Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Premier w Tarnowie    -   02/3/2006
Autostrada z Krakowa w 2008 roku, trzy lata później Akademia Tarnowska, Karpacka Spółka Gazownictwa na stałe w Tarnowie a proces prywatyzacji "Azotów" pod szczególną lupą rządu - takie m.in. obietnice złożył publicznie mieszkańcom naszego regionu premier Kazimierz Marcinkiewicz w trakcie kilkugodzinnej wizyty w naszym mieście. Podczas spotkania ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którą premier nazwał "najważniejszą instytucją w regionie", Marcnkiewicz argumentował, że dzięki "największemu polskiemu potencjałowi" - młodzieży z pokolenia wyżu demograficznego, sukces Polski jest nie tylko możliwy ale wręcz nieuchronny.

Ogloszenie

W trakcie przedpołudniowej wizyty w naszym mieście Premier zwiedził m.in. campus uczelniany PWSZ, z władzami szkoły, parlamentarzystami i samorządowcami regionu dyskutował (i jak potem orzekł "zdecydowaliśmy") o powstaniu na bazie tej uczelni Akademii Tarnowskiej za pięć lat.
Podkreślał, że problemy miast podobnych do Tarnowa i takich, które utraciły status województwa, są mu szczególnie bliskie, bo pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, który przeżywa te same bolączki. Dlatego dobrze rozumie troskę mieszkańców o zatrzymanie odpływu ważnych instytucji i siedzib ważnych przedsiębiorstw, będących pod kontrolą państwa, pozostałych jeszcze w Tarnowie. - Za moich rządów żadna z takich instytucji i takich firm nie zostanie przeniesiona do innego miasta - zapewniał Kazimierz Marcinkiewicz. Zapytany o prywatyzację Zakładów Azotowych i obawy mieszkańców o przeprowadzenie jej z korzyścią dla długofalowych interesów załogi i regionu a także o to, jak rząd zamierza zagwarantować korzyści z prywatyzacji dla całości tego przedsiębiorstwa (kilka lat temu obecny potencjalny inwestor - niemiecki koncern PCC zainteresowany był nabyciem jedynie fragmentu "Azotów"), premier odpowiedział, że rząd będzie się bacznie przyglądać procesowi prywatyzacji ZAT i jeśli w umowie z inwestorem będą jakiekolwiek wątpliwości, co do długofalowych korzyści, które muszą być Zakładom zagwarantowane, rząd do takiej sprzedaży nie dopuści.
Premier odpowiadał też na pytanie dotyczące ważnej dla regionu, planowanej od dawna inwestycji, jaką jest modernizacja drogi prowadzącej do granicy ze Słowacją, która to inwestycja według panelu ekspertów powołanych przez Marszałka powinna "spaść" w tym roku z listy priorytetów inwestycyjnych w Małopolsce. Mimo, że odwołanie od tej decyzji złożone przez zarząd dróg wojewódzkich i samorządy gminne rozpatrywać ma teraz sam Marszałek, o udziale również Wojewody w ostatecznym rozstrzygnięciu podobnych spraw myśli teraz Rada Ministrów - powiedział szef rządu.
Po wizycie na PWSZ i konferencji prasowej premier spacerował m.in. po tarnowskiej Starówce i spotkał się z biskupem Ordynariuszem Wiktorem Skworcem.

Posłuchaj fragmentów wystąpienia Premiera RP w Auli PWSZ: (((mp3))).

Posłuchaj, jak premier odpowiadał na pytania studentów o autostradę do Tarnowa oraz "wynoszenie" ważnych instytucji z Tarnowa: (((mp3))).

Posłuchaj także pytań tarnowskich dziennikarzy podczas konferencji prasowej, o "podkarpacki lobbing" na rzecz przeniesienia siedziby KSG do rzeszowa, o możliwości interwencji rządu w sprawie zmiany niekorzystnej dla regionu decyzji dotyczącej zepchnięcia wojewódzkiej inwestycji na remont drogi do przejścia granicznego w Koniecznej a także o gwarancje korzystnej dla zakładów i regionu prywatyzacji ZAT. Oto jak na te pytania odpowiadał szef rządu : (((mp3))). (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 93)Dodaj komentarz
(02-03-2006) barca :
ten borowik / w brązowej marynarce/ z lewej jest podobny do mojego kolegi , też Kazia tylko z wybrzeża :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) makumba :
a mi ten koles z boru troche giertycha przypomina, przynajmniej na tym zdjeciu u samej gory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Karolina :
Wiecej polijci i ochrony z nim przyjechalo niz studentow na PWSZ szkoda ze jeszcze nie robili przeszukan osobistych wchodzocym do szkoly :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) ŁUKASZ :
pogryzcie sie wszscy w tylki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) barca :
Łukaszku, więcej luzu i dystansu ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) pizdowiec :
lista poboznych zyczen rosnie:) juz bedziemy miec autostradew 2008 roku! no facet ciagle kampanie wyborcza kontynuuje a tu chodzi o konkrety panie i panowie:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) grażynka :
no tak kraj miodem plynacy pod rzadami PIS. jak tak dalej pojdzie to zaglosuje na pIS w wyborach samorzadowych:) maja takich specjalistow ze nawety z niczego nasypią:) autostrade wybuduja mimo ze budzet dziurawy:) akademia bedzie mimo ze na uczelnie piniedzy nie ma:P itd etdc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) MarcinB :
Hehehehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) mori :
"Za moich rządów żadna z takich instytucji i takich firm nie zostanie przeniesiona do innego miasta" - czyli całkiem niedługo to potrwa, Andrzej da im radę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) tarnowianin :
ale ten marcinkiewicz pozadny chlop. wszystkim da po rowno. i jeszcze rozmnozy w cudowny sposob jak to w BIbli uczynil Bóg. dla wszystkich wystarczy. jestem dumny ze jestem z tarnowa:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Jakis tam:P :
Smieszny kolo:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) POwiec :
moherowe berety w natarciu. a mowilem sluchalnosc radia maryja sprawdzona i droga z krakowa bedzie, w akademi beda szkolic pod potrzeby Polski Ojca dyrektoera. wylegarnia moherowych ludzi:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) nkt :
szkoda ze spotkanie bylo tylko dla wybranych !!! i wiekszosc studentow zostala olana i stala za drzwiiami!!!! Jak rok temu wizytował uczelnie Tusk sala byla pelna studentow i wejsc do niej mogl kto chcial al nie tylko osoby z jakimis plakietkami..szkoda ze jeszcze nie wybieral tych osob Ojciec rydzyk...chociaz kto wie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Raf :
nieprawda bo kazdy kto chcial mogl wejsc. Owszem trzeba bylo sie zapisac na liste i dostac plakietke, ale oprocz tego z premierem weszli tez do sali pozniej chetni, ktorzy nie posiadali takowych plakietek ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Tomek :
autostrada w 2008??? bardzo wątpliwe samo logistyczne przygotowanie takiej inwestycji razem z budową trwa około 4 lat, ja spodziewam sie ze autostrada zostanie zakonczona na odcinku Krakow-Tarnów w całości do roku 2010, bo obecnie nawet na odcinku Bochnia-Tarnów nie ma prawomocnej decyzji lokalizacyjnej autostrady, bo ostatnią uchylił NSA Ważne ze premier zadeklarował ze KSG zostanie w Tarnowie, zobaczymy co weźmie góre czy interesy partyjnych kolegów z Podkarpacia czy los ludzi, bo nasi posłowie mają zbyt małą "siłe przebicia" (to co w cudzysłowiu mozna interpretowac jak kazdy woli)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) semenko :
Tomku mylisz się, premier po prostu przyznał, że zakusów na KSG po prostu nie było. Krótko mówiąc "ktoś" próbował nam wcisnąć kit. A swoją drogą chciałbym zapytac dlaczego Prezydent Tarnowa jego Ekscelencja Bień olał Premiera RP i nie przyjechał do PWSZ przywitac Go jako włodarz miasta. Czyżby opcja mu nie odpowiadała. No jasne trzyma z czerwonymi i platformiastymi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) D 18 :
A ja stałem koło niego, jak był przy lodowisku na rynku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Sandrunia :
Może ten blog nie jest bardzo wielki, ale zawsze cos. Załozyłem go przedwczoraj. Na blogu wyswietlane sa 3 ostatnie tematy, a z boku po prawej str. jest archiwum gdzie są wszystkie tematy utwozone o Sandreze w przecągu dwuch dni. Obejżyjcie i ocencie muj prymitywny blog o tej pieknrj aktorce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Tomek :
i co niby ten Wojewoda ma pomóc w budowie drogi do Moszczenicy? przecież razem z Sepiołem są z Gorlic i obu powinno zależeć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) UPR :
2008 autostrada, 2011 uniwersytet, 2014 lot na Marsa z lotniska pod Marcinką, 2017 Tarnów stolicą Polski, 2020 Olimpiada letnia i zimowa w Tarnowie, 2023 Tarnów wszechświatowym centrum chemi ciężkiej, lekkiej i średniej - bezzałogowy lot poza Drogę Mleczną. Kampania się zbliża wielkimi krokami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) PO :
Za moich rządów żadna z takich instytucji i takich firm nie zostanie przeniesiona do innego miasta - zapewniał Kazimierz Marcinkiewicz. To już niedługo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
"A dzisiaj na trasie Kraków - Katowice - totalna Panika szok, o mały włos nie zostałem pobity przez policjanta , krzyczał darł się, wyzywał mnie - szkoda gadać , zablokowali cała obwodnice Krakowa a dlaczego? "Nie wiesz kur*a kto tam jedzie PREZYDENT i PREMIER kmiocie" chcąc jechać dalej szybką droga - niestety nie mogłem bo ..... autostrada zamknieta na czas przejazdu kolumny." - Doprawdy ręce opadają, to opowieść mojego kolegi sprzed kilku godzin - i tak sie zastanawiam, czy ta blokada to wynik obsesji naszych władz, że z każdej strony są inwigilowani, atakowani, i szykują na nich zamach? O ile sam pamiętam z przejazdu kolumny rządowej czy nawet Prezydenckiej nigdy takich jazd nie robili, chyba ze sie myle? Do czego to doszło?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) ipis :
a policjanci to mówili tylko chyba do ciebie bo ja tam jechałem i nic takiego nikt do mnie nie mówił...sam nie rób sensacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) M.Wietrzyk :
Ja za to panie Kwaśny pamiętam inną kolumnę VIPowską, której samochód spowodował wypadek. To chyba byli panscy koledzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Bochnia :
Kwaśny jak Twoje pijaczki jechały obok nas to droga za wąską im była. A policja zawsze władzy słucha bo władza ją karmi naszymi pieniędzmi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) native :
Rektor grzeczniutki. "Podlizywanie się to moja specjalność"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Piotr Kruszewski :
Pan Kuba chyba nie pamięta bo był zbyt młody, lub woli nie pamiętać bo lepiej ujadać i wypominać komuś innemu. Kilka lat temu był z wizytą pan prezydent Aleksander Kwaśniewski i który miał podobne kordony policji, również blokowano ruch... "czy ta blokada to wynik obsesji" byłych "władz, że z każdej strony" byli "inwigilowani, atakowani, i szykują na nich zamach"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Hmmm kordony policji w okół samochodów Prezydenta - w porządku tego nie neguje. Po to tam jadą aby torować drogę kolumnie - jeźdża na sygnale i są pojazdami "uprzywilejowanymi" tego nie neguje. Zablokować ruch - w sensie włączyć koguty - wszyscy przepuszczają kolumnę - po jej przejeździe jadą dalej - W porządku. Zamykać całą autostradę - bo jedzie Prezydent hmmm dla mnie to lekkie przegięcie Panie Piotrze :) No ale skoro takie mają być przywileje władzy to trudno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Baca :
Panie Kubo "wokół" pisze się razem. Neguję z "ę" na końcu. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) semenko :
Podczas wyborów prezydenckich jakieś parę lat temu, gdy Aleksander Kwaśniewski gościł w tarnowskim teatrze, jeden mój znajomy poszedł na to spotkanie i zaczął zadawać bardzo trudne i niewygodne dla kandydata Kwaśniewskiego pytania. Najpierw "aktyw robotniczy" wyprowadził go z sali, a na drugi dzień, tak się jakoś nieszczęśliwie złożyło, w środku miasta, na placu Sobieskiego dwóch "nieznanych sprawców" tak mu nalało, że mu się twarz przez parę tygodni goiła. To dopiero były czasy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) dla Kwaśnego pro memoriam :
Ministerstwo Sprawiedliwości w ciągu najbliższych dni odtajni akta dotyczące sprawy tzw. moskiewskiej pożyczki dla PZPR. Chodzi o 1 mln 232 tys. dolarów oraz 500 mln starych złotych pożyczonych w 1989 r. PZPR przez Komunistyczną Partię Związku Radzieckiego. Prokuratura podejrzewała, że pieniądze, które miały pomóc w utworzeniu SdRP, przekazano do Polski z naruszeniem prawa dewizowego. W 1995 r. sprawę umorzył ówczesny minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia (SLD).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) dobra rada :
Młodzieńcze - opuść tę szajkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) kompan :
krzywousty wąskousty jechał na premierę filmu w krakowie. no i trzeba było pompke zrobić. a ze tarnow niedaleko to przy okazji odwiedzil siedlisko moherowych beretow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) jmax :
propaganda sukcesu...tylko do wiosny....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Tomek :
oby tylko do wiosny :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Bogumił :
Linię kolejową z Krakowa do Dębicy ,z odgałęziami do Wieliczki i do Niepołomic, wybudowano w trzy lata.(koniec 1852 - początek 1856) Autostradę z Krakowa do Tarnowa można więc wybudować w 3 lata. Jest to realne. Pozdrawiam hamulcowych niedowiarków z Platformy Ob.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) aligator :
Dlaczego Marcinkiewicz spotkał sie ze Skworcem a nie Bieniem...??? bo on sie spotyka z tymi co radza w tym miesciez

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) ALIGATOR :
Co rzadza w ty miescie !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) gucio :
NIE NIE głównym celem jego wizyty wszak była wizyta w muzeum katedralnym...to jest dla miasta najwazniejsze....!!!!!!!!! ty lko czy napewno..???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Mikael :
Kuba Kwaśny spadkobierca socjalizmu, dyktatorskiej metody sprawowania wladzy i przesadnego rewolucjonizmu, doprawdy przykre :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Obserwator :
Do Aligatora! Aligatorze, spotkał sie premier z biskupem Skworcem, a nie z prezydentem Bieniem ponieważ samorządowcy (p. Bien, p. Karcinski-starosta i wojtowie gmin tarnowskich) nie dostali zaproszenia na spotkanie z K. Marcinkiewiczem. A ordynariusz dostal. Kto przygotowywal liste zaproszonych... Temat pozostawiam otwarty :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Don Chichot :
Mam tylko jedno pytanie: W którym roku urosną wreszcie gruszki na mojej wierzbie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Smoku :
haha Faustyna jak pięknie wyszlas z premierem .. chyba cos miedzy Wami zaiskrzylo :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Bień - Marcinkiewicz - Jego Ekscelencja :
Jak miał się spotkać z Bieniem skoro Bień w 2002 udawał (tak mówila Marianowska z PiS) niby jest z PiS, a później się wypiął ku wściekłości Kaczorów. Więc jak idzie kampania to PiSowy premier nie będzie uwiarygadniał człowieka współpracującego z SLD, z PO i z kim tak jeszcze. A że kuria też ma interesy w mieście i może cicho poprzeć "słusznego" kandydata więc wizyta jak najbardziej uzasadniona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) do Kuby Kwaśnego :
Towarzyszu. Niech się towarzysz tak nie podnieca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Fidel C. :
Komuniści propagaandy mogliby się uczyc od PiSu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2006) Krakus :
Oj Faustynko tak blisko z premierem Ty uważaj żebyś ptasią grypą rządową sie nie zaraziła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) do Bogumiła :
w tamtych czasach to było możliwe ale nie dziś, same procedury... wykupy gruntów, odwołania, badania archeologiczne, decyzje lokalizacyjne, kolejne odwołania i zaskarżenia do sądów, wywłaszczenia i kolejne procedury sądowe i odwołania, kwestia ekologii i w koncu przetargi i kolejne odwołania... jak rzad by sie wział za uregulowanie tego za pomocą jakiejś autostradowej ustawy, to moze by bez klopotów udało się wybudować odcinek A4 o dł. 60 km w 2-3 lata (20 km Kraków-Szarów budowa rozpocznie się w tym roku) bez uregulowania kwestii prawnych i przejrzystości procedur sama robota biurowa zajmie okolo 2 lata... to nie jest wiek XIX gdzie wszystko wydawało sie proste

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) dzieci majora Szendzielarza - "Łupaszki" :
Do poPZPRowskich popłuczyn piszących na forum i czytających je z Tarnowa i z Polski: Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze*, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich mordują najlepszych Polaków, domagających się wolności i sprawiedliwości. - * Ministerstwo Sprawiedliwości w ciągu najbliższych dni odtajni akta dotyczące sprawy tzw. moskiewskiej pożyczki dla PZPR. Chodzi o 1 mln 232 tys. dolarów oraz 500 mln starych złotych pożyczonych w 1989 r. PZPR przez Komunistyczną Partię Związku Radzieckiego. Prokuratura podejrzewała, że pieniądze, które miały pomóc w utworzeniu SdRP, przekazano do Polski z naruszeniem prawa dewizowego. W 1995 r. sprawę umorzył ówczesny minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia (SLD).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) PZPR :
Wszystko bowiem, co osiągnął w polityce 47-letni dziś Kalisz, zawdzięcza Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Przyjaźni się z nim od końca lat 70., kiedy obaj byli młodymi, dobrze zapowiadającymi się działaczami PZPR. Choć starszy od niego o trzy lata Kwaśniewski zapowiadał się lepiej. Do PZPR Kalisz, podobnie jak jego przyjaciel, wstąpił podczas studiów. Było to w 1978 roku. Miał już za sobą kilkuletni staż w partyjnej przybudówce - Socjalistycznym Zrzeszeniu Studentów Polskich. W SZSP, które wkrótce straciło z nazwy słówko "socjalistyczne", doszedł do nomenklaturowej funkcji wiceszefa Głównej Komisji Rewizyjnej. Do partii nie przywiodła go bynajmniej chęć zrobienia kariery. O nie. Wierzył. - Wierzył w linię partii - mówił kilka lat temu dziennikarzowi kolega Kalisza z adwokatury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) Dlaczego Kalisz nie wspomina o PZPR? :
http://www.ryszardkalisz.pl/in dex2.php?id=prywatnie.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) GRU :
Czy to nie w Zurychu i okolicach była główna rezydentura GRU na zachodzie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) no more red :
A teraz posłuchajmy jak odezwą się nożyce vel Kuba K.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) aligator :
biskup i marcinek siedzą przy stole jeden na górze drugi na dole ....oj jak juz wszystko z kaczorkiem popsuje wtedy tu urzad miasta "zainstaluje"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) przeciwna :
chyba komus odbiło i pcha sie do tego koryta ze wszystkich sił !!! boże co czeka ta naszą Polskę chyba nic dobrego :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) przeciwna :
a tak wogóle to komuna juz jest stracona w Polsce podobno ! ciekawe kiedy zmieni orjentację i jak czesto bedzie ją zmieniał byle by byc przy korycie !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Doprawdy zaskakujące niektóre posty. Chcę tylko zdementować wypowiedź "semenko" - tak się składa, że w 2000 roku byłem podczas wizyty Prezydenta (i kandydata) Aleksandra Kwaśniewskiego w Tarnowie przed i w tarnowskim teatrze. I nie wiem dlaczego tak łżesz "semenko" - ponieważ nie było tam żadnej rundy pytań od zgromadzonych !!!! Spotkanie wyglądało tak, że było przemówienie a później kandydat podpisywał swoje fotki , i wraz z małżonką pozowali do zdjęć z mieszkańcami - wszystko w celach bezpieczeństwa było ogrodzone bramkami, a że byłem wtedy przy Prezydencie to wiec, że twój znajomy albo miał jakiś koszmar, albo wprowadzasz wszystkich w błąd. Co do reszty ... pozostawiam bez komentarza :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Tomek :
Dla biskupa miał czas natomiast z prezydentem miasta do którego przyjeżdza już nie znalazł czasu - wszystko pod publiczkę a nie dla dobra gospodarki i miasta. Biskup jest dla niego ważniejszy niż prezydent miasta gdzie gości. Taki właśnie jest cały PIS wszystko a gospodarka z miesiąca na miesiąc się stacza i bezrobocie wzrasta, może klech rozwiąże nam ten problem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Weredyk :
Reasumujac Jakubie Twoj post - Kwasniewski byl tak odrealniony, ze nawet nie chcial rozmawiac z ludzmi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Kuba Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Piotrze - hehe bywasz czasem bardzo zabawny - zwłaszcza w kontekscie niedawnej wizyty Premiera Marcinkiewicza w Tarnowie, no ale odpowiem - odrealniony czy nie w każdym razie - taka była formuła, Kwaśniewski podszedł do ludzi, większość z nich chciała uścisnąć dłoń Prezydentowi, zrobić sobie zdjęcie - w związku z napiętym terminarzem, nie było czasu na pytania. W sumie lepsze to niż udawanie jakie miało miejsce na PWSZ, trzy pytania do premiera a ponoć wszystko ustawione, pytania były wyreżyserowane. Nie wiem nie byłem , ale wiem z relacji kolegi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Weredyk :
Wielka mozliwosc interpretacji i nadinterpretacji, ot co:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Weredyk :
Tomku - PO i SLD nie sa zakneblowane, niech skladaja projekty, a nie tylko robia gabinety cieni i ustawicznie krytykuja nie dajac niczego w zamian.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) Tomek :
stawierdzam, ze tu odpowiadają dwa różne Tomki, mam nadzieje ze wypowiedzi jednego nie beda łączone z wypowiedziami drugiego propozycja do intarnet.pl zeby zastosować mozliwosć zastrzegania swoich nicków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) yuhi 21 :
autostrad nie ma i nie będzie ,autostrada idzie ludziom przez podwórka , nikogo z radnych to nie obchodzi, a pan prezydent wie o sprawie i milczy ,dzielą ludziom grunty płacą grosze , straszą ,ze i tak zabiorą.szkoda że Jakub Szela nie żyje on by przekonał radnych .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2006) ad rem :
Panowie - dlaczego ktoś z posłów nie poinformował Premiera/ w drodze z Krakowa do Tarnowa/ że oddział ZUS juz jest w Nowym Sączu. Okazja była do zobowiązania Premiera o powrót ZUS-u do tarnowa. Jeżeli nie teraz - to kiedy. Przegapiono sprawę. Gazy - oby zostały.Rzeszów dalej jest silny. Autostrada - w 3 lata. A dlaczego nie w 2 lata. Przeież to jest dla każdego coś miłego. O tym dyskutujcie i piszcie. A nie o prehistorii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) Jes :
Marcinkiewicz obieca wam wszystko. Idą wybory samorządowe i też na jesieni parlamentarne więc ma on zadanie jeździć i obiecywać to co ludzie chcą usłyszeć. I robi to dobrze. Jes, jes, jes.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) yuhi :
Autostrada w dwa lata , to śmieszne , wykupy gruntów wstrzymane do 07 r, a potem ....prędzej na hipernowej zrobią lotnisko , dawno kupił bym samolot ale nie ma gdzie lądować , i to jest problem, o tym rozmawiajmy z premierem,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) kolo :
ja rozumiem , że Weredyk gwarantuje za słowa premiera. Jak nie będzie autostrady za dwa lata w Tarnowie to sam sie zgłosi do ostrzyżenia włośów za propagandę..(o ile ma włosy).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) kolo :
przepraszam 3 lata

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) Tomek :
2010 rok to jest realny termin na autostrade, jesli w tym roku nie bedzie decyzji lokalizacyjnej to 2011 rok

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2006) beny :
fajne laski na tym PWSZ , tylko czemu musiały ogladać premiera. Ani o ładny ani fajny a mądrośc jego to temat wysoce dyskusyjny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2006) Semenko :
Skoro bywałeś tak blisko Kwaśniewskiego powiedz mi proszę; czy prezydent Aleksander miał zwyczaj czasami popląsać w rytm muzyki disko polo, czy też zdarzyło mu się to ten jeden jedyny raz, kiedy na jakiejś imprezie zaczął się wydurniać z diskopolowym zespołem. A było to żenujące i znakomicie wkomponowywało się w całokształt prezydentury Aleksandra tzn. kłamstwo w sprawie magistra, pijaństwo nad grobami polskich oficerów w Charkowie itp. Jeden najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych Waldemar Łysiak od czasów tamtej imprezy nazwał muzykę diskopolową "diskoolo" yel operą komuszą. I miał rację. Tamta muzyka była tak tandetna jak obie kadencje Aleksandra.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2006) semenko :
Pardon, powyższy tekst kieuję oczywiście do Kuby Kwaśnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-03-2006) milka22 :
semeko z całym szacunkiem ale co to znaczy tandetna muzyka??? dlaczego tak mówisz, są ludzie którzy tej muzyki słuchają i są w tej chwili urażeni twoimi wywodami, a gdyby wystąpił Lady Pank to co to też komusza muzyka by była?? puknij sie w czoło i zastanów, ja nie bronię disco polo ale każdy ma prawo słuchać czego chce, hip hopu czy metalu czy disco polo czy klasycznej to jego sprawa a ty sie zamknij i chyba ze masz specjalne uprawnienia do krytyki wszystkiego co sie muzyką nazywa....tzn. jesteś rasą nadludzką jak kiedyś pewien przywódca niemiecki....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2006) syddo :
Byłem głupi, że głosowałem na PIS i naówiłem wielu znajomych do tego. Ci ludzie tryskają nienawiścią, a na gospodarce nie znają się w ogóle. Cofna Polskę o 5 lat w rozwoju. Głupota i populizm to najgorsza mieszanka jaka można spotkać. Mam nadzieję, że ludize zmądrzeją przed wyborami samorządowymi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2006) wirtek :
Dyktatury to PZPR może uczyć się od PIS , jeszcze zobaczycie jak będzie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2006) nikt :
Premier odpowiedzial na 3 pytania.i ani na jedno wiecej..szkoda!.bo te ktore mu zadano byly...oczywiscie wczesniej przygotowane...(jeden osobnik choc mial przygotowane pytanie to nawet nie umial nauczyc sie go na pamiec:)...P .Po drugie szkoda ze na sale wpuszanoa za okazaniem jakis specjalnych identyfikatorow...ktore oczywiscie mozna bylo zdobyc..ale dziwne ze mi on nie zostal wydany..ale nevermind...jak rok temu byl Pan Tusk...to wejsc mogl kazdy i zadac pytanie mogl kazdy...bez zadnego sterowania i scenariusza... A i ostatni grosz na temat pytan...na dowod ze byly ukladane...pytanie nurtujace kadego studenta,, co z autostrada...bosche...wrrr...n ie bede sie dalej rozpisywal...bo ta wizyta to jedna wielka farsa..ktora nie dosc ze sparalizowala ruch to jeszcze uczelnie...na ktorej niby premier spotkal sie ze studentami...buhehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2006) Tomek :
jeżeli chodzi o autostradę to czy PIS będzie czy nie ona i tak powstanie a więc niech nie przypisuja sobie rzeczy kna które nie mają większego wpływu i nikt tu łaski nie robi. Niech wreszce zajmą się rządzeniem i gospodarką bo narazie im marnie to idzie a ludzi wysyłaja do roboty za granicę bo niemają pomysłu jak i pojęcia jak zmniejszyć bezrobocie natomiast maja pomysł jak ogłupić społeczeństwo co widać po tym forum nieźle im wychodzi. Powodzenia!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2006) piotr :
Nie porównujmy Bienia ze Skworcem. Któż to jest Bień? Prezydent miasteczka wybrany przez kilkanaście tysięcy mieszkańców na 4 lata. Biskup jest szefem ponad milionowej społeczności, mianowany przez papieża na czas do emerytury. Jest autorytetem moralnym, powszechnie szanowany i liczący sie episkopacie. Premier będąc w Tarnowie - jeśli miał sie z kimś spotkać - spotkał sie z najważniejszą osobistością Tarnowa, która, co prawda nie ma wpływu na kas Tarnowa, ale ma "rząd dusz". Pytanie, dlaczego u biskupa, a nie u prezydenta - jest nieuzasadnione. To sa różne płaszczyzny. Interesujace jest natomiast pytanie - dlaczego nie spotkał sie z Prezydentem. To mnie dziwi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2006) CO p.MARCINKIEWICZ WIE O RZĄDZENIU? :
Dodam tylko, że byłem jednym z najstarszych (32 l.) członków swojego rządu. Mój minister finansów miał 26 lat, a minister spraw zagranicznych 27 lat http://www.kapitalizm.republik a.pl/laarrelacja.html ,a także: http://www.kapitalizm.republik a.pl/laar.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2006) Populizm i Socjalizm :
Marcinkiewicz przy Laar`ze to komunistyczny beton.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2006) Nikt :
rozumiem ze ta wiadomosc jest tak wazna ze bedzie na pierwszym miejscu w niousach az do konca miesiaca a moze i roku:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2006) ipis :
to ma siedzieć do końca 2007 jako neews

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2006) kolo :
a może do czasu wybudowania autostrady? - To se jeszcze poczytam tego newsa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2006) beny :
Marcinkiewicz musi odejść!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2006) Teleraf - powołać komisję :
Zwolennicy układu złodzieje, mafiosi, służby sprcjalne, dziennikarze, prawnicy, bankowcy i wszyscy inni którzy nie należą do pis są w układzie. Nie wiadomo tylko kto z kim ikiedu i dodatkowo o co się ułożł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2006) Eureko :
Polakom gratulujemy rządu i ekspertów!Za błędy rządu i ewentualne kary załacą pieniędzmi obywateli. Ale co ich to balcerowicz musi odejść a Lepper zostać!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2006) ciesielczyk :
Nie zauważacie jednak pozytywów układu, który teraz rządzi. Otóż sytuację, którą wcześniej stworzył SLD i tu i ówdzie także PO (np w Tarnowie gdzie od 3 lat rządzi faktycznie nieformalna koalicja PO-SLD) - można porównać do orzecha kokosowego, którego nie można by było rozbić ręką. Przyszedł PiS wziął do ręki kamień i rozwalił orzecha. Oczywiście metoda przypomina działania Hunów, ale - moim zdaniem - nie można było znaleźć innej - bardziej subtelnej. PiS metodami z epoki kamienia łupanego rozwali układ SLD-PO - także w Tarnowie i trzeba będzie w związku z tym stworzyć rodzaj nowej "cywilizacji" (na ruinach Rzymu). I to jest zasługa PiS. Nie ma co płakać po SLD i PO. Są siebie warci. Dopiero na w/w wspomnianych "ruinach" będzie mogła powstać normalna demokracja - za 20-30 lat. Jako że 1/3 Polaków myje zęby raz w tygodniu, a 70% nie rozumie prostych newsów w dziennikach telewizyjnych - musi minąc sporo czasu, by Polska była państwem cywilizowanym. Jeśli wyborcy najpierw zrobili prezydentem faceta, który otwarciwe przyznawał się, że nie przeczytał w swym życiu żadnje książki, a później wybrali gościa , który się upijał na patriotrycznych uroczystościach i kłamał na temat swego mgr, to widocznie Polacy muszą poczekać na prawdziwą demokrację - choć i czas może działać na naszą nikorzyść - gdyż w międzyczasie wszyscy inteligentni, odważn i, przedsiębiorczy Polacy (młodzi!!!!) wyemigrują do Irlandii, Islandii etc. pozdrawiam ciesielczyk PS Czytajcie NOWY TYGODNIK BEZ CENZURY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2006) nikt :
Ciesielczyk...oj ciesielczyk...i ty w mocherowym berecie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) ciesielczyk :
do nikt chyba mnie nie zrozumiełeś. Nie chodzi mi o aplauz dla obozu teraz rządzącego, lecz skutki tych rządów dla PO-SLD. Weźmy np. taki Tarnów - od ponad 3 lat rządzi tu naprawdę nieformalna koalicja PO_sLD. Dzięki temu, że opanowali media, nie można w ogóle z nimi polemizować - czytaj np. konkurować w wyborach samorządowych. A tu nagle przyszedł PiS i to wszystko rozwalił już albo rozwali w przyszłości. Twierdzę po prostu, że nie było innergo sposobu na ukłąd SLD-PO jak walce Pis-u. I tele. A dlaczego Marcinkiewicz nie spotkał się z Bieniem? Formalnie rzecz biorąc powinien się z prezydentem także spotkać. Ale ponieważ Bień od 3 lat lat zachowuje się w sposób skandaliczny (to już nawet niejst zwykła arogancja, lecz chamstwo w stosunku do adwersarzy), cieszę się jak szpak, że premier (którego nawiasem mówiąc wcale nie jestem fanem), dał Bieniowi po nosie. Tak naprawdę Bień zasłużył na coś jeszcze bardziej upokarzającego go dlatego, że sam tak traktuje ludzi. I przynajmniej w tym punkcie sprawiedliwości "dziejowej" stało się zadość. PS Jestem chyba jedynym tarnowianinem, który cieszy się publicznie z tego faktu, ale zapewniam Was, że takich ;ludzi jest więcej, tylko nie podpiszą się swoim nazwiskiem pod tego typu "radochą".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2006) UPR :
Jak tu się nie cieszyć gdy SLD z ich Prezydentem (niby z PO) nie dostępują łaski rozdającego wszystko wszystkim p.Premiera spotykającego się z każdym. Tyle że p.Premier nie spotkał się z p.Bieniem z uwagi na jego z SLD knowania tylko dlatego że p. Prezydent wystawił PiS (panią Poseł) do wiatru korzystając z jej biura najsampierw a później wypinając się na PiS. A że idą wybory więc premier walczy za swoją grupą. Czy ta grupa myje zęby częściej niż raz w tygodniu i rozumie więcej niż 30% wiadomości z telewizora to już można polemizować. Wiara że AWS(PiS) posprząta po UD/UW/PZPR/SLD jest wiarą wielką. W każdym razie gdy patrzy się na tarnowskich dojrzałych tuzów PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2006) nikt :
Nie bede bronil pana bienia...ale co do opanowania mediow z calym szacunkiem panie Ciesielczyk..ale chyba cos sie panu pomylilo...o ile pan Bien ma wplyw zapewne na media to SLD napewno nie...i to nie tylko w Tarnowie ale i w kraju..gdyby mialo wplyw to prozaicznie nie byloby tyle szumu wokol SLD.........Wlasnie obecy rzad panie Ciesielczyku pokazuje jak panuje sie nad mediami...trzymaja je mocno za pysk (przepraszam za to okreslenie) i nie pozwalaja nawet na odrobine swobody..przykladem sa kary...absurdalne moim zdaniem nalozone chocby na polsat!!! Jedyne z czym sie zgadzam to rzeczywiscie Bien to nie tylko osoba ktora dawno sie juz skompromitowala.....gorsza rzecza jest fakt ze ten gosc popad w samouwielbienie...eht Pan UPR...coz nie dziwie sie ze jest pan anty-sld-dowcem..jezeli tak moge nazwac panskie stanowisko...i nie mma nic przeciwko panskiemu zdaniu bo kazdy ma do niego prawo..tylko z tym PZPR-em to dalby se pan juz spokoj...bo narzekanie na ta czesc historii jest nie tlyko nudne ale lekko smieszne bo to juz spory kawalek czasu za nami...natomiast co do tych,,30 % to mam pan racje,, żałuje tylko ze to owe 30 % decyduje o Polsce, a inteligentnii ludzie potrafiacy zrozmiec tekst ktory czytaja, wyciagajac przy tym wlasne z niego zdanie, potrafiacy sformułowac wlasne mysli..nie biora udzialu w wyborach a przynajmniej w duzej wiekszosci sa bierni w tej materii....i to jest prawdziwa tragedia. Dziekuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-04-2006) Demir :
Leszek Miller w swoim felietonie opowiedział jak to poszedł przekonywać właściciela Polsatu, żeby nie puszczali w Informacjach (poprzedniczce Wydarzeń) "niedysponowanego" Kwasniewskiego. I to są wolne media? Gdyby teoretycznie takie coś zrobił Kaczyński to by go media zniszczyły bez reszty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl