To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Starsi Panowie Trzej   -   06/2/2006
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 10 lutego o godzinie 19.30 na znakomity koncert, z udziałem wybitnych polskich muzyków: Janusza Szroma, Andrzeja Jagodzińskiego, Andrzeja Łukasika. W koncercie zostaną zaprezentowane utwory najbardziej znanego duetu polskiej piosenki - Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, m.in. „Jesienna dziewczyna”, „Herbatka”, „Już czas na sen”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Zmierzch”, „Taka Gmina”.

Ogloszenie
>

Trzej jazzmani z krwi i kości zabierają nas ze sobą w świat kultury, przedniego dowcipu, a także piosenki utrzymanej w jazzowym nastroju. Z przytaczanych podczas koncertu anegdot i zabawnych zdarzeń dotyczących powstawania tych niezwykłych piosenek, otrzymujemy wieczorowy koktajl o ogromnej dozie świetnej muzyki, liryzmu, dobrej pointy, podparty najważniejszymi tematami w życiu, takimi jak miłość i wolność - mówi Marcin Sobczyk z TCK, zapraszając na to niewątpliwie interesujące wydarzenie muzyczne.

Straszni Panowie Trzej

Janusz Szrom - wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej, wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. W roku 1994 zdobył 2. miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W roku 1995 był laureatem nagrody głównej publiczności „Klucz do kariery” (Pomorska Jesień Jazzowa 95’). Uczestniczył m.in. w festiwalach muzycznych: Opole 1993 (debiuty), Opole 1998 (Muzyczna Jedynka), Opole 1999 (premiery), Jazz Jamboree 1994 (z towarzyszeniem szkolnego big-bandu Akademii Muzycznej w Katowicach), Jazz Jamboree 2001 „Ellington po polsku”. Brał udział w projektach muzycznych, m.in.: „Jazzowe poetycje” Jacek i Wojtek Niedzielowie, „SODA”, „Ellington po polsku” Zbyszek Jaremko-Wojciech Młynarski, „Kolędy na cały rok” Włodzimierz Nahorny, „KOFTA” - Teatr Ateneum, „Historia roku minionego” Jacek Niedziela, „Irena Kwiatkowska i jej goście”, „Kofta na bis-różni wykonawcy”, „Straszni Panowie Trzej”.

Andrzej Łukasik – kontrabasista. Absolwent A.M. im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu. Współpracował z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej, m.in. Januszem Skowronem, Krzesimirem Dębskim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Bogdanem Hołownią, Włodkiem Pawlikiem. Członek wielu formacji jazzowych m.in. Zespołów Włodzimierza Nahornego, Novi Singers, Kazimierza Jonkisza, Pawła Perlińskiego, Big bandu PRiTV Andrzeja Trzaskowskiego, Macieja Strzelczyka i in. Jest organizatorem i wykonawcą cyklu prezentującego od trzech lat gwiazdy wokalistyki jazzowej w którym min występowali: Miles Griffith, Monty Waters, Sibel Kose, Lora Szafran, Iza Zając, Marek Bałata, Ewa Uryga, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafinska i inni. Jest wziętym muzykiem sesyjnym biorącym udział w nagraniach i koncertach różnych, czasami bardzo odległych od siebie stylów muzycznych. Koncertuje z muzykami klasycznymi: Władymirem Brodzkim, Andrzejem Wróbelem ,Waldemarem Malickim, z aktorami: Krystyną Jandą, Ewą Dałkowską, Piotrem Machalicą , Agnieszką Matysiak, z gwiazdami muzyki pop. Jego dyskografia obejmuje m.in.: „Nahorny”, „Bossa Nova”, „Obejmij mnie”, „Zapomniany Świat” z W. Nahornym, „Tiritaka”, „XYZ” z Kazimierzem Jonkiszem, „Jobim” z Maciejem Strzelczykiem, „Purpurowa Bossa” - z zespołem Completorium, „Pryvilage” z Marianną Wróblewską, „Kolędy” z Marzeną Ślusarską, „Suita na wiolonczelę i trio jazzowe” z Andrzejem Wróblem.

Andrzej Jagodziński - pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975 - 1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 1979 kiedy to - jako pianista otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem.
Andrzej Jagodziński w swym dorobku artystycznym ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi - m.in. Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, „Czwartet” Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival. W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem - Andrzej Jagodziński Trio. W roku 1994 ukazała się płyta Tria - CHOPIN, która uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego - Fryderyk`94 oraz laur Melomani`94 - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Programu Trzeciego Polskiego Radia - Mateusz`94 za „Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:07:00
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html