Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
  Kontynuacja remontu Ratusza   -   24/1/2006
Najbardziej reprezentacyjna budowla Tarnowa będzie się nadal zmieniać. 400 tysięcy złotych przekazał marszałek małopolski na kontynuację renowacji ratusza. Pieniądze zostały przekazane przez samorząd województwa administrującym Muzeum i podległymi mu obiektami. Według marszałka Janusza Sepioła dbałość o dziedzictwo kulturowe jest jednym z najważniejszych zadań władz.

Ogloszenie

Na szczęście pęknięcia na Ratuszu, o których mówiliśmy konstrukcyjnie nie zagrażają całości budowli. Prace wykonywane w tym roku nie ograniczą w żadnym stopniu funkcji wystawienniczych Ratusza, w którym eksponowane są wystawy Muzeum Okręgowego. Ratusz gotycki powstał w połowie XIV wieku w stylu gotyckim, w wieku XVI poszerzono jego powierzchnię i przebudowano go w stylu renesansowym.
Zarząd województwa przekazał także pieniądze na kontynuację remontu na zamku w Dębnie. Tam dotychczas umacniano i izolowano pękające mury oraz wykonywano odwodnienie. W tym roku wykonamy połowę prac, które pozostały do zakończenia remontu - mówi dyrektor Adam Bartosz. Na zamek w Dębnie zarząd województwa przekazał pół miliona złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl