To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  KULTURA Be w TCK   -   20/2/2006
W czwartek 23 lutego piwniczną sceną w TCK znowu zawładną młodzi twórcy, którzy w ramach przeglądu Kultura BE - Niezależnej Sceny Młodych będą mieli okazję zaprezentować swoją twórczość przed tarnowską publicznością. Podczas lutowej edycji Kultury Be wystąpią: The Yellow Papers (Szczurowa) Corsakova (Ciężkowice) oraz popularny tarnowski CZUbAND.

Ogloszenie

O ile 2 pierwsze zespoły będą debiutować na naszej scenie to grupa CZUbAND w Piwnicach TCK zagości – mamy nadzieję, że ku uciesze fanów radosnego grania - po raz kolejny.
CZUbAND powstał w lutym 2002 roku w Tarnowie. Założyli go dwaj przyjaciele - Sławek Ramian i Bartek Dembiński, wówczas uczniowie trzeciej klasy w I LO we wspomnianym powyżej mieście. Od tej pory nic nie jest już takie jak było...
CZUbAND to zespół o wielu twarzach (konkretnie sześciu ;), tworzący trochę inny rodzaj sztuki od powszechnie preferowanego. Główne hasła (bynajmniej nie ideowe) to: zabawa, radość, gag i krzywka. Znakomity kontakt z publicznością, energia i oryginalność, zakręcone teksty, ciekawa muzyka oraz charakterystyczne czapki wokalistów pozwalają uczestnikom koncertów Czubandu wyszaleć się za wszystkie czasy...
Na początek 2006 roku muzycy przygotowali niespodziankę: nową płytę i nową stronę internetową pod adresem: www.czuband.muzyka.pl Płyta zawiera trzy utwory: "Czuczurena", "A kuku (Skop...)", "Nie chcę". Materiał został zarejestrowany w tarnowskim studiu Spectrum, a realizatorem nagrań był Piotr "Quentin" Wojtanowski. Płyta powinna niebawem ujrzeć światło dzienne.
Występ CZUbANDU w ramach Niezależnej Sceny Młodych będzie koncertem promującym ich „najmłodsze dziecko”. Ale nie zabraknie też innych ”czubpieśni”, których na swoim koncie maja ponad 20, a wśród nich m.in.: "We live in our world", „Dziewczyny”. Dzięki wykonawcom zapowiada się potężna dawka szeroko rozumianej muzyki rockowej oraz dużej dozy humoru!

Corsakova - Wszystko zaczęło się jakieś pięć lat temu. Doszło do spotkania Wiktora z Miłoszem w taksówce, trzeba powiedzieć, że taksówce - wołdze – Grzegorza Szulikowskiego, od początku mentora muzycznego, który zawsze oceniał graną muzykę i udzielał porad . Pierwsze próby w Ciężkowickim Centrum Kultury opierały się na graniu coverów Nirvany. Następnie, po pewnym okresie czasu próby organizowano na peryferiach Ciężkowic u Miłosza w garażu . Wiktor stworzył wtedy pierwszy utwór z tekstem po angielsku - "Black Crow”, który śpiewał. Zaczął rozwijać umiejętność grania i śpiewania do własnych tekstów. Dzięki uprzejmości Pana Marka Zwolenika zespół w składzie Wiktor (gitara,wokal), Miłosz (perkusja) prowadził regularne próby i zaczął poszukiwać basisty. Do zespołu dołączył Krzysztof. Całe granie stało się pełniejsze i dynamiczne . Powstało kilka kawałków - "Właśnie tak”, "Dyrektor”, "Pieśń pierwsza”, "Gdy wiedza ubiera się w skrzydła”.
Corsakova scenicznie debiutowała 8stycznia br. w Ciężkowicach występując na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W Tarnowie zagrają po raz pierwszy.

The Yellow Papers. Kwartet został założony w maju 2004 roku w Szczurowej. Kapela ma na swoim koncie 10-utworowe demo i kilka koncertów w Szczurowej oraz na WOŚP w Klubie Przepraszam w Tarnowie tego roku. Muzyka The Yellow Papers to połączenie punka, raggae i rocka.

Zapraszamy do Piwnic TCK w najbliższy czwartek 23 lutego. Początek o godzinie 18.00.
Wstęp 3 zł.

Zgłoszenia zainteresowanych twórców do kolejnych edycji przyjmowane są w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów, pok. 25), telefonicznie (014 621 57 50, 014 621 05 29 wewn. 117), e-mailem (artur@tck.pl). Przeglądy odbywają się raz w miesiącu w czwartek - piwnice TCK.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:26:55
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html