ze sceny politycznej na dluzej albo calkiem dlluzej... nie ma jak lewica!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) nadzieja :
Prawo a Sprawiedliwość? Wałęsa miał całkowitą rację to fakt, bo dobrze znał "kaczorów", że nie nadają się do rządzenia tylko do destrukcji. I to widać po tym robią, a jest to dopiero początek ich działalności. Można sobie wyobrazić co będzie za pół roku. Szkoda że te małe partyjki (Samoobrona, LPR) nie zdecydowały się na wcześniejsze wybory. Myślę, jednak że nic straconego. Niech PiS uzbiera więcej "zasług" to dostanie większą nagrodę od wyborców. Maciarewicz tak strasznie szalał w komisji i dostał nagrodę. Kto o nim słyszy co się z nim dzieje, bo "martwie "się o chłopa.... Taka sama dola czeka w perspektywie czasu liderów PiS-u i oby jak najszybciej póki nie zrujnują Polski i tego co było budowane przez ostatnie 17 lat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) katolik :
jak taki Kaczyński nie boi się iść do kościoła, do klasztoru na Jasnej Górze, tak wielki chrześcijanin i katolik? przecież takie krętactwa i obłudę jaką on prezentuje wołają o pomstę do nieba. Ale chyba Boga nie ma skoro toleruje "braci" razem z radiem Maryja. Wcale się nie dziwię, że ciągle przesiadują w radiu o. Rydzyka. Zresztą typowy kościół wyznaje właśnie taką zasadę: Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek... Ale jak mówią starzy górale: Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. To i napewno Kaczor dostanie swoją nagrodę za to wszystko co robi. I teraz jeszcze jedzie do Watykanu. Tylko i wyłącznie pod publiczkę. Bo co, amerykanie nie chcą się z nim spotkać pierwsi, Niemcy też nie? Francja Wielka Brytania to cóż zostaje mu tylko Watykan... Niech jedzie i przeczołga się troche po dywanach Watykanu, jeszcze powinien ubrać sobie worek jutowy na łeb i wyciągnąć "pochwę" kaczorowej na wierzch....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) rozwiązanie :
Jeśli ktoś lubi dobre cechy i PiS i PO i LPR a nie może się zdecydować niech głosuje na UPR. 3 w 1.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) kolo :
no takie 3 w jednym 3 bity socjalizmu. To ja dziękuję. Czyli UPR jest najbardziej socjalistyczną partią w Polsce? Zastanów się co piszesz. Patrząc na programy to jakiś absurd.Szanuje UPR za liberalizm ekonomiczny tylko nie wiem co on ma wspólnego z programami PIS LPR itd...Także moim zdaniem jest dość karkołomna i mał przekonująca konstrukcja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Mirek :
Przecież rojek to typowy nieudacznik którego z daleka można poznać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Aga :
Tydzień temu na konferencji prasowej Rojek zapewniał, że NIE JEST przeciwnikiem prywatyzacji Azotów. Fakty jednak mówią same za siebie: 26 stycznia na posiedzeniu komisji skarbu Rojek i jego kumple z PiS opowiedzieli się ZA WNIOSKIEM DO RZĄDU O WSTRZYMANIE PRYWATYZACJI ZAT S.A. i innych społek WSCh. I on ma jeszcze odwagę nazywać się obrońcą naszych tarnowskich interesów?! Skandal!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Harmoniusz :
PANIE I PANOWIE POSŁOWIE i SENATOROWIE Coś za dużo gadziej galanterii - jad na przemian ze słoneczkiem. Wybrańcy Narodu bez względu jak to pompatycznie brzmi , nie powinni stać tylko w kolejce do kasy Sejmu . Jeden autorski pomysł każdego posła dla dobra tych którzy Ich wybrali w roku , pod warunkiem , ze wprowadzony w życie - APEL ZAPISZCIE SIĘ PANOWIE DO KOJEJKI W PRZYSZŁYCH KOMISJACH NAZEWNICTWA ULIC TARNOWA, BRZESKA CZY BOCHNI ZASŁUZCIE NA NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ TO WASZ OBOWIĄZEK NIE MÓWIĄC O ELEMENTACH ZAPISANYCH W KODEKSACH HONOROWYCH - trochę godności , bo niewiele mi brakuje , by za Waszym Parlamentarnym przyczynkiem pozytywnie zarekomendować własnym dzieciom wyjazd z tego kraju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
Ty "katolik" czy wiesz co naprawdę to slowo znaczy, nie żartuj sobie z takich spraw- bo jak sam piszesz "P. Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy "/ i nie wciagaj w to górali ......d...........jeden /- pozdrawiam jak zwykle zdrowo myślących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2006) IPEK :
a JA CHCIAŁBYM POŁĄCZENIA LIGI I SAMOOBRONY I ŻEBY ONI WSPÓŁRZĄDZILI Z PLATFORMĄ!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2006) legia :
Majatek Azotow najlepiej sprzedac kol poslow PO a pracownikow zrobic robolami niech pracuja na majatki PANOW Nowe samochody Domy dla nich i ich dzieci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2006) tomik :
wy matoły do roboty, baby w łóżkach czakająąąą- becikowe beretowe i wspaniałe pierdy oto co w was kocham moje wy gumole

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2006) kolo :
Eee szkoda gadać KM - ocy z PIS. Sczęsliwych rządów. wyborcy wystawiom Wan rachunek...Ciekawe tylko kiedy? To wie tylko główny krótkonogi RP czyli Jarek K...Na Azotach jest fajnie można dużo ukraśc zanim się doprowadzi do upadłości..Ale żeby głoowac wvrew własnemu rądowi ...hmmm strasznie prze do kasy w takim razie. Mam pytanie dp pracownika ZA, Czy zdrwomyślący, to ci, którzy myślą tak jak ty??? Rojkowemusikoryzmowi - powodzenia. Okazuje się, że leszek Miler to był Anioł...w porównaniuz gwiazdami naszego lokalnego PIS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2006) marcin kuźba :
no cóż , na szczęście legia nie będzie mistrzem polski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
" koło "- byś się chociarz pisać troszkę nauczył; ale widocznie dotychczas twoi przełożeni tego nie wymagali - życzę powodzenia w nauce - pozdrawiam jak zwykle zdrowo myślących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2006) kolo :
Mam prośbę przestań mnie obrażać. jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz . Poprostu. Przełożeni? człowieku jacy przełożeni. Właściwie przez co przełożeni. Nie mam przełożonych, a napewno nie w takim rozumieniu jak twoje. Nie żyje w świecie w którym jacyś przełożeni dyktują mi co i jak mam myśleć. To piękny wolny i dumny świat. Wolno w nim parę rzeczy np myśleć, dyskutować , wątpić, spierać się w granicach wolności słowa i sznować argumenty drugiej strony.To bowiem jest istota sporu. Przykro mi, że wierzysz w przełożonych..widocznie sam ich posiadasz...Nie bede cie obrażał bo mi sie nie chce. Chciałem sobie troszke z Ciebie pożartować ale pomyślałem że nie zrozumiesz...wszak zdrowo myślisz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl