To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wracają opłaty za parkowanie w centrum   -   04/1/2004
Od jutra znów trzeba płacić za parkowanie w strefie płatnego postoju w centrum Tarnowa. Od poniedziałku zmotoryzowani tarnowianie będą więc musieli mieć już za szybami swoich pojazdów postojowe bilety. Tak uchwalili tarnowscy radni na sesji zorganizowanej 9 grudnia. Poza przywróceniem opłat uchwalili oni wtedy nowy, dość skomplikowany system opłat za kolejne godziny postoju.

Ogloszenie

Podjęta przez radnych uchwała została w iście ekspresowym tempie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, co nastąpiło już w dzień po sesji - 10 grudnia. Oznaczało to, że opłaty za parkingi mogły powrócić już w pierwszy dzień świąt - 25 grudnia, po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym. W praktyce opłaty parkingowe zaczną obowiązywać jednak dopiero od 5 stycznia.
- Opłaty zaczną obowiązywać dopiero w chwili, gdy strefa płatnego postoju zostanie oznaczona nowymi znakami informującymi, że to właśnie w tych miejscach zmotoryzowani wjeżdżają do płatnej strefy - powiedział jeszcze przed Nowym Rokiem Andrzej Mikuta z Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich. - Wcześniej takich znaków nie musiało być, bo dopiero teraz ustawodawca wymaga od nas ich ustawienia.
Jak powiedział Andrzej Mikuta, wcześniej opłaty w płatnej strefie pobierane były na mocy rozporządzenia Rady Ministrów. Obecnie będą pobierane już w oparciu o nową ustawę o drogach, znowelizowaną przez parlament 13 listopada. Stąd właśnie wynikła konieczność oznakowania płatnej strefy znakami D-44 - tłumaczą w TZDM-ie. W tarnowskiej płatnej strefie potrzeba 39 takich znaków: 20 tablic informujących o wjeździe do strefy i 19 informujących kierowców, że strefę właśnie opuszczają.
- Znaki te powinny zostać ustawione w piątek i sobotę, czyli drugiego i trzeciego stycznia - tłumaczył Andrzej Mikuta. - Oznacza to, że opłaty parkingowe będą egzekwowane od kierowców od poniedziałku 5 stycznia.
Dyrektor TZDM-u Stanisław Pyzdek pokazał nam, jak wygląda wzór znaku, które będą informować o wjeździe do płatnej strefy. Jest to niebieska tarcza ze znakiem "P" - na białym tle, a pod spodem napisano "postój płatny". Na tarnowskich ulicach postój oczywiście będzie płatny w godzinach od 9 do 18, a nie od 7 do 18.
Wysokość opłat parkingowych ulegnie zmianie. Za 20 minut parkowania kierowcy zapłacą 60 gr. Za pierwszą godzinę na płatnym parkingu trzeba będzie zapłacić 1,50 zł. Za drugą rozpoczętą godzinę parkowania - 1,80 zł; za trzecią rozpoczętą - 2,10 zł; za czwartą i każdą następną - ponownie 1,50 zł.
Na Starym Mieście za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą teraz 3 zł; za drugą rozpoczętą - 3,60; za trzecią rozpoczętą - 4,20; za czwartą i każdą następną - 3 zł. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(05-01-2004) gomez :
swietnie nie moglem sie juz doczekac.dlaczego jest tak tanio.za pierwsza godzine powinno sie placic 50 zl za kazda nastepna 100.oznaczenia sa malo czytelne.powinna byc na tablicy trupia czszka i napis stoj bo zginiesz,albo cos w tym stylu.nastepnym krokiem powinno byc wprowadzenie panszczyzny dla wszystkich kierowcow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2004) T.T.T.T. :2864950 
Interesuje mnie następująca sprawa: mam spory plik "starych" druków opłat za parkowanie. Czy przez pewien okres czasu np. pierwszy kwartał 2004 r. będzie je wykorzystywać do opłacenia parkowania - oczywiście przy uwzględnieniu nowych "nominałów" opłat? Kto w sposób odpowiedzialny jest kompetentny mi dać w tej sprawie odpowiedź?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2004) jajo696 :
polacy nie cierpią prostych spraw i zawsze muszą utrudniać sobie życie.Szanowni Rajcy powinniście ustalić cennik co pięc minut.do gazu z takimi radnymi.Zyczę duzo dymu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2004) antygalicjanin :
Niech sobie bedą opłaty jakie chcą ...TYLKO!! ABY ONE OBOWIAZYWAŁY WSZYSTKICH JEDNAKOWO! Bez istnienia jakiś tam nalepek..naklejek... dla uprzywilejowanych!A opłaty dla takich mogą być najwyżej refundowane przez ich organizacje czy urzędy.Najdziwaczniej wygląda biuro dla zmotoryzowanych na ul.Nowej...bo "tyłem do kierowcy";zmotoryzowany musi tam dotrzeć na piechotę...bo nie znajdzie miejca na zaparkowanie swojego samochodu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2004) Strażnik Teksasu :
Ufff!! Wreszcie są opłaty. Straż Miejska zacznie działać na normalnych obrotach. Będzie można się wykazać!!! A co tam że do Urzędu nie ma jak dojechać i zaparkować. A co tam, że zostało w rękach ludziom dużo starych druków. Za to jaki system opłat!!!!!! Nobel dla autora!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2004) JAMS :jams@interia.pl 
Drodzy Radni i reszto, opłaty owszem powinny obowiazywać, ale tylko "najeźdźców" tego miasta. Mieszkańcy powinni być spokojnie zwolnieni od wszelakich opłat. Niedługo pewnie bedziemy płacić za poruszanie się chodnikami tego "miasta". Za co jeszcze Wam płacić??? Co robicie z pieniędzmi sciąganymi w ten sposób???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl