To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Puellae Orantes z kolędami w Katedrze   -   03/1/2004
Na początku grudnia ukazała się czwarta płyta dziewczęcego Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty. Płyta nosi tytuł "Christus natus est nobis. Venite adoremus" i zawiera 20 kolęd. Część z tych utworów usłyszymy w niedzielę 4 stycznia podczas koncertu kolęd w Bazylice Katedralnej, pod patronatem ks. bp ordynariusza Wiktora Skworca.

Ogloszenie

Na koncert zaprasza starosta tarnowski i organizator Centrum Paderewskiego , Tarnów-Kąśna. Początek o godz. 17.
Koncert połączono z promocją wspomnianej płyty. Prace nad nią rozpoczęto trzy lata wcześniej z zamiarem prezentacji znanych kolęd w nowej szacie dźwiękowej. Zadanie to przyjęło czterech współczesnych kompozytorów: Marian Sawa, Paweł Łukaszewski, Paweł Sydor i Marcin Łukaszewski. Nagrane utwory łączą prostotę opracowanych melodii z nową jakością brzmieniową. Kompozytorzy, zachowując niepowtarzalny charakter i piękno naszych narodowych kolęd, nadali tym utworom nowy walor estetyczno-stylistyczny, jakiego nie znajdziemy w innych opracowaniach.
Cykl koncertów przybliży płytę "Chrystus nam się narodził. Pójdźmy z pokłonem". Przypomnijmy - chór został założony w 1985 roku przez ks. Władysława Pachotę. Emisję głosu prowadzi i partie solowe wykonuje Aleksandra Topor-sopran. Z chórem występuje Sławomir Barszcz-organista Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Do chóru należą dziewczęta w wieku od 10 do 18 lat. W swoim repertuarze chór posiada utwory religijne i świeckie mistrzów różnych epok, od chorału gregoriańskiego do muzyki współczesnej. (kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 20, 2021 07:34:51
IP     : 3.236.232.99
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html