To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Unia i Tarnovia łączą się !?!   -   19/1/2006
O sensacyjnej decyzji prezesów dwóch najbardziej zasłużonych tarnowskich klubów sportowych poinformowało dziś Radio MAKS. Według dziennikarzy radia na spotkaniu w Urzędzie Miasta prezesi Unii - Andrzej Grzyb i Tarnovii - Jan Oleksy przyjęli pomysł połączenia klubów. Miałaby powstać jedna sekcja piłkarska Unia/ Tarnovia (lub Tarnovia/Unia, nazwa nowego klubu pozostaje otwarta). Informacje o podjęciu już takiej decyzji - stanowczo dementuje jednak zarząd MKS Tarnovia. Po wtorkowej naradzie w UMT szefów wszystkich klubów piłkarskich z Tarnowa, na stronie internetowej ZKS Unia Tarnów zawarto informację dementującą pojawiające się w mediach plotki o rychłej fuzji tarnowskich klubów: Unii i Tarnovii. Do takich rozwiązań jeszcze bardzo daleka droga - czytamy na zksunia.tarnow.pl . Z taką opinią zgadza się także Tadeusz Bałchanowski, prezes Rady Nadzorczej Tarnovii.

Ogloszenie

Jednak według Radia MAKS decyzja praktycznie już zapadła :
Sekcja posiadałaby swoje finanse oraz wspólny zarząd a nowy tarnowski klub ma się nazywać Unia/Tarnovia lub Tarnovia/Unia.
Jednocześnie oba kluby zachowałyby swoje tradycje oraz obchodziły jubileusze, tak aby została zachowana ciągłość tradycji. Inne tarnowskie kluby miałyby zająć się szkoleniem młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mieliby zasilać nowy klub.
Swoich najlepszych piłkarzy chce przekazać nowej drużynie Wolania Wola Rzędzińska, podobnie jak Błękitni Tarnów.
Pomysł popiera także Rada Sportu przy prezydencie miasta Tarnowa.
Głównym celem powstania Unii/Tarnovii jest stworzenie silnej drużyny, która w tym roku utrzymałaby się w czwartej lidze, a w kolejnych dwóch latach wywalczyła awans do trzeciej ligi.
- Mamy problemy finansowe, nie byłoby nas stać nawet na utrzymanie się w nowej, zreorganizowanej czwartej lidze. W związku z tym jesteśmy gotowi na wszystko – mówi prezes Tarnovii Jan Oleksy.
Nowa drużyna miałaby rozgrywać swoje mecze zarówno na stadionie Unii, jak i Tarnovii.
Decyzja w sprawie fuzji klubów ma zapaść w drugiej połowie lutego.
Swoją pomoc nowo powstającemu klubowi zapowiedział już prezydent Tarnowa
- informuje reporter MAKS-a.

- Powyższa informacja radiowca zawiera relację z części dyskusji, która odbyła się w magistracie. Takie, luźne pomysły rzeczywiście się pojawiały. Ale żadnych decyzji nie podjęto - zgodnie informowali nas dzisiaj nasi rozmówcy, uczestnicy wtorkowego spotkania. Dementują jednocześnie informację o przyjęciu pomysłu fuzji przez zarządy obu klubów. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 20:34:14
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html