Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  H.Łabędź : Nie chcemy „TKM-mu” w Tarnowie    -   23/1/2006
Tak najogólniej można streścić stanowisko tarnowskiego NSZZ Solidarność. Zaniepokojeni niebezpieczeństwem zmian w zarządach spółek związkowcy z prawie pięćdziesięciu zakładów pracy spotkali się w minionym tygodniu z naszymi parlamentarzystami. Do KSG przybyli posłowie: Wiesław Woda, Aleksander Grad, Józef Rojek, Edward Czesak i Bogusław Sobczak. – Nie interesuje nas, kto z jakiego jest ugrupowania i czy dwadzieścia lat temu należał do PZPR – podsumowuje minione spotkanie przewodniczący delegatury Solidarności Henryk Łabędź. –W ocenie pracy zarządów interesują nas czytelne kryteria ekonomiczne.

Ogloszenie

Podczas spotkania, zorganizowanego z inicjatywy NSZZ Solidarność, związkowcy odpytywali parlamentarzystów na okoliczność trwającej wciąż w Sejmie „szopki”; zainteresowani byli także działaniami, podjętymi przez posłów na rzecz regionów. Priorytetową sprawą było tu dokończenie budowy autostrady Kraków – Tarnów. Najwięcej emocji wzbudzały też ewentualne zmiany dotyczące zarządów najważniejszych przedsiębiorstw.
-Niepokojące jest to, że każda kolejna ekipa rządowa zmienia zarządy przedsiębiorstw – stwierdza Henryk Łabędź, z którym rozmawiałem dwa dni po spotkaniu. –To wygląda na powrót do słynnego „TKM-mu”, tak potępianego przecież przez pana Jarosława Kaczyńskiego. Nie interesuje nas, kto z jakiego jest ugrupowania i czy dwadzieścia lat temu należał do PZPR. Dlatego apeluję, by tam, gdzie nie ma ewidentnych naruszeń moralnych czy dyspozycyjności zarządów spółek względem poprzedniej ekipy, były one oceniane według czytelnych kryteriów ekonomicznych. Dla ludzi pracy ważne jest to, czy praca będzie, czy będzie dobrze płatna i czy należycie wykorzystywana jest koniunktura. Dlatego chciałbym, by parlamentarzyści nie zajmowali się tym, jak ustawić swoich partyjnych kolegów, tylko jak naszym przedsiębiorstwom pomóc. Rozmawialiśmy m.in. o sytuacji w Zakładach Azotowych, o których poseł Józef Rojek miał mówić, że ich sytuacja nie do końca jest tak prawdziwa, jak przedstawia to zarząd. –Pan Rojek jest związany z ZAT więc ma większą wiedzę na ten temat i trudno mi się tu wypowiadać – mówi przewodniczący „Solidarności”. –Dla mnie bliska jest sytuacja w Zakładach Mechanicznych, które dzięki prezesowi Jackowi Ramianowi dobrze się rozwijają i nie jest to wyłącznie zasługa koniunktury; są inne przedsiębiorstwa z tej branży, które w tym czasie upadły lub musiały zredukować zatrudnienie o połowę, podczas gdy u nas przyjęto ponad 200 osób. Dlatego apeluję o rozwagę – Zakłady Mechaniczne nie będą dla nikogo łakomym kąskiem, gdzie w imię gierek partyjnych wprowadza się jakiegoś nieudacznika wprawdzie, ale za to „własnego kolesia”. Ręce precz od Zakładów!
Henryk Łabędź zapytany, kto jego zdaniem próbuje być „głównym rozdającym” w regionie stwierdził, iż takiego rozdającego nie ma, obserwować za to można dziwne „ruchy robaczkowe” niektórych panów posłów.

Związkowcy z „Solidarności” zaniepokojeni byli również sytuacją w Sejmie, choć podczas spotkania prezentowali różne stanowiska. –Ja kibicuję PiS, ale właśnie dlatego moje oczekiwania są tu większe; zresztą sama nazwa Prawo i Sprawiedliwość zobowiązuje – stwierdził w rozmowie przewodniczący „Solidarności”. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński „gra na wysokiej nucie”, ale rychło może „przelicytować” w pokerze, który nie do końca rozumiany jest przez społeczeństwo. Zaistniała sytuacja nie sprzyja też postrzeganiu Polski na arenie międzynarodowej – staliśmy się krajem niestabilnym, z „tymczasowym” rządem. Fatalnym rozwiązaniem jest również „pakt stabilizacyjny”, który można traktować jako wprowadzenie dyktatury i akt kapitulacji dla mniejszych ugrupowań, co wcale niekoniecznie służy Polsce. W dodatku sondaże wskazują na mobilizację elektoratu lewicowego, który staje się coraz mocniejszy i „szarża Kaczyńskiego” rychło może doprowadzić do sytuacji, w której rzeczywiście do urn pójdzie jedynie 20 – 30 procent społeczeństwa – przy czym będzie to „moherowy” elektorat z jednej, i „żelazny”, „czerwony” z drugiej strony. Dlatego w imię racji stanu najlepszym rozwiązaniem jest „trudna” koalicja PiS, PO i LPR. –Jeżeli chodzi nam o IV Rzeczpospolitą i zmiany w konstytucji, to nowe wybory z pewnością nie sprawią, że zapanują nam rządy monopartii i że trzy czwarte parlamentu będzie za takimi zmianami – stwierdza Henryk Łabędź. –Pragnę przy tym przypomnieć, że Solidarność wsparła nie PiS, ale Lecha Kaczyńskiego i dziś wielu naszych związkowców mówi, że absolutnie nie zagłosuje raz jeszcze na Prawo i Sprawiedliwość. Zniechęcenie do politycznych elit i nowych wyborów w ogóle wykazują również sondaże. Jako człowiek kibicujący temu rządowi, jestem tą sytuacją poważnie zaniepokojony. Pamiętam czasy, kiedy liderem był Marian Krzaklewski; pamiętam jak najbliższe otoczenie Krzaklewskiego „pompowało” go mówiąc „jesteś świetny, jesteś najlepszy itd.”. Jeżeli takie otoczenie jest dziś wokół pana Kaczyńskiego, czy pana Tuska, to ja mówię, że nowe wybory są niebezpieczną grą. Jeżeli zaś chodzi o „pakt stabilizacyjny”, jest to akt politycznego szantażu i ubolewam, że obok jedenastu postulatów nie ma dwunastego – okręgów jednomandatowych.

Henryk Łabędź, zapytany kogo Solidarność poprze w ewentualnych, ponownych wyborach parlamentarnych lub samorządowych odparł, iż decyzję taką podejmą inni, w tym także kolejny przewodniczący delegatury; on sam jednak będzie nalegał, by „nie obarczać Związku ciężarem decyzji wskazywania konkretnej partii czy komitetu”, lecz wskazać po prostu konkretnych ludzi, gdyż „i na listach PiS, i na listach PO czy LPR są osoby wartościowe”.

Rozmowy poświęconej sytuacji w regionie posłuchać możesz tutaj : (((mp3)))
Rozmowy poświęconej sytuacji w kraju posłuchać możesz tutaj (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(23-01-2006) Sieciech :
Pan Łabędź udawadnia, że zarzuty o jego współpracę ze służbami specjalnymi wywodzącymi sie z PRL (WSI) nie są bezzasadne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) Co :
A co z naszymi kolegami z Solidarności którch zwolniono w 2002 roku . Trudno cokolwiek dodac . Przykre to że wtedy Solidarność w wydaniu j/w nie broniła ich . Trudno cokolwiek pisac dalej .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) tak :
Po tym co przeczytałem wypisuje sie z solidarnośći .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) nie :
A ja sie wpisze i zmienie obecne władze delegatury .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) buba :
Mowi dobrze a czy tak dziala nie wiem.....Fakt jest faktem ze w spolkach panstwowych jest tak ze co wybory to nowy prezes....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
oj Heniu, Heniu na co ci to było - pozdrawiam jak zwykle wszystkich zdrowo myślących / o propo - niezłą masz teraz kompanię /

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2006) OiO :
Biedny Heniu L. Juz sie tak zapetlil, ze nie wie z kim teraz trzymac. To on skutecznie rozwala Solidarnosc szwindlujac z Towarzystwem Trzymajacym Wladze w Tarnowie - w tej grupie jest tez tandem: Janusz W i Krzysztof J. Ten ostatni w zamian za drobne uslugi hotelowo-odkacowalne w obiektach ohapu usadzil na fotelu prezesa ZMT niejakiego Jacka R. I ty Heniu mowisz o TKMach. Placzesz nad politycznym szantazem PiSu. A nie zapomniales czasem o glownym zadaniu tej partii: WYELIMINOWANIE SZWINDLARZY WSZELKIEJ MASCI. Oj, opustoszeje troche Tarnow jesli to sie powiedzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2006) Wrzód na ciele gospodarki: związki zawodowe :
Pana Łabędzia nie interesuje kto był w PZPR. Pewno nie interesuje go też kto był w SB... http://www.abcnet.com.pl/pl/ar tykul.php?art_id=2388&token

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2006) iojo :
niech żyje A. Sikora i jego NKWD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2006) kolo :
Tak dzięki sprawnej polityce PIS nastąpi istotna zmiana szwindlarzy wszelkiej maści zastąpia szwindlarze wszelkiej maści popierani prze jedynie słuszną PIS. Ciekawe jak dalko można się posunąć używając pseudo argumentu o jakimś czyszczeniu. Nie ma czyszcenia jest zmiana kolesi. Obrzydliwe. A Andzrzej S I Antoni B rzeczywiści estanowią awngarde tarnowskiej menadzerki. Spece jakich mało. Czy Ramian jest dobrym prezesem pewnie nie...choć podobno wyniki mówią co innego, ale to nie powód żeby go zmienić na politycznego . szkoda że Mechanicznych nie da się spywatyzować...Powrót duchów przeszłości byłby wtedy małoprawdopodbny. A tak karuzela z kaczkami kręci się dalej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2006) samotna matka :
Kto labedziowi postawil zarzut wspolpracy? wiem ze wygral procesy z poslanka Pis posel ktory go straszyl pozwaniem w koncu tego nie zrobil,czytalem te jego konferencje w ktorych prosil o wskazanie osob i dowodow,ale takego odwaznego nie bylo.Moze sieciech i inni ktorzy opieraja swoje opinie na klamstwie to agenci.Labedz zapowiedzial napisanie ksiazki o agenturze ktora dzialala w Tarnowie i wyniki moga byc zaskakujace pozdrawiam sprawiedliwych.Pracownikowi ZAT wspolczuje dyspozycyjnosci i automatyzacji w mysleniu ochraniajace mysliciela A.S. i" rozgrywajacego" J.R.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2006) OiO :
Szanowna Pani - Samotna Matko - gratuluje optymizmu w wyborze sprawiedliwych. A swoja droga ten bestseler o agenturze w Tarnowie moze byc rzeczywiscie hitem sezonu. Wielu z nas czeka na takie opracowanie, tylko skad mini wieszcz uzyska materialy archiwalne sb ( podobno w wiekszosci zniszczone. Rzeczywiscie, zgadzam sie z Pania - wyniki moga byc bardzo zaskakujace. P.S. Pozdrawiam przyjaciol A.S., A.B. i J.R. -jak widac z komentarzy - demonow tarnowskiej sceny polityczno-gospodarczej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2006) PRACOWNIK ZAT :
czy ta aby "samotna matka" nie ma inicjałów np. .A.C. czy tak jakoś - pozdrawiam jak zwykle zdrowo myslących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) pitus :
A czy ktoś wie co się dzieje z Wacławem Sikorą? Okazuje się, że nagle wyjechał do USA i nie bardzo chce wrócić do wolnej Polski bo zaczynaja ujawniać agentów. Czyzby miał coś z tym wspólnego? BO zaczynają pojawiać się informacje na jego temat o bliskiej współpracy z SB. A nie chce się ujawnić tak jak ostatnio jeden z pracowników Huty im. Lenina. Nie ma odpowiedniego księdza, ktróry by go pewnie wsparł!? Choc to chyba niewiele by mu pomogło. Ciekawe nasuwa sie też pytanie, kto miał (ma) większość w Prezydium Komisji NSZZ Zakładów Azotowych, byli członkowie PZPR i ZSMP czy ludzie opozycji? Ciekawe pytanie, co? Czyżby to było tak, że co niektórzy stosują inne kryteria oceny dla swoich ludzi a inne dla reszty...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl