Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "OFFskary" w TCK    -   21/2/2006
Cinema OFF to projekt mający na celu popularyzację dorobku polskich filmowców niezależnych; jego inicjatorami są: Magazyn Filmowy Cinema, internetowy serwis Filmforum, firma S.D.T. Film oraz Heyah. Najlepszym obrazom przyznawane są „OFFskary”. 27 lutego (poniedziałek) o godzinie 19-tej w piwnicach TCK obejrzeć będzie można sześć wybranych filmów, które w ubiegłym roku stanęły w OFFskarowej rywalizacji.

Ogloszenie
>

Będzie to już drugi wieczór Cinema OFF. W styczniu TCK stało się trzecią placówką w Małopolsce, która dołączyła do tego projektu. Tym razem czeka nas mini-przegląd "OFFskarowych" filmów. Pełny zestaw filmów nominowanych do „OFFskarów” obejrzeć można było podczas IV Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych „Oskariada”. W Tarnowie zobaczymy sześć wybranych – nagrodzonych, bądź nominowanych propozycji; są nimi:
„Intelekt kollapse”, reż. Krzysztof Włodarski, Jacek Katarzyński
Film odwołujący się do estetyki wizualnej kina z lat 20-tych, ociera się o klasykę niemieckiego ekspresjonizmu i charakteryzuje niezwykłą dbałością o stronę plastyczną (nominacja za zdjęcia)
„Cyrano”, reż. Filip Marczewski
Historia grupy młodych aktorów zmuszonych do występowania w tandetnych przedstawieniach dla dzieci. Wszyscy chcą być poważnymi aktorami dramatycznymi, a nie pozostaje im nic innego jak tylko paradowanie w przebraniu muchomorka i recytowanie wierszyków (OFFskar za najlepszy scenariusz, nominacje za najlepszy film i główną rolę męską).
„Po cud”, reż. Jarosław Sztandera
Dokument prezentujący pielgrzymkę osób niepełnosprawnych do miejsca cudownych uzdrowień we francuskim Lourdes. Film dosyć kontrowersyjny i bardzo niejednoznaczny (OFFskar za najlepszy film).
„Załoga G” reż.Paweł Czarzasty
Zagraniczna produkcja Pawła Czarzastego, który zasłynął już wśród wielbicieli kina offowego filmami "Was ist los?" i "Licencja na zaliczanie" (nominacje za najlepszą reżyserię i główną rolę kobiecą)
„Druga Strona Cienia”, reż. Marek Cichy
Sprawnie zrealizowany thriller metafizyczny. Akcja przebiega powoli, budując odpowiednie napięcie i balansując niemalże na granicy filmowej dłużyzny (OFFskar za najlepszy montaż, nominacje za najlepszą reżyserię i zdjęcia)
„Pan z chrypką”, real. Defekt Masy
Film ośmiesza prymitywną konwencję współczesnych reportaży telewizyjnych. Historia człowieka którego życie załamało się po tym jak dostał ataku nieustającej chrypki (nominacja za główną rolę męską).

Dla miłośników kina szykuje się więc około dwugodzinna przygoda z filmem niezależnym. Wstęp na przegląd to jedynie 3 zł. Posłuchaj, co o imprezie mówi Artur Janus : (((mp3))) .

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-02-2006) WIN :
He he he! Jak z tego widac co mreisiąc będzie coraz nowsza nagroda filmowa w tarnowie. Czyżby nie było innych ciekawszych programów kulturalnych dla Tarnowa? Jak się domyślam ... chyba nie z powpodu ograniczenia intelektuallnego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2006) dolce vita :
WIN, zaproponuj ciekawszy pomysł ! Czekamy z niecierpliwością

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-02-2006) ehh :
WIN: to chyba Ty jestes ograniczony intelektualnie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2006) filmfan :
Wybiera się ktoś dziś do TCK na Off? Ja się chyba przejdę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947