To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dzień Wyjątkowej Babci    -   20/1/2006
Takich obchodów Dnia (takiej) Babci jak w Krzyżu nie będzie w sobotę w całym Tarnowie. Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 postanowili tego dnia urządzić u siebie fetę na cześć najbardziej znanej i najstarszej zarazem Babci, zamieszkującej tę dzielnicę - stuletniej Pani Janiny Ejgierd. Miejsce uroczystości nie jest przypadkowe. Popularna "czternastka" to dzieło życia szacownej Jubilatki, to jej staraniem ponad 40 lat temu wybudowano obiekt przy ul. Krzyskiej 118.

Ogloszenie

Pani Janina okrągłą, setną rocznicę urodzin obchodziła dokładnie w Wigilię. W związku z faktem, że święta nie były najlepszym czasem dla podkreślenia Jubileuszu i uhonorowania samej Jubilatki, uroczystości rocznicowe postanowiono przełożyć na Dzień Babci. Dla podkreślenia święta Pani Ejgierdowej - żywej legendy szkolnej i legendy Krzyża, dyrekcja SP nr 14 postanowiła też na 21 stycznia przesunąć datę Dnia Otwartego Szkoły, dotychczas corocznie obchodzonego w grudniu.
Dzień (najbardziej zasłużonej krzyskiej) Babci, budowniczej szkoły i wieloletniego jej dyrektora, rozpocznie msza św. w intencji Jubilatki w Kościele pw. Św. Krzyża i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Następnie uroczystości przeniosą się do sali gimnastycznej położonej nieopodal szkoły. Podczas imprezy dawno zapowiadanego walca z Jubilatką zamierza zatańczyć Andrzej Sasak, były wychowanek Pani Ejgierdowej, obecny wiceprezydent Tarnowa.

Pani Janina zadziwiła nas żywotnością i energią, gdy pojawiliśmy się u niej w domu tuż przed świętami. Przez kilka godzin (a w wielkim skrócie !) opowiadała nam wówczas historię swego życia; życia, którym mogłaby obdarzyć kilka osób.
Posłuchajcie kolejnego odcinka tej opowieści : (((mp3)))
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 19:18:51
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html