To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
  Dobro po tragedii   -   30/1/2006
- Tragedia na Śląsku wyzwoliła wiele dobra w całej Polsce - ocenia ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Hierarcha, który pochodzi ze Śląska, bardzo mocno przeżywa katastrofę budowlaną, do jakiej doszło 28 stycznia. Tarnowscy klerycy oddadzą krew dla poszkodowanych w wypadku.

Ogloszenie

Po otrzymaniu informacji o tragedii biskup skontaktował się z siostrami z trzech klasztorów klauzurowych w diecezji tarnowskiej i poprosił je o modlitwę w intencji ofiar śmiertelnych, osób rannych oraz ich najbliższych. Odbył też rozmowę telefoniczną z metropolitą katowickim abp Damianem Zimoniem.
- Zapewniłem katowicki Kościół o modlitwie wiernych diecezji tarnowskiej, o naszym duchowym wsparciu i solidarności - powiedział bp Skworc.
Hierarcha jest zbudowany postawą Polaków, którzy w obliczu największej katastrofy budowlanej ostatnich lat, okazali się solidarni. - Ta tragedia wyzwoliła wiele dobra, liczne gesty solidarności. Polacy znów poczuli się razem, zjednoczeni- od rządzących aż po prostych ludzi - podkreślił bp Skworc.
Dziś w Tarnowie klerycy seminarium duchownego będą oddawać krew dla poszkodowanych w wyniku katastrofy na Śląsku.


KD, Polskie Radio, Tarnów
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:03:50
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html