To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  33 portrety i reportaż   -   30/1/2006
Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Piotra Małeckiego zatytułowaną ”33 PORTRETY i 1 REPORTAŻ”. Wernisaż z udziałem autora odbędzie się 3 lutego o godzinie 18.00. Jak zdradza już sam tytuł ekspozycji, na wystawę składają się 33 fantastyczne portrety znanych postaci ze świata kultury, sztuki, mediów i polityki.

Ogloszenie

Są to portrety m.in. Edyty Jungowskiej, Krzysztofa Ibisza, Cezarego Pazury, Lecha Falandysza, Ryszarda Horowitza, Wojciech Kilara, Wojciecha Manna, Katarzyny Kolenda-Zalewskiej, Marka Kotańskiego, Leszka Millera, Leszka Balcerowicza, Adama Michnika - wykonane w latach 1996 – 2004 oraz nagrodzony fotoreportaż PREZENT OD STALINA, przedstawiający - po ponad pięćdziesięciu latach od „ufundowania” przez Kraj Rad - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.
PREZENT OD STALINA to fotoreportaż, za który Piotr Małecki otrzymał w 2005 r. pierwszą nagrodę w kategorii Kultura w Konkursie Newsreportage tygodnika NEWSWEEK.
Pałac Kultury i Nauki wzniesiony został jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego, a pomysłodawcą jego budowy był Józef Stalin. Projektant wieżowca, radziecki architekt Lew Rudniew, chciał, aby był on w stylu polskim, więc objechał różne miasta, m.in. Kraków, Chełm, Zamość, w celu zgromadzenia potrzebnych informacji i zapoznania się z polską architekturą. Budowa Pałacu trwała od 2 maja 1952 do 22 lipca 1955, a pracowało przy niej około 3500 robotników rosyjskich. Mieszkali oni w specjalnie dla nich wybudowanym osiedlu z kinem, stołówką, świetlicą i basenem. W czasie budowy w wypadkach przy pracy zginęło 16 Rosjan. W 1956 r. rozpoczęła się seria samobójczych skoków z tarasu widokowego na 30 piętrze, na wysokości 114 metrów - najpierw skoczył Francuz, po nim jeszcze siedmiu Polaków. Po tych incydentach zdecydowano się na założenie krat na tarasie. Pałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce, położony w centrum Warszawy przy placu Defilad. Pałac jest siedzibą wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej, takich jak kina, teatry, muzea, księgarnie, instytucje naukowe. Organizowane są tu także różnego typu targi. Jest w nim największa w Polsce sala konferencyjno-widowiskowa na 3000 osób (tzw. Sala Kongresowa), a także basen. Dane techniczne: wysokość z iglicą - 230,68 m, liczba kondygnacji – 42, liczba pomieszczeń – 3288, całkowita powierzchnia pomieszczeń - 123 tys.m˛, kubatura - 817 000 mł.

Ekspozycja czynna będzie codziennie od 4 lutego do 8 marca w godzinach od 10.00 do 18.00 w salach Tarnowskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie: 3 zł (normalne) oraz 1 zł (ulgowe) do nabycia w kasie - Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

PIOTR MAŁECKI, urodzony w 1967 roku, specjalizuje się w fotografii reportażowej i portretowej. Fotografuje od początku lat 90-tych. Pracował jako fotoreporter tygodnika Wprost, w agencji Gamma Presse Images, a obecnie związany jest z polską agencją Forum, brytyjską Panos Pictures oraz amerykańską agencją Getty Images. Współpracuje również z  magazynami i gazetami w Polsce i za granica, m.in.: National Geographic Polska, Newsweek Polska, Time Magazine, The New York Times, Business Week, Daily Telegraph. Jest autorem fotoreportaży zrealizowanych w Polsce oraz w Rosji, na Litwie, w Izraelu, USA, Rumunii, Estonii.
Wykonuje bardzo wszechstronne zamówienia. Jak sam twierdzi, czuje się równie dobrze robiąc zdjęcia małoobrazkowym aparatem cyfrowym, lub na slajdach, czy też filmie czarno-białym, który sam wywołuje,  albo wreszcie wykonując zdjęcia portretowe  ze sztucznym oświetleniem na średnioformatowych aparatach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:01:34
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html