Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Radni o budżecie i cenach wody   -   26/1/2006
W Sali Lustrzanej trwa najważniejsza Sesja Rady Miasta w ciągu roku. Radni debatowali m.in. nad tegorocznym budżetem Tarnowa. Budżet został przyjęty, mimo sprzeciwu radnych Prawego Tarnowa i Uczciwości. Dyskusję na temat propozycji budżetowych Prezydenta poprzedziła debata o nowych taryfach Tarnowskich Wodociągów, oznaczających podwyżki cen wody i ścieków da mieszkańców Tarnowa i okolic. Uchwałę w tej sprawie radni odrzucili, ale sprzeciw wiekszości w Radzie nia ma większego znaczenia i nowe ceny za wodę i ścieki obowiązywać będą od 1 marca. Średnia podwyżka dla 4-osobowej rodziny ma wynieść ok. 1 zł/m-c, około 10 zł więcej miesięcznie płacić będą właściciele domów odprowadzających opady z ich posesji kanalizacją ogólnospławną.

Ogloszenie

Tegoroczna propozycja cennika Tarnowskich Wodociągów zawiera bowiem punkt, który radny Ciesielczyk nazwał nawet \"podatkiem od deszczu i śniegu\". Chodzi o wprowadzenie opłat od opadów odprowadzanych instalacją ogólnospławną, za co dotychczas klienci TW nie płacili.
Szerzej na ten temat i na temat debaty budżetowej i pozostałych punktów programu styczniowej Sesji RMT - wkrótce przeczytać będzie można (i posłuchać) na naszych stronach. Zapraszamy m.in. do wysłuchania rozmów dźwiękowych z prezesem TW Sp. z o.o. - Tadeuszem Rzepeckim oraz prezydentem M.Bieniem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(26-01-2006) M.Wietrzyk :
Niech się nie wygłupiają nabywając udziały i akcje MPEC, Wodociągów TTBS i Plastikowej Doliny. Do zaoszczędzenia jest 7,5 mln zł. Plus poroniony pomysł na lodowisko - kolejne 2,5 mln. Razem okrągłe 10 mln zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) Kenna :
Dziekujemy za kolejna podwyżkę, żyć i nie umierać ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) kris :
no cóż widać jak nic, że Pan prezydent próbuje skomplikować ludziom związania końca z końcem, biorac pod uwagę, że bierze koło 9 tysiaków miesięcznie to go stać na taką podwyżkę...szkoda tylko, że Radni sie dostosowali...czyli jest jak jest...nic nowego...Mam nadzieję że ani PiS ani PO nie poprze obecnego prezydenta na następną kadencję jak to zrobili kilka latek temu, Pozdrawiam - zbulwersowany mieszkaniec!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Dzisiaj sesja Rady Miejskiej miasta Tarnowa a podczas niej dyskusja budżetowa, i przyjęcie uchwały budżetowej. Więc może dla przypomnienia trochę danych: Stan Zadłużenia miasta Tarnowa: rok 1998 (Prezydentem zostaje Józef Rojek) - 21 925 659zł rok 1999 niewielka zmiana - 22 489 967zł rok 2000 tu już obecny poseł cudotwórca sobie pofolgował - 40 382 766 zł rok 2001 kontynuując zadłużanie miasta - 53 379 782 zł a teraz rok wyborczy, kiedy to trzeba było czymś zabłysnąć: rok 2002 zadłużenie miasta Tarnowa wynosi - 90 299 001 zł Czyli za swojej kadencji poseł cudotwórca "zdobył" dla miasta : 68 373 324 zł (słownie sześćdziesiąt osiem milionów trzysta siedemdziesiąt trzy tysiące trzysta dwadzieścia cztery złote!!!) W budżecie wyborczym zadłużenie zwiększono o: 36 919 219 zł idąc dalej : rok 2003 (prezydentem jest już obecny prezydent Mieczysław Bień, który zgodnie z obietnicą wyborczą redukujezadłużenie) : - 81 406 412zł rok 2004 tendencji tej nie udało się utrzymać, w końcu miasto musi się rozwijać:P - 87 934 499zł rok 2005 to już kwota : - 98 447 169zł a teraz rok wyborczy, kiedy to trzeba czymś zabłysnąć: rok 2006 (planowany wzrost zadłużenie do poziomu): - 137 885 543 zł (słownie: sto trzydzieści siedem milionów osiemset osiemdziesiąt pięć tysięcy pięćset czterdzieści trzy złote) Czyli za swojej kadencji Mieczysław Bień ma zamiar zadłużyć miasto na łączną kwotę: 47 586 542 zł !! w budżecie wyborczym zadłużenie zwiększono o: 39 438 381 zł Podsumowując: zadłużenie ogółem , zadłużenie w roku wyborczym Józef Rojek 68,3 mln zł 37mln zł Mieczysław Bień 47,6 mln zł 39,4 mln zł Cztery lata temu to nie pomogło Józefowi Rojkowi czy pomoże teraz? Ps. Kilka dodatkowych potrzebnych danych: Prognozowane dochody miasta Tarnowa: 318 806 548 zł Prognozowane wydatki miasta Tarnowa: 361 284 514 zł Prognozowane zadłużenie miasta stanowi 43% jego dochodów!!! Co prawda zgodnie z ustawą o finansach publicznych jest to tzw. "poziom bezpieczny" to jednak liczby mówią same za siebie. Pozdrawiam Kuba Kwaśny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) maćiek :
za odprowadzanie wód opadowych właściciel budynku o powierzchni 100 m2 zapłaci 10 zł miesięcznie.To ile zapłaci miasto za odprowadzanie wód opadowych z odwadnianych ulic ,placów i chodników .Czy przewidziano to w budżecie.wydaje się że radni strzlili sobie samobója.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Jasiek :
Dlaczego nie wszystkie jednostki budżetowe podległe miastu nie dostały 13 pensji? Urzedasy tak, pielegniarki i inni nie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) mieszkanka :
najlepiej to podnosic ceny juz wzrósł prąd, gaz, MPEC tez podniósł ceny no to jakby wodociągi nie podniosły przecież nie mogą byc gorsi od innych tylko ze oni przy okazji pensje sobie podnoszą a naszych wypłat mniej i mamy coraz mniej tych pieniędzy, a rząd jeszcze chce zeby było więcej dzieci tylko skąd wziąść na wychowanie jak wszyscy opłaty podnosza i przecietnemu mieszkańcowi do 1-ego nie wystarcza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) WYBORCA :
P KRIS iP KENNA PROSZE srawdzic kto glosowal za BUDZETEM i PODWYZKA wody isciekow 13radych NASZ DOM T-OW SLD SDPL UP iP RADNY zKLIKOWEJ POZDRAWIAM WYBORCA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Kenna :
No tak, ale zwrocmy tez uwage kto zarządza teraz wodociagami, mam watpliwości co do kompetencji bylych pracownikow Azotów, a obecnych prezesow "wody". Kiepski gpspodarz podnosi oplaty...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) Kenna :
Do Wyborcy - chyba jednak nie masz racji .......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2006) WYBORCA :
P KENNA CHODZILO MI O BUDZET POZDRAWIAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2006) Blue :
Kwaśny - słusznie. Tylko czy twoja czerwona banda nie robi dokładnie tak samo w skali kraju?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2006) mori :
Ej, Blue postpeerelowską czerwoną bandę zastąpiła najczerwieńsza z band, to banda XXI wieku, przy której byli kacykowie PZPR-owscy to Czerwone Kapturki. Jak do tego czasu po rządzie Mazowieckiego rząd SLD był najbardziej liberalnym rządem w III RP, a afery jak afery są zawsze i wszędzie i są nierozerwalnie związane z naturą człowieka(chciejstwem). Nie licz na to że w tym Kraju się cokolwiek zmieni, rozdawaniem jeszcze nikt nie wzbogacił społeczeństwa, a to nasze społeczeństwo przez lata PRL zostało nauczone dostawać, a nie zapracować, i głównie ta część społeczeństwa głosuje na PiS. Teraz można juz stwierdzić PiS i LPR to nie "mocherowe berety", to bardzo czerwone kominiarki w czarnych gumofilcach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2006) mori :
głosujący na PiS i LPR oczywiście

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl