To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Platforma walczy o korzystniejszy algorytm   -   25/2/2006
Rząd kierując się słuszną intencją wyrównywania szans i niesienia pomocy najmniej zamożnym obszarom, przyjął specjalny program finansowy dla Ściany Wschodniej. Domagamy się dołączenia Małopolski do tego programu. Wszystkie małopolskie powiaty z wyjątkiem Krakowa spełniają te same kryteria, co powiaty województw objętych programem- czytamy w Stanowisku Platformy Obywatelskiej w sprawie projektu dokumentu „Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia 2007 – 2013”, przyjętego przez Rząd RP tydzień temu. Wczoraj na wspólnej konferencji prasowej przewodniczący PO w Małopolsce poseł Aleksander Grad oraz marszałek Małopolski Janusz Sepioł, zaprezentowali stanowisko zdecydowanie sprzeciwiające się proponowanym rozwiązaniom.

Ogloszenie
>

Zarząd Regionu Małopolskiego PO protestuje przeciw sposobowi podziału środków europejskich na polskie regiony, na lata 2007 - 2013, który wynika z przyjętego przez Radę Ministrów dokumentu. W Stanowisku regionalnej PO czytamy: Jesteśmy przekonani, że podział ten jest krzywdzący dla Małopolski. Algorytm, który został przyjęty przy podziale środków powoduje, że nasze województwo znajdzie się na ostatnim miejscu jeśli idzie o poziom wsparcia na głowę mieszkańca. Małopolska otrzymuje zaledwie 80 % średniego poziomu krajowego wobec 173 % Warmińsko – Mazurskiego. Ale nasz region wyprzedzają również województwa bogatsze od nas. Statystyczny mieszkaniec Dolnośląskiego liczyć może na około 90 euro więcej, Pomorskiego, 71 euro więcej i nawet najbogatsze Mazowsze otrzyma na głowę więcej o około 16 euro. A przecież za podstawę można było przyjąć wypracowany przez Komisję Europejską i sprawdzony w dotychczasowej praktyce europejskiej sposób podziału pieniędzy. Małopolsce przypadłoby około 400 milionów euro więcej. Nawet propozycja rządu Belki, która nie wydawała nam się korzystna dla naszego regionu, opiewała na prawie 150 milionów euro więcej.
Platforma żąda zmiany sposobu podziału środków europejskich na bardziej sprawiedliwy i oczekuje, że rząd zmieni algorytm podziału środków na lepiej dostosowany do potrzeb harmonijnego rozwoju regionalnego. W przeciwnym razie na rząd PiS spadnie odpowiedzialność za niesprawiedliwy i krzywdzący podział środków europejskich i zniweczenie szansy Małopolski na rozwój! - dramatycznie kończą swoje "Stanowisko" lokalni politycy PO.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:56:58
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html