To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dziewiąty numer "Intuicji"   -   17/1/2006
Wciąż do nabycia jest najnowszy, dziewiąty już, numer niezależnego czasopisma społeczno-kulturalnego "INTUICJE Przydrożne". To obecnie jedyne tego typu wydawnictwo w regionie. Pismo to skupia wokół siebie nie tylko lokalnych literatów i publicystów, ale także tych z całej Polski, a nawet tworzących poza jej granicami. W najnowszym numerze czytelnicy odnajdą m.in. pierwszą część obszernego bloku tematycznego poświęconemu teatrowi politycznemu, a także zbiór tekstów wspominajacych postać Zbigniewa "Bruno" Szulca.

Ogloszenie
>

„Intuicje Przydrożne” to niezależne czasopismo społeczno – kulturalne wydawane przez Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz. Ukazuje się w Tarnowie i tarnowskim regionie najdłużej wsród tego typu czasopism, bo od 2001 roku. Ponadto w każdym numerze „Intuicji Przydrożnych” prezentowane są reprodukcje prac artystów plastyków związanych z naszym regionem i odnoszących sukcesy na niwie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W najnowszym, dziewiątym numerze „Intuicji Przydrożnych” czytelnicy odnajdą m. in. pierwszą część obszernego bloku tematycznego poświęconemu teatrowi politycznemu, jego rozwojowi w Polsce i na świecie w ciągu ostatnich dwóch dekad.
W dziale „Cień” prezentującym sylwetki nieżyjących już artystów, Jerzy Wyczesany, Krzysztof Głomb i Józef Komarewicz przypominają postać postać Zbigniewa „Bruno” Szulca – plastyka, satyryka, współzałożyciela legendarnego dziś klubu twórczego „Brzeska Piwnica”. Wybór rysunków satyrycznych Szulca zaprezentowaliśmy w witrynie plastycznej nowego numeru „Intuicji”.
Zainteresowani życiem literackim w kraju odnajdą relację z czwartej edycji Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza (najbardziej prestiżowego wydarzenia literackiego, obok Nagrody Nike, w kraju).
Godny polecenia jest także szkic Andrzeja Króla, w którym autor analizuje tendencje schizmatyczne w dziejach kościoła katolickiego w Europie.
Ponadto poezja Michała Piętniewicza, Karla Grenzlera i Józefa Komarewicza. Swoje miejsce znalazł też Jan Maniak ze swoją eksperymentalną krótką formą prozatorską „Zaproszenie do Hegezjasza”.
Dramatopisarz Lech Brywczyński publikuje dramat „Czwarta ściana”. Beata Lubich wspomina swoje dzieciństwo we Włodzimierzu, a Teresa Dumańska zachęca czytelników do zainteresowania nowopowstałym kołem turystycznym „Hulaj dusza”.

„Intuicje Przydrożne” (numer aktualny, jak i archiwalne w cenie 10 zł/egz.) są do nabycia w biurze Stowarzyszenia TNT, ul.Waryńskiego 10, tel. 014 622 04 44 a także w Galerii Miejskiej BWA, Cafe Galeria, kawiarniach: Alchemik, Pasaż, Pod Arkadami oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej i wszystkich jej filiach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:44:34
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html