To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Radiowa „Jedynka” w Tarnowie    -   25/1/2006
Od kilku dni Tarnowianie mogą już słuchać programu pierwszego Polskiego Radia w paśmie UKF, na częstotliwości 99,9 MHZ. Nowy nadajnik, o mocy 2,5 KW swoim zasięgiem obejmuje obszar aż za Buskiem Zdrojem. Na konferencji prasowej, która odbyła się 25 stycznia w Urzędzie Miasta gościł dyrektor „Jedynki” Rafał Jurkowlaniec i popularny sprawozdawca sportowy Tomasz Zimoch, który odwiedził Tarnów w drodze na Puchar Świata w Skokach w Zakopanem. Korespondentem "jedynki" w Tarnowie został znany lokalny dziennikarz Krzysztof Drwal. Jego korespondencji słuchać teraz będą mogli m.in. słuchacze popularnego porannego programu "Sygnały dnia".

Ogloszenie

Tarnowski nadajnik jest już 56-tym tego rodzaju nadajnikiem w kraju; w najbliższym czasie przybędzie ich jeszcze około 20 – w ten sposób w paśmie UKF „Jedynka” obejmie swoim zasięgiem 80 – 85 % powierzchni kraju. -Staramy się być w każdym ważnym ośrodku – tak trafiliśmy do Tarnowa i stąd stała obecność naszego korespondenta, Krzysztofa Drwala – mówił dyrektor „Jedynki” Rafał Jurkowlaniec, z urodzenia Nowosądecczanin. Dyrektor zapewniał, że na antenie radia prezentowane będą lokalne inicjatywy (m.in. poprzez cykliczne dyżury w „Sygnałach Dnia” tarnowskiego korespondenta) i imprezy sportowe. Spodziewać się można także szerszej współpracy z Teatrem im. L. Solskiego, a w wakacje być może zawita do nas „Lato z Radiem”, obchodzące swoje 35-lecie – wśród gwiazd prawdopodobnie zobaczymy Kombi, Bajm, Krzysztofa Krawczyka… Pojawi się więc okazja do szerszego zaprezentowania Tarnowa, który będzie jednym z 18 odwiedzonych miast.

Dyrektorowi Jurkowlańcowi wtórował dyrektor Teatru Solskiego, Wojciech Markiewicz, który zwracał uwagę na teatr jako miejsce integracji i spotkań oraz na duże nasycenie naszego miasta kulturą: -Tarnów zasługuje na radio – stwierdził. -Cała Galicja wymaga „odkrycia” dla Polski.
Barwne wystąpienie miał dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, który na konferencję, na którą zajrzał w drodze do Zakopanego, przytaskał ze sobą kilka precjozów – tablicę z oznaczeniem 138,5 metra ze skoczni w Trondheim, którą przeskoczył Adam Małysz, rysunek wykonany i podpisany przez Jane Ahonena i trampek Zbigniewa Bońka z Mistrzostw w Meksyku, z wciąż tkwiącą pod spodem meksykańską trawą. -W tym zwariowanym świecie nie chcemy być zwariowanym radiem; radio jest teatrem wyobraźni. (…) Świat widziany z Warszawy to nie jest cała Polska, to jest świat spaczony, wspaniałe wydarzenia sportowe dzieją się także poza stolicą – stwierdził Tomasz Zimoch.

Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień, również uczestniczący w konferencji prasowej, wyraził nadzieję, że „Jedynka” zainteresuje się i w odpowiedni sposób uwypukli w programie wielkie sportowe wydarzenia, których areną jest od kilku lat nasze miasto. Radiowcy nie wykluczali powstania w naszym mieście zalążka żużlowego studia S-13.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z dyrektorem Rafałem Jurkowlańcem: (((mp3)))

MP,pd
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 08:01:54
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html