To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Przetarg na busy rozstrzygnięty   -   29/12/2003
W Zarządzie Komunikacji Miejskiej rozstrzygnięto przetarg na obsługę dwóch pierwszych linii autobusowych obsługiwanych przez minibusy. Autobusiki linii nr 11 i 14 będą wozić tarnowian na trasach prowadzących na osiedle Nauczycielskie i do Zbylitowskiej Góry. Ale dopiero od 1 kwietnia.

Ogloszenie

O potrzebie uruchomienia dwóch nowych linii autobusowych obsługiwanych przez minibusy mówiło się już w czerwcu. Wtedy Zarząd Komunikacji Miejskiej dopiero testował potrzebę ich uruchomienia, kierując specjalną ankietę do mieszkańców osiedli, ale już wiele wskazywało, że zostaną uruchomione dwie nowe linie. Wyniki przeprowadzonego na przełomie czerwca i lipca sondażu potwierdziły natomiast, że istnieje potrzeba uruchomienia obu linii. Linii obsługiwanych nie przez duże autobusy, tylko przez mniejsze wozy mogące pomieścić góra do 50 pasażerów.
W ubiegłym tygodniu wyjaśniło się, że obie nowe linie autobusowe będą obsługiwane przez tarnowski PKS, który wygrał przetarg na ich obsługę. Ten przewoźnik zaoferował najkorzystniejsze warunki spośród trzech oferentów startujących w ogłoszonym przez ZKM postępowaniu przetargowym.
ZKM zlecił, aby obie linie były obsługiwane przez minibusy m.in. dlatego, że autobusiki mają docierać na osiedla domków jednorodzinnych, gdzie osiedlowe uliczki nie są przystosowane i nie wytrzymałyby nacisku dużych autobusów. ZKM liczy także, że dzięki obsłudze tych linii przez małe autobusy będzie ponosił mniejsze koszty związane z ich eksploatacją, o jakieś 30-40 procent. Mogłoby się też okazać, że w dużych autobusach kursujących na tych liniach frekwencja pasażerów byłaby po prostu o wiele za mała.
Jak powiedział nam wicedyrektor Andrzej Drop, małe autobusy kursujące na nowych liniach będą to oczywiście pojazdy niskopodłogowe, wyposażone w autokomputery i automatycznie otwierane drzwi. Rozpoczną kursowanie na obu trasach od 1 kwietnia.
- Nie ma żadnego problemu z przystankami na tych liniach, bo przystanki po prostu tam już są - zapewnia wicedyrektor Andrzej Drop. - Na osiedlu Nauczycielskim trzeba będzie natomiast utwardzić jeszcze plac służący do zawracania pojazdów, znajdujący się przy ul. Karpackiej, do czego zobowiązała się spółdzielnia mieszkaniowa. (SMOL)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:42:47
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html