Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Prezes zostaje   -   04/2/2006
Obradująca w piątek Rada Nadzorcza Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA nie zdecydowała się na odwołanie Ryszarda Ścigały z funkcji prezesa zarządu przedsiębiorstwa. Ze składu kierownictwa ZAT SA usunięto jednak dotychczasowego członka zarządu ds. produkcji, techniki i rozwoju Franciszka Bernata. W przyszłym tygodniu Rada Nadzorcza ma spotkać się ponownie i uzupełnić skład zarządu przedsiębiorstwa.

Ogloszenie

Ryszard Ścigała jest prezesem zarządu ZAT od 4 lat. W ciągu minionego czterolecia udało mu się przede wszystkim ustabilizować sytuację ekonomiczną ZAT. Z sukcesem przeprowadzony został proces restrukturyzacji zatrudnienia, a także proces układowy z wierzycielami. Za przyczyną dokonanych zmian wewnątrz przedsiębiorstwa a także powrotu dobrej koniunktury w przemyśle chemicznym - Zakłady Azotowe odzyskały wiele utraconych wcześniej rynków, z roku na rok poprawiając swoją dochodowość. W ostatnich latach "Azoty" zajmują czołowe pozycje w różnorodnych rankingach i konkursach, w styczniu br. znalazły się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw uznanych za Wielkie Perły Polskiej Gospodarki, zamieszczonym przez miesięcznik Polish Market i opracowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Zarząd firmy pod kierownictwem R. Ścigały opracował też realizowany obecnie i mocno już zaawansowany plan prywatyzacji Zakładów.
Prezes Ścigała z Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach S.A związany jest od 20 lat. W roku 1991 został Głównym Specjalistą ds. Ochrony Środowiska. Od stycznia 2001 roku sprawował funkcję Kierownika Działu Prewencji Środowiskowej - Pełnomocnika Zarządu ds. Systemu Zarządzania Środowiskowego. Od lipca 2001 r. pełnił funkcję Prezesa Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Sprawował funkcję członka Kapituły międzynarodowego programu ochrony środowiska "Responsible Care" - Odpowiedzialność i Troska. Przyczynił się do skreślenia Firmy z listy 80-ciu przedsiębiorstw uciążliwych dla środowiska. Od roku 1987 Ryszard Ścigała posiada tytuł doktora nauk technicznych, uzyskany na Politechnice Łódzkiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 23)Dodaj komentarz
(04-02-2006) obserwator :
to Rojek z Sikorą bliscy byli chyba harakiri

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2006) Dżet :
Coś nie tak. Zakład stanął na nogi to teraz czas na swojego nieudacznika. Przecież ten facet ma jak na tarnowskie warunki za dużo osiagnięć. Panowie posłowie PiS do dzieła!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2006) AZ :
Panowie Rojek z Sikorą powinni sie zastanowić co robią, mając człowieka z takimi osiągnięciami powinni starać się go trzymać a nie pozbywać się. Idioci- nie wiedzą co mają

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2006) Weredyk :
AZ czas najwyzszy zaczac czytac ze zrozumieniem... Nauke powiniennes zaczac od czytania ksiazek ksztalcacych kulture osobiste, bo zwazywszy na uzywanie slow powszechnie obrazliwych jestes z nia na bakier.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2006) tarnowianka :
Weredyku,masz dziwny zwyczaj wszystkich i wszedzie pouczac, zgadzam sie z AZ,Ci Panowie to "rozwinięci umysłowo inaczej"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) kolo :
hmm. A to pech.. nie udało się zrobić skoku na władzę, ale myślę, że to jesze nie koniec poczynań wiecznie żywego spectandemu Sikora-Rojek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) Weredyk :
Osobiscie uwazam, ze uzywanie wzgledem osob pelniacych funkcje publiczne slow powszechnie obrazliwych (scigane z urzedu) jest co najmiej nieroztropne. A co zrobicie to Wasza sprawa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) kolo :
osobiście się zgdzam. Ale spectandem to nie jest słowo powszechnie obraźliwe. A to ,że poczynanie tej pary przypominają mi najgorsze chwile rządu Leszka Milera to już co innego.Do takiego zdania mam prawo , tak uważam i jest dopuszczalne w granicach wolności słowa...Ale może Jarosław kaczyński, i Józef Rojek mają inną wizję tej wolności. Natomiast zupełnie sie nie dziwię frustracji internatów, którzy kontestują działania wspomnianej wyżej dwójki. Mnie też to wkurza i czsami nie mogę się powstrzymać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) adam :
brawo SLD , tą rundę wygraliście, tylko co dalej z azotami bo plajta jet blisko!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) kolo :
no właśnie to nie jest boks nie ma ringu, nie ma wymiany ciosów i zaodników reprezentujacych poszczególne ekipy...Jest miasto i przyszłość największych jego zakładów, pracowników ich rodzin itd. .Jak będzieie dalej robić z tego jakiś ring...to przyjdzie gajowym i zawiesi wam rozgrywki a zarząd związku bokserskiego będzie musiał odejść.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) OiO :
Szanowni Panstwo Komentatorzy! Cos dziwnie macie krotka pamiec co do pozostałych „osiągnięc” utytuowanego Prezesa. Zapomnieliście o takich drobiazgach jak wielokrotne glosowanie w Radzie Miasta w kadencji 1998-2002 na szkode ZAT i dzielnicy Moscice, bardzo aktywny – autorski udzial w Księdze Otwarcia rzadu Leszka Millera, gdzie znalazł się zestaw kłamstw, przeinaczen i innych zagrywek mających na celu zdyskredytowanie poprzedniego zarządu, to kochany Prezesunio złożył doniesienie do prokuratury na poprzedni zarząd o dzialanie na szkode firmy, przez co ludzie ci przez 3 lata „dali prace” prokuratorom, sędziom i adwokatom efetem czego było umorzenie sprawy oraz anulowanie uchwal RN ZAT dotyczących nieskwitowania togo zarządu. Drobiazgiem jest, ze ludzie ci w ty czasie otrzymali „wilczy bilet” dla uzyskania pracy. To najukochańszy Prezesunio „zrestrukturyzowal” zatrudnienie firmy zamykając instalacje pcw, pomimo szansy na utrzymanie 20% udzialu tej produkcji w sprzedazy firmy, czego efektem było utracenie pracy przez 500 osob. Te i inne dzialania Prezes podejmowal z POLECENIA SLDowsko-biznesowego tandemu: JanuszW i Krzysztof J wespół z modyfikowanym zespolem Trzymającym Wladze w Tarnowie. W uznaniu w/w zasług Prezes zostal uhonorowany dyplomem 25 lecia „Solidarnosci” przez niejakiego Henryka L w zamian za wsparcie jego kampanii wyborczej w ktorymkolwiek ugrupowaniu politycznym. Pan Prezes jest – trzeba przyznac - mistrzem socjotechniki, potrafi dbac o swój wizerunek, co zreszta jest priorytetem jego działań a majac w kieszeni wszystkie tarnowskie media, efekt ma murowany, przez co duza czesc ludzi daje się na to nabrac. Mowi się, ze Prezes grzeje stolek dla znanego biznesmena, który nie załapał się na nowa kadencje w PKN Orlen. Drodzy Panstwo, znaleźliście sobie „dyżurnych” w postaci AS i JR i walicie w nich ile wlezie a wystarczy się rozglądnąć wokolo i skojarzyc niektóre fakty - chyba, ze tego nie chcecie zauważyć. Powodzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) UiU :
aaa to chodzi o zawiść i chęć odegrania się. No tak wiedziałem.Trzeba było tak odrazu Czegóż można było sie spodziewać? Fajnie, że to w końcu ktoś, choć nie wprost, napisał...Tylko, że zawiść to za mało żeby skutecznie rządzić. Niewątpliwie masz trochę racji: Po pierwsze bilans otwarcia, po drugie Janik i Wiśniewski. Tylko , że Ścigała się świetnie broni. Ośiągnięcia są. Postępowanie układowe przebrnął, z pomocą wyżej wymienionych niewątpliwie. Że rządy Barwacza to była klapa ekonimiczna to wiedzą wszyscy. Czy trzeba było ich dawać do prokuratury nie wiem. Ale późniejsze zachowania pana B wskazują, że rzeczywiście nie wszystko było w porządku, no a sprawa pozostania przez komisję rewizyjną związku to było zupełnie nieetyczne. Restrukturyzacja PCV była konieczna, choć można ją było zrobić delikatniej.Zespół trzymajacy władzę to już histeria (JR jak sądze)...spawe Henia Ł sami sobie rozstrzygajcie...Mówi się , że grzeje stołek....Hmm...niech tylko spróbuje...Osobiście będę tu walił w niego ile wzlezie. Kolesiostwo precz.Generalnie ja nie bronie Ścigały (w sumie sam się broni wynikami firmy i trudno mu zarzucić , że nic nie osiągnął, fakt koniunktura itd, pewnie nie wszystko zrobił idealnie vide sprzedaż instalacji cińczykom bi teraz oni nie będą u nas kupować bo mają tańszą siłę roboczą) Ja tylko przestrzegam , że stosowanie metod bliskich poprzedniej władzy przez obecną prowadzi do podobnych efektów. A jeżeli robi się to ze szkodą dla zakładu to już jest niegodziwe (temat prywatyzacji). Prywatyzacja ma to do siebie , że kończy się na niej polityka, kolesiostwo, stołkolandia, obsadznie. Prędzej cz później . Wynik finansowy decyduje. Taki sposób myślenia jest mi bliski i koniec. Dlatego uważam, że proces prywatyzacji powinien być kontynuowany (w sumie obijętnie z jakim prezesem , byle dobry i jak najmniej politycznym) transparentnie i uważnie .Wtedy coś z tego będzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) Weredyk :
Koniunktura to malo powiedziane - mega konunktura jest bardziej adekwatne. Ceny kaprolaktamu poszły 2,5 raza w gore - jakies 250 mln zł wiecej z samego tego tytulu. Ale fakt faktem - sytuacja ZA jest dobra i to jest w tym wszystkim najwazniejsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2006) kolo :
Kaprolaktam - rzeczywiście - zbawienie Azotów.Tu się zgadzam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2006) gandolf :
Weredyku, zadania tekstowe są zbyt skomplikowane dla wyznawców "Ryśka Wszechmogącego".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) OiO :
Szanowny UiU! Jestes w bledzie twierdzac, ze to zawisc. Tu chodzi o normalne prawo i najzwyklejsza sprawiedliwosc. Zgadzam sie z Twoimi pogladami zawartymi w ostatnich zdaniach ale poradz: jak odciac macki osmiornicy, ktora oplata nasze zycie gospodarcze? Chyba nie Powiesz: to nic - najwazniejsze sa efekty (o ile sa?). Niestety, zaczynam watpic, czy kiedykolwiek osiagniemy czystosc w polityce i odetniemy ja od gospodarki - czego Wszystkim zyczac - pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) ciesielczyk :
Ścigałę Radio Maks, GK i inne media przedstawiają jako zbawiciela azotowego. GK , a dokładniej mówiąc niejaka Borzęcka (była rzecznik prasowa ZUS) przedstawia tabelkę, z której ma wynikać , że Śgigała to taki orzeł. Dlaczego Borzęcka nie przedstwiła wyników innych zakłądów chemicznych tej branży. Z prostej przyczyny - wszystkie ona odnotowały zysk, a niektóre znacznie większy niż Tarnowskie ZA. Gdyby Borzęcka przedstwiła dane dotyczące innych zakładów, okazałoby się , że tarnowskie ZA skorzystały z dobrej koniunktury - i to znacznie mniej udolnie niż polska konkurencja. A więc Ścigała nie jest takim wybitnym prezesem. Co więcej jest gorszym prezesem niż inni tego typu zarządzający w Polsce. W jednym z wywiadów Ścigała stwierdził, że natychmiastowa prywatyzacja jest konieczna, gdyż w przeciwnym wypadku, ZA mogą mieć problemy. A dlaczegóż to. Jeśli jest tak wspaniałym managerem, to gdyby dalej kierował firmą, nic by jej nie groziło. Ścigała wykorzystał przy tym wysoki kurs dolara i euro, a media interpretują to teraz jako wielki sukcres ZA. Jako że złoty idzie w górę - Ścigała wie, że iluzoryczny sukces ZA już niedługo może okazać się wyjawiem prawdy na yemat faktycznego stanu zakładów. Media pieją na cześć Ścigałay, gdyż ZA reklamują się w nich. Nie jest przypadkiem, że np. Radio Maks otrzymuje z ZA pieniądze np. za audycje "ekologiczne". Rzecznikiem prasowym ZA jest pani, która wcześniej pracowała dla Radia Maks. Jeśłi zaś chodzi o prywatyzację ZA, to nie pali się. Jak wyglądała prywatyzacja p[o 1989 każdy widzi, więc mają rację ci, któzy zalecają ostrożność. Nie chcę przez to bronić poprzedniego układu, ale nagonka na przeciwników Ścigały jest niesprawiedliwa i kierowana przez grupę trzymającą władzę w Tarnowie - tj. układ SLD-Po. Czy wiedzieliście, że za Ścigały właśnie niejaki Andrzej Kasznia (radny klubu SLD) był członkiem Rady Nadzorczej ZA. I już nie jest. I bardzo dobrze. Po 1989 roku każda partia bez wyjątku "zajmuje" zakłady Skarbu Państwa. I to jest problem. Pozdrawiam ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) Wuj Sam :
To co Ścigale się udało jest dla miasta ok. Szkoda tylko, że nie zadeptał poprzednich działaczy-związkowców, a cackał się - prokuratura umożyła śledztwo bo okazał naiwny litość i nie chciał ciągnąć wontku kilkudziesięciu milionow strat i przekretów przy PCW, bo "zapomniał" że Barwacz dał (a Scigała przemilczał a ZAT zapłaciły) Gazecie Polskiej ćwierć miliarda zł! Skandal. że jakis Gżeszczuk z Wóblem tworzyli spółkę słup dla przejecia zakładowego majątku,. Prezio to wie i mafia AS+AB chce go rozrobić. Ścigała dość litości - pokaż jaki był naprawde czas poprzedników!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) Marek C :
Drogi ciesielczyku; wiemy że Radio Max i nie tylko zyje z firm, reklam itd. O ekologii za pieniądze ZAT była mowa od wczesnych lat 90... kiedy żądano zamknięcia ZA bo truły (sic). Czy to zle, że ZA troszcza się o wizerunek i robią to dobrze? Co do wyników, nie trudno zauważyć że są najlepsze w historii ZA i najszybciej osiągnięte wzrosty - popatrzcie do Rzeczypospolitej na rankingi. Nie mamy się czego wstydzić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) ByłyRadny :
Z doktorem Scigala pracowałem w Radzie Miasta - teraz cieszę że odniósł taki sukces! uratował fabryke. W Radzie zawsze merytoryczny i spokojny, wszyscy sluchaliśmy to co miał do powiedzenia, bo był rozważny i przygotowany. Nic dziwnego, że poradził sobie i w zakladach. Panie Ryszardzie - tylko tak dalej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2006) ByłyRadny :
Jeśli to Pan Panie Marku Ciesielczyk - to nic się Pan nie zmienił. Ataki na oślep to Pana specjalność. Przympominam sobie jak atakował Pan panów Rojka, Ciepiele, teraz Bienia i Kasznie. nihil novi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2006) bolo :
Nie tylko radio MAX utrzymują azoty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2006) OiO :
Drogi Wuju Samie! Wierzysz w cuda, ze Prezes odpuscilby jak twierdzisz milionowe kwoty? chyba prokurator mial to na tapecie - Prezio realizowal zreszta scenariusz napisany nieco wyzej. Pozatym sam mial udzial w tej sprawie. Rzeczywiscie skandal z tymi biznesmenami G&W - jak mozna zalozyc spolke bez zgody lozy tarnowskiej. Ale to podobno niebezpieczni faceci. Majatek zakladowy to pikus, oni usilowali przejac spolke paliwowa J&S. Na szczescie Janusz W. zachowal czujnosc i przyczolek zostal wywalony po 3 dniach pracy w tej firmie. Zycze Ci wiecej spokoju i dystansu do rzeczywistosci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947