To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Jedynka
  
  Zakonnik przywłaszczył więcej    -   27/1/2006
Do ponad trzech milionów trzystu tysięcy złotych wzrosła kwota, której przywłaszczenie zarzuca się księdzu Pawłowi P. z Tarnowa. Śledztwo w sprawie zniknięcia pieniędzy z konta Fundacji świętego Filipa prowadzi tarnowska prokuratura. 37-mio letniemu zakonnikowi grozi kara do 10-ciu lat pozbawienia wolności. Filipin nie przyznaje się do winy.

Ogloszenie

Początkowo prokuratura zarzucała księdzu wyłudzenie dwóch i pół miliona złotych. W toku prowadzonego postępowania ustalono jednak, że filipin przywłaszczył znacznie więcej, nawet 3 mln 314 tys. zł. Nieoficjalnie wiadomo, że na konto wpłynęło 4 mln zł, ale to ma potwierdzić zbierany obecnie materiał dowodowy.
Prokuratura zajęła się sprawą po otrzymaniu pisma od Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Inspektorów zainteresowały wysokie darowizny na rzecz Fundacji.
Rzeczniczka prokuratury w Tarnowie Bożena Owsiak poinformowała, że największe kwoty wpływały od jednego z podtarnowskich zakładów, z którym powiązany jest były senator Józef Sz. i jego najbliższa rodzina.
Jedynym dysponentem konta był zakonnik. W śledztwie zeznał, że pieniądze przeznaczył na cele charytatywne. Według prokuratury, podejrzany ksiądz nie ma żadnych dokumentów potwierdzających jego wersję.

Krzysztof Drwal, Polskie Radio, Tarnów

Posłuchaj, co mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:27:46
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html