To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Jaki los czeka tarnowską onkologię?   -   24/1/2006
Mimo wewnętrznych tarć i zgrzytów zawartemu przez tarnowskich parlamentarzystów porozumieniu „ponad podziałami” udaje się czasem wypracować wspólne stanowisko. Tak stało się w przypadku budowy Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego. Nasi posłowie wystosowali do Ministra Zdrowia profesora Zbigniewa Religi pismo, w którym apelują, aby koszty utworzenia TOO włączyć do Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Ogloszenie

Na Tarnowski Ośrodek Onkologiczny brakuje pieniędzy, choć w ubiegłorocznym i obecnym budżecie samorządu Województwa Małopolskiego są przeznaczone na ten cel środki. Budowę rozpoczęto w 2005 roku, zaś termin jej ukończenia ustalono na rok 2007. Sama budowa pochłonąć ma blisko 30 mln złotych, zaś koszt wyposażenia szacuje się na przeszło 20 mln. Tymczasem zakupy sprzętu i wyposażenia powinny rozpocząć się już teraz. W związku z tym parlamentarzyści: Urszula Gacek, Urszula Augustyn, Aleksander Grad, Józef Rojek, Wiesław Woda, Jerzy Zawisza, Kazimierz Wiatr, Edward Czesak, Barbara Marianowska, Bogusław Sobczak i Michał Wojtkiewicz, kilka dni temu wystosowali do Ministra Zdrowia, prof. Zbigniewa Religi pismo, w którym zwracają się z wnioskiem, aby koszty utworzenia TOO, a w szczególności koszty wyposażenia i zakupu niezbędnego sprzętu włączyć do Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. „Uważamy, że bez tej pomocy tarnowska onkologia nie rozpocznie swej niezwykle oczekiwanej działalności w planowanym terminie. Pragniemy zaznaczyć, że regionalny samorząd zrobił w tej sprawie, co było w jego mocy, lecz brakujących kwot na wyposażenie TOO, nie jest już w stanie wyasygnować. Wobec niebezpiecznie postępującego rozwoju chorób nowotworowych w naszym regionie, każde opóźnienie będzie w tej sprawie dla wielu osób dramatyczne” – czytamy w piśmie.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:10:43
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html