To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Planetarium dla Tuchowa?   -   05/1/2004
Według starosty Michała Wojtkiewicza, istnieje szansa, aby jeszcze w tym roku zostało uruchomione planetarium wraz z obserwatorium astronomicznym w Tuchowie. Planetarium powstałoby na terenach przyszkolnych w Tuchowie i - jak zapewnia starosta Wojtkiewicz - byłby to w pełni profesjonalny obiekt wyposażony w projektor, dzięki któremu odbywałyby się astronomiczne seanse.

Ogloszenie
>

- Zakup projektora dla planetarium stanowi największy problem w całym przedsięwzięciu, bo jest to dość drogie urządzenie - mówi starosta. - Całość kosztów przedsięwzięcia oceniam na 800 tysięcy zł, z czego zakup projektora pochłonąłby większość tej kwoty. Ze sfinansowaniem prac budowlanych poradzilibyśmy sobie bez problemu.
Pieniądze na urządzenie planetarium wraz z obserwatorium miałyby pochodzić z funduszy pozabudżetowych. Jak podkreśla starosta Wojtkiewicz, obiekt zostałby wybudowany na przyszkolnych terenach LO w Tuchowie, które nosi imię Mikołaja Kopernika. Byłoby to natomiast ogólnodostępne dla wszystkich obserwatorium i planetarium.
- Zrobiliśmy już wstępny kosztorys tego przedsięwzięcia - twierdzi starosta. - Teraz jesteśmy na etapie zabiegów o pieniądze wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, z ministerstwem edukacji włącznie. Obecnie, aby podziwiać gwiazdy podczas specjalnych seansów, trzeba jechać aż do Chorzowa, bo tam jest najbliższe planetarium. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:32:53
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html