To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Jedynka
  
  Caritas i bezdomni szukają bezdomnych   -   27/1/2006
W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami pracownicy caritasowskiego Domu dla Bezdomnych Mężczyzn postanowili codziennie odwiedzać dworce, parki i skwery w poszukiwaniu osób bezdomnych. Chcą w ten sposób uchronić ich przed zamarznięciem. Objazdy odbywają się dwa razy dziennie: po godz. 18.00 i 22.00. Bierze w nich udział jeden z pracowników schroniska oraz dwóch mieszkańców, znających dobrze Tarnów, a zwłaszcza miejsca przebywania bezdomnych. Objazdy obejmują dworce: PKP i PKS, dworzec w Tarnowie-Mościcach oraz planty, parki i skwery.

Ogloszenie
>

Na co dzień caritasowski dom dla bezdomnych w Tarnowie dysponuje 42 miejscami w pokojach. W tej chwili mieszka tam ponad 60. W ostatnich dniach utworzono kilka dodatkowych miejsc - na korytarzach i w świetlicy ustawiono piętrowe łóżka. Napływ ludzi pozostających bez dachu nad głową jest spowodowany przede wszystkim odczuwalnym spadkiem temperatur w nocy. Z pomocy domu korzystają nie tylko osoby z Tarnowa, ale również z miejscowości sąsiednich, a nawet z najdalszych zakątków kraju. Najczęściej podopieczni spędzają w Domu jesień i zimę, choć są tacy mężczyźni, którzy mieszkają tam nawet kilka lat.
Dom w Tarnowie pomaga ludziom bez dachu nad głową od 13 lat. Jest to placówka o charakterze opiekuńczo-resocjalizacyjnym. Zapewnia bezdomnym mężczyznom schronienie, wyżywienie, pomoc medyczną, socjalną i duszpasterską. Schronisko jest jedyną tego typu placówką na terenie diecezji tarnowskiej, prowadzoną przez Caritas. Podobne domy, istniejące w Mielcu i Nowym Sączu, należą do Towarzystwa im. św. Brata Alberta.

KD, Polskie Radio, Tarnów
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:31:17
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html