To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rosyjski kontrakt ?   -   30/12/2003
Od pewnego czasu trwają rozmowy dyrekcji tarnowskich Zakładów Azotowych z przedstawicielami rosyjskiego ministerstwa obrony. Dotyczą one możliwości i metod skutecznego neutralizowania broni chemicznej. Tarnowska firma dysponuje wiedzą i technologią (przy współpracy z Instytutem Wojskowym), które mogą być przydatne w niszczeniu groźnego arsenału zgromadzonego w Rosji.

Ogloszenie

Bardzo prawdopodobne, że dotychczasowe rozmowy i negocjacje ze stroną rosyjską zaowocują w 2004 roku kontraktem na budowę fabryki zajmującej się niszczeniem broni chemicznej. Dyrekcja "Azotów" liczy na podpisanie z Rosjanami stosownej umowy. -To bardzo korzystny dla nas kontrakt i wiem, że mu sprostamy - twierdzi prezes ZA Ryszard Ścigała. Owa inwestycja ma zostać zrealizowana na terytorium rosyjskiego państwa do 2006 roku.

Tymczasem, podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezes Ścigała poinformował o polepszającej się sytuacji finansowej "Azotów". Po 11 miesiącach mijającego właśnie roku mościcka spółka odnotowała zyski ze sprzedaży produktów na poziomie 50 mln złotych. Wśród najlepiej sprzedających się są kaprolaktam, nawozy azotowe, sztuczne tworzywa. Zakładom Azotowym nie grozi więc utrata płynności finansowej i poprawiły zdolność do spłaty zobowiązań wobec licznych wierzycieli.
Dyrekcja Zakładów Azotowych nie obawia się przyszłości i konkurencji na rynkach choćby zjednocznej Europy. Obecne wyniki, jak i prognozy pozwalają, zdaniem R. Ścigały, spojrzeć z pewnym optymizmem w przyszłość. Czy ten optymizm udzieli się również załodze tarnowskiego przedsiębiorstwa? (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:34:02
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html