To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Orkiestrowe rozrachunki   -   24/1/2006
Ponad 160 tys. zł zebrano podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie tarnowskim. Ogólnopolski wynik kwesty XIV edycji WOŚP to 24 mln 34 tys. zł, czyli ponad 8 mln dolarów. Nie jest to jeszcze ostateczna kwota – trwa “doliczanie” finansowych wyników aukcji i innych akcji.

Ogloszenie

Sprzęt zakupiony ze zbiórki WOŚP w całym kraju trafi do szpitali prawdopodobnie pod koniec roku. Podsumowanie trzynastu poprzednich edycji to ponad 170 tys. urządzeń i zestawów medycznych o wartości 64 mln dolarów, rozdzielony wśród 650 polskich szpitali. Fundacja WOŚP realizuje obecnie - obok zadań dodatkowych - pięć programów medycznych: Powszechne Przesiewowe Badania Słuchu, Program Retinopatii Wcześniaków i program “Infant Flow”, Program Leczenia Dzieci Indywidualnymi Pompami Insulinowymi oraz program szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas tegorocznej edycji zbiórka odbywała się na ten ostatni program, a także na potrzeby dzieci poszkodowane w wypadkach.

Sprzęt od Fundacji WOŚP otrzymywały również tarnowskie i podtarnowskie szpitale. - W 2005 roku dostaliśmy trzy pompy objętościowe dla noworodków o wartości ok. 18 tys. zł i pompę insulinową, wcześniej - m.in. inkubator i zestaw “Infant Flow” za 56 tys. zł.- mówi Anna Czech, dyrektorka Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. - W tym roku, oczywiście, także będziemy się starać o jakąś pomoc, zarówno dla oddziału noworodków, jak i dla funkcjonującego u nas oddziału ratownictwa.

W 2004 roku Szpital im. św. Łukasza otrzymał od Fundacji WOŚP dwadzieścia łóżeczek dla niemowląt o łącznej wartości 40 tys. zł i wagi noworodkowe, a także aparat ekg (7,7 tys. zł), monitor nieinwazyjny o wartości 44 tys. zł oraz pompy strzykawkowe. W latach wcześniejszych wśród darów znalazł się m.in. sprzęt do przesiewowych badań słuchu.

Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika w ciągu ostatnich dwóch otrzymał od WOŚP m.in. kardiomonitor, pulsoksymetry, inkubator, pompy infuzyjne i pompy perystaltyczne . Zamierza zabiegac o służący do wspomagania oddychania noworodków aparat CPAP, respirator i kolejne inkubatory. - Korespondujemy z WOŚP w sprawie naszych potrzeb. Wskazany przez poszczególne szpitale sprzęt jest pozytywnie opiniowany przez specjalistę wojewódzkiego. A co dostaniemy - zależy od zebranych środków. od zakupów i ich podziału - mówi dyrektor Marcin Kuta.
- Jak chyba wszystkie szpitale w Polsce , dość regularnie otrzymujemy sprzęt od Fundacji WOŚP - mówi Józefa Szczurek, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. - Czasem jest to jedna pompa za 7 tys. zł, czasem - sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy. Brzeski szpital otrzymał od Orkiestry m.in. pulsoksymetry, pompy infuzyjne, inkubator i sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków. - Chcielibyśmy bardzo nowy respirator dla dzieci, a ponieważ w tym roku w programie WOŚP są także kursy pierwszej pomocy, chcielibyśmy ubiegać się o fundusze na ten cel. Konkretnie chodziłoby o zakup tzw. fantoma - nowoczesnego “manekina” do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy, wyposażonego w urządzenia elektroniczne sygnalizujące “skuteczność” działań ratowników i oceniający efekty ich starań.

Także szpital w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymywał w kolejnych latach pomoc od Fundacji WOŚP. - Dostaliśmy duży podarunek - aparat do badań USG, ale także sporo drobniejszego sprzętu - mówi wicedyrektorka placówki Dorota Buczek. - Oczywiście, i w tym roku zamierzamy się ubiegać o pomoc Fundacji - przede wszystkim, w związku z tegorocznymi priorytetami, o wyposażenie karetki.

Tarnowianie i mieszkańcy podtarnowskich miejscowości wrzucili w tym roku do puszek wolontariuszy WOŚP ponad 110 tysięcy złotych. Ponad 50 tysięcy złotych zebrano w tarnowskim środowisku na WOŚP dzięki aukcjom internetowym i radiowym. W Radiu MAKS zebrano podczas jednej aukcji 35 tys. zł. Najwyższą cenę (17,5 tys. zł) zapłaciła za Medal XIV Finału WOŚP Huta Szkła Tadeusza Wrześniaka, przebiwszy w ostatniej niemal chwili sieć sklepów Leader Price. Za 6 tys. zł sprzedano Złote Serduszko WOŚP, za ponad 4 tys. - złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski, 2 025 zł za koszulkę z autografami mistrzyń Europy w siatkówce. Po ok. 150 zł sprzedały się piłka z podpisem Agaty Mróz i “złote buty” Tomasza Oleksego.

Wolontariusze w całym kraju prześcigali się w pomysłach na nietypowe sposoby zbierania pieniędzy w Tarnowie m.in. częstowano żurkiem w Dąbrowie Tarnowskiej – grochówką.

M

Ponad 160 tys. zł zebrano podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie tarnowskim. Ogólnopolski wynik kwesty XIV edycji WOŚP to 24 mln 34 tys. zł, czyli ponad 8 mln dolarów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:54:27
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html