To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Pleśna – „młodzi i aktywni”    -   18/1/2006
W Pleśnej wystartował trzyletni polsko – niemiecko – czeski program „KLUB – NET”, finansowany z środków Fundacji Roberta Schummana i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Jego beneficjentami i aktywnymi uczestnikami jest m.in. młodzież z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej. W skali całego kraju realizację programu powierzono tylko pięciu organizacjom pozarządowym – w tym stowarzyszeniu Teatr Nie Teraz, któremu partneruje Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków oddział w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Stowarzyszeniu Teatr Nie Teraz udało się już wielokrotnie przygotować własne programy i pozyskać na nie odpowiednie środki. Od dłuższego czasu swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, pomagając przygotować wnioski różnorodnym mniej lub bardziej formalnym grupom młodzieży, pozyskując dla nich pieniądze. Edukacyjne projekty uzyskały niedawno dodatkowy walor – wsparcie specjalistów Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, oddział w Tarnowie.
Na najnowsze przedsięwzięcie, realizowane przez młodzież z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej udało się już dziś pozyskać kwotę 40 tysięcy złotych. Każdy kolejny rok to następne 10 tysięcy otrzymywane z Fundacji Schummana i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, choć to nie jedyne źródła finansowania.
Klub – Net jest międzynarodowym, polsko – niemiecko – czeskim projektem – właśnie w tych trzech krajach powstało po pięć Klubów Uczniowskich, połączonych specjalnym węzłem komunikacyjnym. Klub w Pleśnej, dzięki dyrekcji Gimnazjum obdarzony własnym pomieszczeniem, wyposażony został w dwa komputery, skaner, aparat cyfrowy oraz środki na bieżącą działalność i wieńczące projekt międzynarodowe spotkanie. Nie oznacza to jednak, iż „klubowicze” nie muszą zabiegać o pozyskanie pieniędzy z innych źródeł. Pomysłów na działalność nie brakuje – tematem wiodącym jest hasło „Ludzie, miejsca wydarzenia”, w ramach którego młodzi ludzie mają możliwość realizacji swoich pasji. Tych mini-projektów jest również pięć – dotyczą one galerii zdjęć, tańca, teatru, księgi ciekawych miejsc i akcji charytatywnej. Wydawana ma być także trójjęzyczna gazeta; dla mnie najbardziej ambitnym wydaje się być powstający właśnie Szkolny Program Grantodawczy.

Klub - Net dopiero startuje; jak dotąd młodzież z Pleśnej uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach i w międzynarodowym seminarium w Krzyżowej koło Wrocławia. Realizując swoje zamierzenia młodzi ludzie przy okazji uczą się pracować w grupie, rozwijać umiejętności organizacyjne i zdolność twórczego myślenia, swoim przykładem pokazując, że można coś zrobić także w małych środowiskach. To doświadczenie na pewno przyda się w „dorosłym” życiu…
Młodzież tworząca Klub – Net nie jest „kierowana” przez dorosłych, choć w razie potrzeby pomocą służą panie polonistki. – Mówi się, że współczesnej młodzieży nie można zaufać, my to zaufanie chcemy budować, my wierzymy młodym ludziom – mówi Albert Opolski. Posłuchaj wywiadu z Katarzyną Płaczek, prezes Klubu, Wiolettą Bijak, liderką grupy tanecznej i Albertem Opolskim ze stowarzyszenia TNT : (((mp3)))

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:13:11
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html