Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  PSL-Piast i "Chjeno-Piast" na bis    -   12/2/2006
W sobotę w Tarnowie podczas Małopolskiego Sejmiku Chłopów zapowiedziano powołanie do życia nowej partii: PSL-Piast. Inicjatorami przedsięwzięcia są politycy wykluczeni niedawno z PSL. Jeden z nich, eurodeputowany Zdzisław Podkański znajduje w podjętej przez siebie decyzji wiele historycznych analogii. Jego zdaniem, jednym z powodów rozłamu w ruchu ludowym, podobnie jak w roku 1913 gdy "Piasta" zakładał Wincenty Witos, są nierozliczone przez zarząd PSL finanse. Nowe ugrupowanie zamierza blisko współpracować z rządzącym PiS. Z.Podkański zapowiadał, że "Piast" chce współtworzyć z Jarosławem Kaczyńskim silny blok chadecko-ludowo-narodowy.

Ogloszenie

Zarówno nazwa nowej partii, jak i miejsce ogłoszenia tej inicjatywy, nie są przypadkowe. Tarnowskie jest kolebką ruchu ludowego a odwołania do postaci Wincentego Witosa padały podczas sobotniego zjazdu bardzo często. - Witos wskazał nam już raz, co robić. Gdy w roku 1913 nie mógł rozliczyć prezesa Stapińskiego z finansów partii założył PSL-Piasta. My znaleźliśmy się teraz w prawie identycznej sytuacji - mówił Zdzisław Podkański. Niegospodarność obecnych władz PSL przejawia się zdaniem eurodeputowanego nie tylko w tajemniczych okolicznościach sprzedaży siedziby PSL przy ul. Grzybowskiej w Warszawie, za krytykę czego (i złożenie w prokuraturze doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie) trzej europosłowie: Z.Podkański, J.Wojciechowski i Z.Kuźmiuk zostali usunięci z partii na ubiegłotygodniowej Radzie Naczelnej. Symptomy niegospodarności widoczne były w PSL już wcześniej, za niefrasobliwą uważa poseł Podkański m.in. politykę wydatków na ostatnią kampanię wyborczą. Poza kwestiami finansowymi założyciele PSL-Piast zwracają też uwagę na liczne błędy programowe i taktyczne obecnych szefów PSL. Fatalnym w skutkach błędem było - ich zdaniem - m.in. odrzucenie propozycji bliskiej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Sami chcą teraz naprawić ten błąd, nie szczędzą słów sympatii i uznania dla nowego rządu oraz zapowiadają włączenie się w budowę silnego bloku chrześcijańsko-ludowo-narodowego, który zaczął już tworzyć Jarosław Kaczyński.

Głównym organizatorem sobotniego zjazdu w Auli Oddziału Zamiejscowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego był były senator Józef Sztorc, marszałek Małopolskiego Sejmiku Chłopów. W odpowiedzi na nasze pytanie, jak godzi rolę współtwórcy centro-prawicowej partii i start w ostatnich wyborach z poparciem SDPL, J. Sztorc nie ukrywał, że sprzyja założycielom PSL-Piast, ale na razie do nowej formacji nie wstępuje.
Przy okazji zapytaliśmy o ocenę ostatnich doniesień dotyczących postępów dochodzenia prokuratorskiego dotyczącego przywłaszczenia darowizn Senatora przekazywanych przez niego na rzecz Oratorium XX. Filipinów. Jego zdaniem cała "afera finansowa", związana z "ulotnieniem się" darowizn i oskarżenia pod adresem jednego z Filipinów, są akcją sterowaną. Były senator zapowiedział, że już niedługo ujawni "kto za tym wszystkim stoi".

Posłuchaj pełnej wypowiedzi byłego senatora oraz wypowiedzi Zdzisława Podkańskiego, oceniającego rolę Józefa Sztorca w zawiązaniu nowego ugrupowania : (((mp3))).
Posłuchaj też obszernych fragmentów zaranżowanej na korytarzu MUW mini-konferencji prasowej ze Zdzisławem Podkańskim: (((mp3))).

(na zdjęciu Z.Podkański z lewej, obok J.Sztorca) (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(13-02-2006) II grupa :
Całe szczescie ze to byly senator. JOzef Sztorc - zawsze dziewica. Koryciarz według mnie i wyzyskiwacz. Kapitał zbudował na niepełnosprawnych (PFRON). NIech sie podzieli doświadczeniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2006) obserwator :
z niecierpliwoscią oczekujemy na rewelacje P.Sztorca kto stoi i kto steruje rzekomą aferą finansową w Oratorium XX Filipinów.Jeśli zechce być szczery i prawdomówny to napewno całą sprawę wyjaśni i zdejmie ciężar podejrzeń z niewinnego Ks.P.,który kiedyś mu zaufał,bo jak dotychczas zachowuje się wg.przysłowia:"ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.OBSERWATOR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2006) sąsiad ze wsi :
Ze Sztorcem daleko nie zajdą.Patrz ! Ks. od Filipinów ! Został perfidnie wrobiony przez w/w obywatela rzekomą darwizną obleśnego Józka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2006) Tarnowianka :
Już widzę jak uczciwie będą teraz rozliczane finanse jak bierze się za to J. Sztorc. Temu panu już dziękujemy. Mam nadzieję, że PIS będzie z daleka od takich ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) II :
macie rację

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) ej buraki :
a kto niby lepszy Sztorc z Tarnowa czy jakis Wiatr z Krakowa którego zobaczymy w Tarnowie raz w roku?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) Janik :
Czas wracać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) Obserwator :
Znałem nieszczęsnego Księdza tak bardzo oszukanego przez ludzi - nie jeden J. S.jest chyba winien powstałej sytuacji - uczciwy, naiwny i łatwowierny Ksiądz jest ofiarą łajdackich rekinów, którzy okradali nas wszystkich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) a :
znałeś a co juz nie żyje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Chciałbym sprostować - Pan Józef Sz. nie jest z Klubu Socjaldemokracji - osobiście powiem, że z b. senatora Józefa Sz. taki socjaldemokrata jak z koziej d*** trąbka. Chciałbym przypomnieć historię Pana senatora. Który od wielu lat był działaczem PSLu jednak po pewnych konfliktach został usunięty/odszedł z PSLu , po czym został wiceprzewodniczącym senackiego klubu LPR!!! Jego romans, albo inaczej odnalezienie w sobie poglądów lewicowcych - nie poskutkowało ŻADNYM oficjalnym poparciem ani Socjaldemokracji Polskiej (M.Borowskiego) a tym bardziej Sojuszu Lewicy Demokratycznej (W.Olejniczaka). Dlatego łączenie w jakikolwiek sposób Pana Józefa Sz. z lewicą i socjaldemokracją nie ma uzasadnienia w faktach i rzeczywistości. Poparcie jednej osoby kojarzonej z lewicą nie skutkuje poparciem całej formacji. Teraz widzimy, że Pan Sztorc zamierza włączyć się w budowę PSL-Piast i współpracować z PiS - moim zdaniem to zakrawa na schizofrenie. A pan Sztorc w żaden sposób nie jest dla mnie wiarygodny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) Sieciech :
Panie Kwaśny. Sztorca łączy z SLD i SDPl jedna ale jakże ważna cecha: AFERALNOŚĆ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Od kiedy to mamy w Polsce odpowiedzialność zbiorową? Nie przypominam sobie. Jako członek SLD nie czuje się odpowiedzialny za afery osób, które na garbie SLD łamały prawo. I nie mam zamiaru odpowiadać za coś czego ja i większość z moich kolegów z partii nigdy nie zrobiliśmy i nigdy byśmy nie zrobili. Skończmy z obwinianiem całego SLD za grzechy jednostek. Takie jednostki jak Pęczak bezlitośnie trzeba wyławiać i osądzać i żeby sprawiedliwości stało się zadość. Nie można generalizować, bo tak nie znaleźlibyśmy w Polsce ani jednej uczciwej grupy społecznej, że o partiach politycznych już nie wspomnę. Co do Pana Sztorca to sądy zdecydują jeśli w ogóle będą decydować

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2006) wolanin :
Co by nie powiedzieć jest jednym z większych pracodawcow w regionie. Ile macie firm zatrudniajacych 300 osob? Moze byscie sami otworzyli jakas , a nie zyli z podatkow na urzedniczych stanowikach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2007) Lech :
P.Kwaśny trzeba było odcinać się od P Sztorca w tedy gdy dawał gdy organizował biesiady gdy popierał was wszystkich bez względu na kolor [to wyciągaci przy wyborach i jak chcecie odciąć się od odpowiedzialności]teraz dowodzi tylko tego że nie macie ambicji nawet w stosunku do siebie to że spotykam P wypowiedzi tylko w kontekście obrony to o czymś świadczy kiedy odezwie się P przeciwko panoszącej się korupcji zresztą wprowadzonej przez was to przyznał wasz Guru sławny J Oleksy oczywiści PSL to wasz uczeń-koalicjant więc czy to istotne czy był w SLD pewnie SLD przychodziło do niego było poco

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947