To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowy oddział w dąbrowskim szpitalu   -   07/10/2003
W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zakończył się remont pomieszczeń, w których powstaje nowoczesny oddział intensywnej terapii. Trwa wyposażanie placówki, która za dwa tygodnie będzie mogła przyjąć pierwszych pacjentów.

Ogloszenie
>

"Trwa przetarg na drobny sprzęt, jak szafki i tym podobne wyposażenie niemedyczne. Szukaliśmy najbardziej dla nas korzystnych finansowo rozwiązań. Wszystko powinno być gotowe w niedługim czasie - mówi dyrektor ZOZ - u Piotr Sacha. - Na wyposażeniu oddziału znajdzie się laparoskop, urządzenie zakupione dzięki pieniądzom zebranym przez stowarzyszenia medyczne podczas akcji charytatywnych. Został już zainstalowany, lekarze przygotowywują się do jego wykorzystywania".
Należność za urządzenie nie jest jeszcze uregulowana w całości. Dyrekcja szpiala zamierza przeznaczyć na ten cel fundusze zebrane podczas balu charytatywnego, który zostanie zorganizowany w listopadzie. Będzie to kolejna impreza urządzana przy okazji świąt narodowych, z której dochód przekazywany jest na sprzęt dla szpitala.
Część wyposażenia medycznego dla oddziału przeniesiona będzie ze starego oddziału intensywnej terapii, ale są to urządzenia wysłużone. Dyrekcja zamierza w miarę możliwości je wymieniać i uzupełniać.
Nowy oddział ma być gotowy przed 1 listopada. Zapewni pomoc dla osób ciężko chorych, po wypadkach, w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia. Dysponował będzie trzema miejscami i izolatką, co jak na potrzeby powiatu jest zapleczem zupełnie wystarczającym. Działający do tej pory oddział nie spełniał wymaganych norm, nie mógł więc liczyć na kontrakt z NFZ-tem na prowadzenie leczenia. Teraz nie powinno być z tym problemu, choć dyrektor przewiduje, że kontrakt będzie obowiązywał od 1 stycznia przyszłego roku.
"Szpital zyska dzięki temu oddział intensywnej terapii z prawdziwego zdarzenia, spełniający normy europejskie. Pacjenci będą dochodzić do zdrowia w lepszych warunkacha, a lekarze pracować. Dzięki temu poprawi się również ogólny standard placówki" - podkreśla dyrektor Sacha. Remont oddziału i jego wyposażenie w sprzęt pomocniczy sfinansował powiat dąbrowski, który przeznaczył na ten cel 300 tys. złotych. Dodatkowo szpital otrzymał od powiatu 100 tys., za które wymienione zostaną okna w salach głównego budynku, by zapewnić pacjentom ciepło na zimę. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:37:05
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html