To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Dojadą na sesję nową drogą   -   07/10/2003
Dzisiaj nastąpi oficjalne oddanie do użytku siedmiokilometrowego odcinka drogi z Jonin do Szerzyn. Droga była na tyle zniszczona, że przewoźnicy zastanawiali się, czy nie zrezygnować z kursów autobusów tą trasą.

Ogloszenie
>

Oddanie do użytku drogi nastąpi w obecności przedstawicieli województwa, władz powiatowych i gminnych a także w obecności wszystkich tarnowskich radnych powiatowych. Nieprzypadkowo radni znajdą się w Szerzynach w pełnym składzie, gdyż to właśnie w tej gminie odbędzie się dziś także sesja powiatowa połączona z oddaniem do użytku drogi po remoncie.
Przypomnijmy, że to radni powiatu ziemskiego tarnowskiego zdecydowali przeznaczyć pieniądze na odremontowanie zniszczonej drogi Szerzyny - Joniny. Decyzję taką podjęli jeszcze na początku wakacji. Nie była dla nich wcale łatwa, gdyż koszty remontu siedmiokilmetrowego odcinka zniszczonej trasy powiatowej już wtedy szacowano na 1,3-1,5 mln zł. Wyłożenie w tym roku takiej kwoty z budżetu powiatu oznaczało, że praktycznie nie będzie już pieniędzy na żadną inną dużą inwestycję drogową.
Zachętę dla radnych do wyłożenia ponad miliona zł przez powiat na remont drogi w gminie Szerzyny stanowiło natomiast to, że radni Szerzyn zgodzili się, aby z budżetu ich gminy pokryć połowę kosztów tej drogowej inwestycji. Według przewodniczącego Rady Powiatu Ziemskiego Tarnowskiego, decyzja radnych gminnych Szerzyn stała się w tym momencie - z punktu widzenia powiatu - super decyzją i nie należało się w ogóle zastanawiać nad tą kwestią. Nawet z tego powodu, że radni Szerzyn zadeklarowali, że ich gmina spłaci powiatowi należność w dwóch ratach. Pierwszą zapłaci w przyszłym roku, a następną - dopiero za dwa lata.
Dodajmy, że oddawany dziś do użytku kierowców odcinek drogi z Szerzyn do Jonin ma dokładnie 6840 metrów. Symboliczne przecinanie wstęgi w obecności wszystkich radnych zaplanowano na godz. 13. Wcześniej muszą odbyć w całości sesję wyjazdową, która rozpocznie się o godz. 9.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Swoszowej. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:45:06
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html