To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: InTARnet.pl
  
   Prywatyzacja "Azotów" będzie wstrzymana ?   -   27/1/2006
Sejmowa Komisja Skarbu Państwa podjęła wczoraj decyzję o uruchomieniu kroków mających na celu wstrzymanie prywatyzacji spółek sektora ciężkiej chemii, w tym Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A. Autora wniosku Zygmunta Wrzodaka poparł m.in. poseł PiS, Józef Rojek. Postawę byłego prezydenta Tarnowa "z wielkim zdziwieniem i niedowierzaniem" przyjął inny poseł ziemi tarnowskiej, Aleksander Grad (PO). Poseł PO wydał dziś w tej sprawie specjalny komunikat, w którym krytykuje J.Rojka. Podobnej treści List Otwarty ogłosił także prezydent Mieczysław Bień.

Ogloszenie

Zarówno poseł Grad jak i prezydent Bień zwracają uwagę w swoich dokumentach na to, jak wielką wagę przywiązują do prywatyzacji ZAT nie tylko pracownicy Zakładów, ale też pozostali mieszkańcy regionu.
Uważam, że obecnie nie ma dla tarnowskich „Azotów”, jak i dla Tarnowa i okolic, ważniejszej gospodarczo sprawy niż rzetelna i dobra prywatyzacja - czytamy w komunikacie Aleksandra Grada.
Stabilizacja ekonomiczno-społeczna Zakładów Azotowych, która jest bezspornym faktem i udziałem aktualnego Zarządu Zakładów, sprawia, że rozpoczęty właśnie proces prywatyzacyjny byłby korzystnym finansowo przedsięwzięciem dla Zakładów - w swoim Liście Otwartym ogłasza z kolei Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień.
Obaj Panowie są zdziwieni postawą posła Józefa Rojka, który sam związany jest z Zakładami od lat. Posła PiS spotyka ostra krytyka :
Wydawać, by się mogło, że reprezentant Tarnowa w Parlamencie – p. Józef Rojek – będzie pierwszą osobą, która zadba o interesy mieszkańców naszego miasta. Niestety, rzecz ma się zupełnie inaczej. Szkodliwe kroki podjęte wspólnie z Komisją Skarbu wskazują, że interes publiczny Tarnowian został przesłonięty innymi, nie znanymi mi bliżej, pobudkami.
Wielka szkoda, że osoba obdarzona przez Tarnowian tak dużym mandatem zaufania, tak srodze zawodzi oczekiwania naszej lokalnej społeczności
- napisał Mieczysław Bień.
Aleksander Grad zadaje natomiast publiczne pytania: Czy działanie tarnowskich posłów PiS zadowala obecnych i byłych pracowników „Azotów”? Czy takie, polityczne patrzenie na gospodarkę sprzyja pozytywnym procesom zmian zachodzących w tarnowskich Zakładach? W imię czyich interesów działają tarnowscy posłowie PiS? Zarówno poseł Platformy Obywatelskiej jak i Prezydent Tarnowa wyrażają mimo wszystko nadzieję, że decyzje podjęte przez Komisję Skarbu i osobiście J.Rojka nie znajdą przełożenia na faktyczne stanowisko Rządu. Poseł Grad zauważa przy tym, że wczorajsze postulaty sejmowej komisji kłócą się całkowicie ze stanowiskiem Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie prywatyzacji ciężkiej chemii.

Przypomnijmy, prywatyzacja tarnowskich Zakładów Azotowych wkroczyła właśnie w decydująca fazę. W ubiegłym tygodniu ruszyła akcja dystrybucji nieodpłatnych akcji przedsiębiorstwa, przeznaczonych dla 11 i pół tysiąca uprawnionych pracowników. Zarząd ZAT SA przygotowuje się właśnie do rozpoczęcia kontroli spółki, przez wyłonionego już w drodze negocjacji potencjalnego kupca pozostałych akcji ZAT - niemieckiego koncernu PCC AG.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:30:19
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html