To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   "Serduszko z lodu" w MFK   -   31/12/2003
Widowisko muzyczno-baletowe dla dzieci pt. „SERDUSZKO Z LODU” wg „Królowej Śniegu” H. Ch. Andersena zaprezentują artyści Opery i Operetki Krakowskiej 16 stycznia w Mościckiej Fundacji Kultury. Widowisko wyreżyserował i muzykę do spektaklu napisał Marian Lida, zmarły nagle dwa lata temu, na kilka tygodni przed premierą tego widowiska.

Ogloszenie

Ideą przygotowanego spektaklu jest wprowadzenie do repertuaru Opery i Operetki w Krakowie przedstawienia dla dzieci, na które będą mogły wybrać się wraz z rodzicami i dziadkami. Spektakl pomyślany jako widowisko niezwykle barwne z dużą ilością elementów tanecznych i piosenek do tekstów Anny Świrszczyńskiej. Ostatnia premiera odbyła się na Scenie Dziecięcej 4 grudnia 1992 roku, przedstawienia cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że spektakle wystawiane były dwa razy dziennie.
Nowej realizacji "Serduszka z lodu" towarzyszy ciekawie wydany program z konkursem (rebusy, krzyżówki, itp.) i nagrodami (m.in. zestawy w restauracji McDonald's, słodkie zestawy Wawel, zaproszenia do Parku Wodnego w Krakowie).
Muzykę do widowiska skomponował Marian Lida, długoletni kierownik Sceny Operetkowej, autor ponad 60 realizacji klasycznych operetek i musicali, wśród nich wielu utworów scenicznych dedykowanych dzieciom. Marian Lida zmarł nagle (18 stycznia 2002r.) w trakcie przygotowań do premiery. Kierownictwo muzyczne premiery oraz kolejnych spektakli sprawował jego syn - Tomasz Lida.
O scenografię zadbała Elżbieta Krywsza-Fedorowicz, o choreografię: Violetta Suska. Orkiestrą dyryguje: Tomasz Lida.
W spektaklu wystąpią m.in.: Stanisław Knapik (Bajkopisarz), Marta Poliszot (Kasia), Kamila Mędrek-Żurek (Kaj), Jolanta Kaczorowska (Babcia), Krystyna Behounek (Królowa Śniegu), Jan Wilga (Kruk, Wiatr, Ren), Maria Domańska (Zbójnica), Joanna Rakoczy (Zbójniczka) oraz Orkiestra i Balet Opery i Operetki w Krakowie.

Czas trwania widowiska: ok. 2 godz. z przerwą.
Cena biletu: 30 zł. Bilety rozprowadza MFK (pok.21).
Początek widowiska w sali MFK 16 stycznia o godz. 17.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:47:36
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html