To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dr Roik "Lekarzem Roku"   -   18/1/2006
W sobotę rozstrzygnięto plebiscyt "Gazety Krakowskiej" na najlepszych lekarzy w Małopolsce. W trójce trzech wyróżnionych tym tytułem lekarzy pierwszego kontaktu znalazł się Tarnowianin, dr Jacek Roik. Tytuł "Lekarz Roku" i symboliczna statuetka trafiły w najlepsze ręce - dr Roik jest wzorem internisty w przychodni ale nie poprzestaje na tej pracy. Zafascynowany myślą i działaniami swojego mentora - ś.p. prof. Juliana Aleksandrowicza, od wielu lat aktywnie działa na rzecz szeroko rozumianej profilaktyki i trwałej przemiany mentalności w podejściu do spraw zdrowia u nas wszystkich - czyli obecnych i potencjalnych swoich pacjentów.

Ogloszenie
>

Dr Roik jest w Tarnowie żywą legendą. W połowie lat 80. ubiegłego stulecia był w naszym mieście (i całym kraju !) inicjatorem tak modnego dziś ruchu na rzecz zdrowej żywności i zdrowego życia, jednym z pierwszych organizatorów odbywających się do dziś w Mościcach targów związanych z tą tematyką. Do dziś wydaje na ten temat kolejne publikacje, pisze felietony drukowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, na degustacyjnych spotkaniach-prelekcjach namawia do zmiany diety i wprowadzenia np. do naszego, polskiego menu produktów śródziemnomorskich.
W swojej praktyce zawodowej dostrzega także sprawy ducha swoich pacjentów. Swoją niespożytą aktywność przejawia m.in. na polu organizacji imprez muzycznych (kilka lat temu powołał do życia Klub Operowy Bel Canto, który zainicjował/przywrócił modę na wizyty scen operowych całego kraju w Tarnowie) a w oparciu o nie rozwinął też działalność impresaryjno- charytatywną. To człowiek-instytucja. W roku minionym był organizatorem w Tarnowie pięciu dużych wydarzeń muzycznych, dochód z których zasilił m.in. konto Tarnowskiego Hospicjum Domowego im F.Ozanama. Trzy lata temu był także inicjatorem dorocznych Koncertów Charytatywnych CenterMedu, przychodni w której od kilku lat pracuje.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:43:12
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html