To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Lekarze podpisali kontrakty   -   04/1/2004
Jak zapewnia Ewa Sadowska z Oddziału Małopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, mieszkańcy Tarnowa i regionu nie powinni mieć w nowym roku problemów z dostaniem się do lekarza. Kontrakty podpisali lub w najbliższym czasie podpiszą wszyscy lekarze i przychodnie. Mieszkańcy Tarnowa i okolic mają w nowym roku zagwarantowaną opiekę zdrowotną.

Ogloszenie
>

Wszyscy lekarze podpisali kontrakty z NFZ-em, a przynajmniej wszyscy ci, którzy przystąpili do konkursu. Z danych NFZ wynika, że nie powinno być kłopotów z dostaniem się do lekarza.
"W regionie tarnowskim nie powinna zdarzyć się sytuacja, kiedy pacjent uda się do swojego lekarza i okaże się, że ten go nie przyjmie. Choć teoretycznie nie można wykluczyć pojedynczych przypadków nieprzystąpienia lekarzy do konkursu - zapewnia Ewa Sadowska, kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Oddziału NFZ. - Nawet jeśliby się tak stało, to taki pacjent nie powinien mieć kłopotu ze znalezieniem innego lekarza w zastępstwie. Duża liczba podpisanych kontraktów zapewnia bezpieczeństwo otrzymania pomocy".
Ewa Sadowska podkreśla również, że do wczoraj nie dotarły do krakowskiego oddziału NFZ żadne sygnały o kłopotach mieszkańców regionu tarnowskiego z uzyskaniem opieki lekarskiej.

Część przychodni w Tarnowie nie ma jeszcze podpisanych kontraktów. W najbliższych dniach pracować będą w oparciu o protokoły negocjacyjne. W takiej sytuacji jest na przykład Zespół Przychodni Specjalistycznych przy szpitalu im. E. Szczeklika.
"Po kilku wizytach w siedzibie NFZ udało się nam wynegocjować nieco lepsze warunki niż mieliśmy w roku 2003. Ale w ubiegłym roku mieliśmy bardzo duże przekroczenia limitów. Warunki na 2004 rok można określić jako średnie, jest trochę lepiej, ale nie pokrywa to zapotrzebowania. Niektóre poradnie otrzymały nieco lepsze warunki, inne mniej korzystne" - podsumowuje Artur Asztabski, dyrektor Zespołu Poradni Specjalistycznych.
Dodaje, że ma nadzieję, iż do końca stycznia podpisane będą ostatecznie kontrakty z NFZ-em i wynegocjowane warunki zostaną utrzymane. Dyrektor liczy również na to, że w ciągu roku pojawią się dodatkowe możliwości pozyskania pieniędzy. Również Ewa Sadowska zapewnia, że NFZ-owi zależy na tym, by kontrakty podpisane były jak najszybciej, choć potrzeba na to trochę czasu. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 08:56:33
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html