To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS/RDN
  
  Tarnowianin na liście ofiar   -   30/1/2006
Tarnowskie rozgłośnie radiowe informują, że jedną ze śmiertelnych ofiar chorzowskiej tragedii był 50-letni mieszkaniec Tarnowa, Jerzy Gwóźdź. Mężczyzna, miłośnik gołębi, był zainteresowany sprzedażą akcesoriów, które pozostały mu po zlikwidowanej firmie. O cudownym ocaleniu może mówić natomiast Marek Rzepka z Woli Rzędzińskiej, który na targach w Chorzowie eksponował urządzenie elektroniczne służące do pomiaru liczby ptaków wlatujących do gołębnika.

Ogloszenie
>

Nieżyjący Jerzy Gwóźdź, niegdyś prowadził własną firmą zajmującą się dystrybucją artykułów przydatnych w łowiectwie, na targi pojechał razem z Markiem Rzepką .
Markowi Rzepce życie paradoksalnie uratował fakt, że znajdował się niemal na środku hali. Element konstrukcyjny, który runął pionowo w pobliżu przytrzymał część konstrukcji dachu. Marek Rzepka przebywał na stoisku wraz z czterema współpracownikami.
Pomoc do uwięzionych pod zawaloną konstrukcję dotarła po około trzech godzinach - relacjonuje Radio MAKS. Przez otwór wycięty w zwałach wydostał się jeden z pracowników firmy eksponującej wyroby, który następnie powrócił do środka i pomógł się wydostać pozostałym. Ranny mieszkaniec Woli Rzędzińskiej trafił do szpitala w Mikołowie. Następnie na własne żądanie opuścił tę placówkę i został przewieziony do Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie, gdzie przeszedł operację. Miłośników gołębi pocztowych jest w Polsce ponad 40 tysięcy. W sobotę w południe w kulminacyjnym momencie frekwencyjnym na Targach w Katowicach było blisko 5 tysięcy ludzi. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że dach runął po 17-ej, kiedy ruch na stosikach był już znacznie mniejszy – dodaje Marek Rzepka. Wśród zwiedzajacych wystawę było wielu miezkańców naszego regionu. Trzy osoby z Ciężkowic opuściły halę dwie godziny przed zawaleniem. Według informacji otrzymanych od radiosłuchaczy kilka osób pochodzących z regionu odniosło obrażenia, ale wyszło już ze szpitala.

Posłuchaj dramatycznej relacji Sebastiany Fołty z RDN-Małopolska (relacja przeplatana fragmentami wypowiedzi Marka Rzepki): (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 22, 2024 01:39:20
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html