To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Audioprzewodnik po Tarnowie    -   20/1/2006
W Tarnowskim Centrum Informacji (taką nazwę od 1 stycznia nosi byłe Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki) dostępnych jest dwadzieścia „audioprzewodników” po Tarnowie. Odtwarzacze mp3 to efekt zwycięstwa naszego miasta w konkursie „Wielkie odkrywanie Małopolski”. Agencja Informacyjna Radia Maks, przy udziale tarnowskich historyków przygotowała dziewięć profesjonalnych, dwujęzycznych materiałów dźwiękowych - „spacerów” po najważniejszych obiektach w naszym mieście. Dzięki temu turyści mogą je zwiedzać samodzielnie.

Ogloszenie

Kilkunastominutowe opowieści, przygotowane w formie plików mp3, barwne i oprawione muzyką pozwalają nam zapoznać się z historią Tarnowa – zaglądamy do Ratusza, Katedry, Muzeum Diecezjalnego i Domu Mikołajewskiego, „oglądamy” Rynek, fortyfikacje miejskie, Bramę Pilzneńską, klasztor Bernardynów, „Wielkie schody” i Synagogę. Wybiegając w przeszłość, poruszamy się także w przestrzeni, boć przecie jest i „Marcinka”, a i sam Tarnów nie istnieje w oderwaniu od bliższego i dalszego otoczenia.
Na razie w TCI dostępnych jest, wypożyczanych nieodpłatnie, dwadzieścia odtwarzaczy mp3 z przewodnikiem w wersji polskiej i angielskiej. Wkrótce powstaną kolejne wersje językowe, zaś poszczególne pliki pobrać można zoficjalnej strony Miasta www.tarnow.pl . Istnieje więc możliwość wgrania plików na własny odtwarzacz.
Audioprzewodnikom towarzyszy mapka „Starego Miasta” z najważniejszymi obiektami; na jej odwrocie znajduje się również plan centrum, adresowany do turystów zmotoryzowanych, wzbogacony o przydatne informacje.

Jednocześnie ukazała się trzecia edycja folderu „Tarnów i region”, w wersji polskiej, angielskiej, francuskiej i węgierskiej (wkrótce pojawi się wersja niemiecka). Obok podstawowych informacji uwzględniono w nim wszystkie szlaki tematyczne w regionie.

Posłuchaj fragmentów z przygotowanego przez dziennikarzy Radia Maks dźwiękowego „spaceru” oraz wypowiedzi dyrektora TCI Marcina Pałacha i kierownika referatu promocji miasta Cezarego Przęczka: (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:47:39
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html