To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Planetarium dla Tuchowa?   -   05/1/2004
Według starosty Michała Wojtkiewicza, istnieje szansa, aby jeszcze w tym roku zostało uruchomione planetarium wraz z obserwatorium astronomicznym w Tuchowie. Planetarium powstałoby na terenach przyszkolnych w Tuchowie i - jak zapewnia starosta Wojtkiewicz - byłby to w pełni profesjonalny obiekt wyposażony w projektor, dzięki któremu odbywałyby się astronomiczne seanse.

Ogloszenie
>

- Zakup projektora dla planetarium stanowi największy problem w całym przedsięwzięciu, bo jest to dość drogie urządzenie - mówi starosta. - Całość kosztów przedsięwzięcia oceniam na 800 tysięcy zł, z czego zakup projektora pochłonąłby większość tej kwoty. Ze sfinansowaniem prac budowlanych poradzilibyśmy sobie bez problemu.
Pieniądze na urządzenie planetarium wraz z obserwatorium miałyby pochodzić z funduszy pozabudżetowych. Jak podkreśla starosta Wojtkiewicz, obiekt zostałby wybudowany na przyszkolnych terenach LO w Tuchowie, które nosi imię Mikołaja Kopernika. Byłoby to natomiast ogólnodostępne dla wszystkich obserwatorium i planetarium.
- Zrobiliśmy już wstępny kosztorys tego przedsięwzięcia - twierdzi starosta. - Teraz jesteśmy na etapie zabiegów o pieniądze wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, z ministerstwem edukacji włącznie. Obecnie, aby podziwiać gwiazdy podczas specjalnych seansów, trzeba jechać aż do Chorzowa, bo tam jest najbliższe planetarium. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(05-01-2004) ROBERT :
Fajna sprawa! Ale dlaczego nie może być w Tarnowie? Może masto by jakoś się jeszcze dodatkowo rozkręciło i może by ktoś zauważył ten małyTarnówek!Bo wszystkie inwestycje które są fajne jak planetarium omijają Tarnów!Pozdrawiam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2004) Greenclover :
Bajanie pana Wojtkiewicza jest rozbrajające. Być może obserwatorium zostanie zbudowane z pieniędzy pozabudżetowych, ale już jego utrzymanie zapewne obciąży budżet Tuchowa. Ciekawe tylko czy Tuchów stać na wyłożenie kilkuset tys. zł rocznie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2004) MAJKI :
Wedlug mnie fajna sprawa bu to byla ale za tyle pieniedzy mozna zbudowac cos co sie przyda kazdemu np prawdziwy aklapark taki jak jest w krakowie cos w tym rodzaju a nie taki jak jest za parkiem w Tarnowie eeloo POZDROWKI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2004) Greenclover :
MAJKI przepraszam ale zapytaj władze miasta ile muszą dopłacać do tej zabawy za parkiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2004) tarnowianin :
pojebany pomysł w tuchowie ich chyba poijebało zo za zjedany matoł to wymyślił niech drogi zrobią a nie jakieś pojebane obserwatorium

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2004) lekarz :
W szpitalu w Tuchowie nie ma windy i pielęgniarki muszą nosić pacjentów na plecach ale ważniejsze planetarium !!! I na pewno cała Polska zjedzie do Tuchowa podziwiać gwiazdy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2004) pielęgniarka :
z lewizny niech lekarze wybudują windę a poza tym co ma pirnik do wiatraka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2004) Kajor :
Fajny pomysł. :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl