Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Grad krytykuje politykę rolną rządu   -   13/2/2006
„Kierowany przez Krzysztofa Jurgiela resort rolnictwa to zdecydowanie najsłabsze ogniwo tego rządu” – stwierdził poseł Aleksander Grad, pełniący funkcję Rzecznika PO ds. rolnictwa. Poseł rozpoczął swoją wypowiedź od zacytowania poniedziałkowej „Gazety Krakowskiej”, która relacjonowała sobotnie wypowiedzi wiceminister rolnictwa prof. Janiny Okularczyk podczas spotkania z rolnikami w Nowym Sączu. Pani minister mówiła m.in., że minister Jurgiel nie rozumie małopolskiego rolnictwa.

Ogloszenie

Dodawała: ”w kampanii wyborczej przedstawialiśmy różne bzdety, obiecywaliśmy złote góry. Rzeczywistość prościej się przedstawia, w ministerstwie dominuje lobbing i grupy interesów, uczciwemu człowikowi trudno się tam znaleźć”. Tyle cytat, a poseł PO wskazał, że w trakcie swojego urzędowania minister Jurgiel w mediach zaistniał cztery razy: kiedy zamknięto granicę wschodnią przed polskim mięsem i produktami roślinnymi, odmówił negocjacji w Brukseli w sprawie reformy rynku cukru, był dyspozytorem korporacji taksówkowej i zwolnił wszystkich dyrektorów ARiMR.
Aleksander Grad dodał również, że ministerstwo rolnictwa nie zachowuje nawet pozorów, jeśli chodzi o realizację polityki „taniego państwa”, bo w tym resorcie i podległych mu instytucjach stało się ono drogie i nieefektywne.
Na koniec rzecznik PO zaapelował do premiera Kazimierza Marcinkiewicza o kontrolę w resorcie rolnictwa.
W konferencji prasowej wzięli też udział Bronisław Komorowski (odpowiedzialny w PO za sprawy zagraniczne) i Tomasz Szczypiński (polityka regionalna). Ten pierwszy rozpoczął od komentarza na temat ewentualnej dymisji ministra Stefana Mellera. "Martwimy się, że być może dobrego fachowca, dyplomaty, po prostu zabraknie w rządzie, że zabraknie być może człowieka, który stwarzał pewną szansę na politykę kontynuacji w obszarze polityki zagranicznej i na profesjonalizm w tym obszarze" - powiedział Komorowski. "Na naszych oczach dokonuje się dalszy uwiąd znaczenia ministerstwa spraw zagranicznych" - ocenił. Zdaniem Komorowskiego, rysuje się także następny kryzys w rządzie. Jak dodał, ewentualne odejście Mellera będzie "swoistym rekordem", jeśli chodzi o odejścia ministrów z kluczowych resortów w ciągu 100 dni pracy rządu.
Rzecznik PO do spraw zagranicznych wskazuje na brak koordynacji polskiej polityki zagranicznej, jako przykłady podał m.in. wpadkę Zyty Gilowskiej z podatkiem VAT na mieszkania, nie wyznaczenie przedstawiciela MSZu do zespołu ds. polonijnych, różny stosunek do wejścia do strefy euro premiera i wicepremier Gilowskiej.
Oceniając wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Stanach Zjednoczonych, Bronisław Komorowski zauważył, że strona polska zrezygnowała z omówienia wielu tematów. Jego zdaniem nie podjęcie dyskusji może skończyć się roztrwonieniem kapitału sympatii Polaków dla Amerykanów.
Tomasz Szczypiński przede wszystkim zarzucił brak kontynuowania prac nad Narodowym Planem Rozwoju. „Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przewidywało, że do końca stycznia 2006 wstępna wersja projektu Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia zostanie przyjęta przez Radę Ministrów, a następnie przedłożona Komisji Europejskiej celem konsultacji, tymczasem mamy już połowę luitego, a tak się nie stało” – mówił poseł Szczypiński.
Rzecznik PO do spraw polityki regionalnej podkreślił także, że z powodu chaosu panującego w ministerstwie słabo wykorzystywane są środki unijne.
Kolejna sprawa to nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych. „Aczkolwiek bardzo ważna budzi również sporo zastrzeżeń. Dotyczą one kilkuzaproponowanych rozwiązań. Po pierwsze - podniesienie do 60 tys. euro limitu do którego stosuje się przepisy o zamówieniach publicznych z jednej strony mogą przyspiesza procedury, lecz z drugiej strony mogą eliminować małych przedsiębiorców, gdyż przetargi nie będą ogłaszane” – mówił Toamsz Szczypiński.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 31)Dodaj komentarz
(14-02-2006) PiStacje :
Największym zagrożeniem dla upraw rolniczych, zaraz po robakach jest gradobicie. Kto pamięta jak pewien poseł obiecywał skup zboża DROŻEJ niżzwykle przy okazji swojej kampanii wyborczej z uwagi na AWS-owskie koligacje. To było tanie państwo oczywiście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) =="" :
Odkąd to Grad zna się na rolnictwie?Nawet nie potrafi podać własnych argumentów, tylko musi posiłkować się cytatami.Wstyd !!! Czyż nie znudziło się już to "peowskie" krytykowanie wszystkiego ? Weźcie się wreszcie do roboty i działajcie konstruktywnie, bo inaczej grozi nam tylko gradopismania i gradosłowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) żałobnik :
Oj,gradzie,gradzie POpieprzony gadzie! Uważaj,bo twoja platforma się do grobu kładzie !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) KLEO :
Zwolnił wszystkich dyrektorów ARiMR z którymi już miałem wszystko dograne i teraz co? Od nowa szukać dojść kiedy Rojek nie pozwala i nie chce "paktu dla regionu"? A i jemu i mnie by się krzywda nie stała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) kolo :
Prawda jest taka , że Jyrhiel to gwiazda na firnamencie PIS-u. Gratuluje takiego ministra jest świetny, podwiózł Rydzyka , Nie chciał regionalizacji kwot mlecznych i napieprza na niego własną wiceminister Okularczyk dodając, że PIS wtrakcie kampani opwiadał głupotuy. Poprostu gratuluje. Gorzej się nie da. a propos znać się na rolnictaiwe t nie znaczy wiedzieć jak się uprawia żodkiewkę. To znaczy znać mech rządzące rolnictwem i WPR ale tego wśród PISiorów nie uraczysz niestety. Sama propaganda i jeszcze marna do tego. Ale prawda boli i wywołuje uzasadnione frustracje. Mam pytanie skoro tak krzyczycie to powiedzcie co zrobił min. Jurgiel dla uregulowania rynków rolnych. Jeden ruch , jedyny...pokażcie...a powinno być wiele.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) mały rolnik ze wsi nieopodal :
biorąc pod uwagę to iż nie mam ciągnika tylko kunia to dostane owies zamiast ropy- apropos paliwa rolniczego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) zbych :
uczciwemu człowiekowi trudno tam się znalźć - dlatego właśnie znalazł się tam Jurgiel

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) beny :
Ostatnio zauważyłem, że bycie zwolennikiem PIS-u na tym forum oznacza. 1- używanie argumentów ad personam nie mających nic wspólnego z tematem. 2.Zaniechanie jakichkolwiek prób merytorycznej dyskusji w myśl zasady krytycyzm w partii wodzowskiej niczemu nie służy. 3 najskuteczniejszą metodą argumentacji nie jest formułowanie argumentów tylko oplucie dyskutanta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) ARiMR :
Problem tarnowskiego rolnictwa polega na tym, że żaden poseł w PISie kompletnie się na rolnictwie nie zna. Niestety. Gdyby zrobić obecnym posłom ziemi tarnowskiej test z wiedzy o rolnictwie , wspólnej polityce rolnej, zasadach i możliwościach interwencji, o grupach producenckich, biopaliwach, krusie, vacie w rolnictwie, obszarach ONW itd itp Grad zjadłby wszystkich na śniadanie, drugi byłby Woda a trzeci Zawisza a dalej czarna dziura i otchłań . To przykre ale prawdziwe. Że znam trochę temat to wiem o czym mówie. I jestem pewny wyników takiego testu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) stokrotka :
do benego , Dziwisz się , przecież przykład idzie z góry.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) kurza znaczy ptasia grypa :
do KLEO - rzeczywiście z dyrektorami z PSL lub SLD to Grad tak wszystko dogrywał, że hej. W końcy krytykował ich od lat za upolitycznienie m.in Agencji Restrukturyzacji. Byli mu za to dozgonnie wczięczni i kochali go i popierali. Najpierw pomyśl potem pisz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) Weredyk :
Inteligentny czlowiek obok krytyki potrafi stworzyc wlasna koncepcje, tu niestety tego brak. Pewnie jutro Grad - apologeta stwierdzi, ze probowano nam wydrzec Ratusz i przeniesc do Nowego Targu, ale dzieki jego natychmiastowej interwencji znow zlym silom sie nie udalo. Taki kwiatek do kozucha...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) horeszko :
Co chce osiągnąć PO krytykując totalnie wszystkie ruchy Rządu? Nie słychać z ust liderów Platformy żadnych kontrpropozycji, w Sejmie PO nie składa żadnych projektów ustaw (a podobno miała program rządzenia!), krytyka ogranicza się do "nie bo nie", zapominają liderzy PO o 16 fatalnych latach współrządzenia Polską, a wymagają teraz widocznych efektów po 100 dniach. Ja myślę że taka destrukcja w parlamencie oraz demagogia w wystąpieniach publicznych, zaowocuje nieoczekiwanym zniknięciem ze sceny politycznej tej partii po następnych wyborach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) mateo007 :mateo007@poczta.onet.pl 
Oglądałem tę konferencje(ciekawe jak wielu z tych którzy tutaj plują oglądało...?) i odniosłem bardzo dobre wrażenie jeżeli chodzi o tego Grada ...: 1. Mówił o knkretnych sprawach - priorytetach dla resortu!!! 2. O sprawach najpilnieszych jeżeli chodzi o pieniądze w ramach WPR(pewnie niektórzy "rolnicy" nawet nie wiedzą co to znaczy)- na rok 2006 3. O porządkowaniu rynków produktów rolnych!!! itd. Ja rozumie że Grada jako polityka można oceniać różnie zwłaszcz zważywszy na ogólną atmosferę debaty politycznej w Polsce ale ja życze regionowi tarnowskiemu chociaż jescze jednego tak kreatywnego i aktywnego parlamentarzysty jak Grad!!!!.............. I pytanie do forumowicza skrywającego sie pod ciekawym nickiem; "kurza czyli ptasia grypa"-- mógłbyś rozwinąć i skonkretyzować swoją wypowiedz.... bo to ciekawy wątek tylko przedstawiony w stylu wiejskiej plotkary..... sic!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) kurza znaczy ptasia grypa. :
mateo007 to był sarkazm. To oczywiste, że Grad nie mógł pokochać się nagle z ludźmi których krytykował a oni jego przez całą ubiegłą kadencję. Dlatego KLEO pisze o absurdach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) info :
Okularczyk zdymisjonowana. Tak ,śmiała skrytykować gościa który jest szoferem Ojca Tadeusza. To niewybaczalne szofer Rydzyka jest święty jak sam minster ,rydzyk i cały pis

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) po :
Pewnie jutro Rojek stwierdzić, że do krytyki ma prawo tylko on lub jego przedłużenie czyli Weredyk. Generalnie krytyka w tym państwie jest zabroniona czy co? Jak ktoś robi głupoty ( i nie ma to nic wspólnego z ratuszem) to należy go krytykować i tyle.Vide kwoty mleczne i genialne pomysły rządu w tym zakresie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) po pisie już :
niestety jednym z "przywilejów" władzy jest to , że jest się poddatnym na krytykę należy sie do tego przyzwyczaić panie Weredyku. Należy nauczyć się bronić swoich racji. Na ale cóż kiedy być może nie staje wiedzy pozostaje tylko sarkazm . Niestety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2006) prawda o pis :
"w kampanii wyborczej przedstawialiśmy różne bzdety, obiecywaliśmy złote góry "- cóż za szczerość

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) Weredyk :
Oczywiscie krytyka jest potrzebna, ba moim zdaniem jest niezbedna, ale powinna byc rzetelna i konstruktywna, a tej niestety nie uraczylismy z ust Pana Grada. Zwazywszy. ze PO mialo (ma?) Wybitny Program Rzadzenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) UPR :
Po co rolnikowi ministerstwo rolnictwa i ARMIR? One są potrzebne tylko politykom i wiejskiej biurokracji by okradać ludzi i dawać coś niektórym ( za co? za sam fakt bycia rolnikiem?) podlizując się przy okazji rolnikom w trakcie kampanii wyborczej jak bohater tej wiadomości. I nie ma znaczenia czy w MR i ARMIR siedzi SLD/PSL, PiS czy PO. Wszystko jedno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) UPR :
Oglądałem tę konferencje(ciekawe jak wielu z tych którzy tutaj plują oglądało...?) i odniosłem bardzo dobre wrażenie jeżeli chodzi o tego Grada (...) "O porządkowaniu rynków produktów rolnych!!! " - Jeśli p. Grad chce "porządkowania rynku" to co robi w PO? Niech się zapisze do PSL, SLD czy PPS a nie udaje liberała. Chyba że z całej PO są takie liberały jak z koziej brody pędzel. ( Co by się zgadzało gdy słucha się Pani senator. )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) hmm :
no jak z Wietrzyka polityk a z Popieli fachura. Proponuje żeby UPR zanajomiło się z problematyką rolnictwa. A swoje tezy proponuje przekazać rolnikom i czekać na reakcje.prawda jest taka jesteście grupą fajnych chłopców, którzy niewieleniestety potrafią. A szkoda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) M.Wietrzyk :
Dobrze że choć nazwisk nie przekręcają :D. Rozumeim że w PO sami mężowie i żony stanu... hmmm a może staniku?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2006) pracownik zat :
lider PO - ........to pewnie jeden z najsłabszych ogniw tej partii w tarnowie / Polsce / - już kiedyś wspominalem z jakiej strony Go pamietają Pracownicy ( orłem to On nigdy nie był,; a że się dorobił i teraz gra na ludzkich uczuciach - to i Jego z pewnością skoryguje historia ) - pozdrawiam jak zwykle zdrowo muślacych..................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2006) zbyszek PO kozia wólka :
na poparcie swoich tez trzeba mieć jakiś argument. Najsłabsze ogniwo? no właśnie dlaczego? Obawiam się, że jesteś parcowniku strasznie zboczony w swej własnej pamięci. I dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich parcowników...Znam przynajmniej kilkudziesięciu, którzy twierdzą zupełnie odwrotnie. Myślę, że jesteś poprostu takim małym szkodnikiem, którego ktoś skrzywdził, ale nie umiesz przyznać się do tego , że to twoja wina. Ciekawe jak to jest , że najsłabsze ogniwo zdobywa najwięcej głosów ze wszystkich parlamentarzystów z okręgu...Rzeczywiście słabe ogniwo...dwa takie i PO wygrywa wybory w okręgu...Więcej takich słabych ogniw. Problem jest taki, że to jest właśnie silne ogniwo i dlatego przciwnikom stoi ością w gardle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2006) pracownik ZAT :
Zbyszek - PO ..........ty się zastanów co Ty mówisz.................- ten Twój Grad - toć przecie grad nieszczęść dla Tarnowa.....- pozdrawiam jak zwykle zdrowo myślących..............

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2006) Wyborca :
tyle daje 1 miejsce na liście !!!!!!!!!! co do watku grada. w Tarnowie zdobył slaby wynik jak na lidera listy. Przegrał z drugim na liście z Pis-u Rojkiem. Prawdziwa wartośc Grada do poznania to jakby startował np 12 miejsca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2006) Weredyk :
Tak dla informacji, JR mial prawie 6500, Grad 3721. Jak na mocnego lidera, to troche skorodował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2006) Sieciech :
To jest bardzo odkrywcze stwierdzenie: "Grad krytykuje politykę rolna rządu". Niesamowite, nigdy bym sie tego po pośle Gradzie nie spodziewał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2006) WD info. :
K.Jurgiel: Natomiast, panie marszałku, jest to znana sprawa - systemu IACS, sprawa jakości dokumentów kartograficzno-cyfrowych dotyczących wniosków. Byłem w specjalnej komisji, która pracowała na przełomie roku 2000 i 2001, kiedy ustalano sposób transformacji danych geodezyjnych z operatów ewidencji gruntów do systemu IACS. Niestety, nie słuchano wtedy fachowców i teraz jest tak, że system zawiera dane, które w znaczącej części nie spełniają wartości technicznych i stan faktyczny gruntów nie jest zgodny z tym, co posiada system IACS. Przystępujemy do wyeliminowania tego, nie jest to proces natychmiastowy, bo służby geodezyjne muszą wykonać prace aktualizacyjne w terenie. Należało to zrobić na początku. Zrobiono tak: zdigitalizowano mapy ewidencyjne, często tzw. skarbówki, jeśli ktoś miał z tym do czynienia - mapy, które nie miały żadnej wartości, bo często nie zachowywały skali. To zanalogowano, nadano współrzędne geodezyjne i na tej podstawie oblicza się powierzchnię wielkości użytków. Tylko jeszcze raz podkreślam: w przypadku znacznej liczby wniosków wymaga to, po kontroli terenowej, która jest przeprowadzana przez firmę, przez 6 firm, wyjaśnienia przez pracowników, ponieważ decyzje muszą być zgodne z prawem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947