Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnów promowany   -   16/3/2006
Tarnów po raz trzeci promował swoje walory turystyczne na największej imprezie targowej świata - ITB 2006 w Berlinie. Na stoisku Malopolski, obok Krakowa, odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczną Tarnowa i regionu tarnowskiego. To początek pracowitego sezonu (również targowego) dla Tarnowskiego Centrum Informacji - zapewnia jego dyrektor Marcin Pałach. O zaletach Tarnowa poczytać można ostatnio w ogólnopolskiej prasie, w kobiecej "NAJ" oraz magazynie podróżniczym "Voyage".

Ogloszenie

W Berlinie Tarnów promował przede wszystkim Stare Miasto jako Perłę Renesansu, Miasto wielokulturowe (ślady po Żydach, Cyganach, Węgrach, Ukraińcach), Muzeum Diecezjalne ze swoimi zbiorami pochodzącymi z kościółków drewnianych rozsianych po całej wschodniej i południowej Małopolsce(mało kto wie, że w Tarnowie znajduje się oryginalny ołtarz z kościółka z listy UNESCO z Lipnicy Murowanej) oraz turystykę aktywną (wędkarstwo, jeździectwo oraz wycieczki rowerowe i piesze po Pogórzu Ciężkowickim).

- Specjalnie na tę imprezę został przygotowany folder w języku niemieckim zawierający najciekawsze atrakcje turystyczne Tarnowa i okolic. Dla gości z Niemiec, którzy zdecydowali się na przyjazd do Krakowa mieliśmy specjalną ulotkę niemieckojęzyczną z ofertą spędzenia jednego dnia bądź też weekendu w Tarnowie z dokładnym planem pobytu oraz orientacyjną ceną na przyjazd do Tarnowa z Krakowa odpowiednio na jeden dzień (ceny wejściówek do muzeów, biletu kolejowego do i z Tarnowa oraz obiadu) i weekend (oprócz wcześniej wymienionych ceny 2 noclegów w Tarnowie). Ponadto rozdaliśmy mnóstwo gadżetów z Tarnowa: plan miasta, długopisy, puzzle, naklejki oraz najnowszy upominek z Tarnowa – herbatkę z tarniny „Tarninówkę” (mało kto słyszał, że nazwa „Tarnów” pochodzi od tarniny porastającej okolice dzisiejszego miasta)- mówi Marcin Pałach.
Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o Tarnowie w którym główną nagrodę – weekend w Tarnowie - wygrał mieszkaniec Islandii.
Dyrektor TCI reacjonuje, że najczęściej padały pytania o noclegi (jakość i cena), zabytki i dojazd do Tarnowa z Krakowa. Najbardziej pożądanym materiałem był plan Tarnowa z wykazem tarnowskich hoteli i restauracji. Dzięki silnej pozycji Krakowa takie ośrodki jak Tarnów, które leżą blisko małopolskiej stolicy mają szanse rozwijać turystykę na swoim terenie. Nie bez znaczenia ma bliskość lotniska Balice na którym lądują „tanie linie” i z którego dotarcie do Tarnowa samochodem zajmuje około 1,5 godziny a łączna podróż z lotniska do Krakowa miejskim autobusem a następnie pociągiem do Tarnowa prawie 2 godziny- zapewnia M.Pałach.
- Targi ITB, które wg mnie były najlepsze od kilku lat (ponad 160 tysięcy odwiedzających z tego ponad połowa to ludzie z branży turystycznej), rozpoczęły kolejny pracowity sezon na promocję miasta i regionu na targach: przed nami promocja na targach w Budapeszcie, Veszprem, Barcelonie i Warszawie oraz po wakacjach w Poznaniu, Kijowie i Londynie - mówi dyrektor.

Obecność Tarnowa na berlińskich targach to nie jedyny przejaw promocji naszego miasta i regionu w ostatnim czasie. W kilku poczytnych gazetach znalazły się artykuły o Tarnowie: w marcu w specjalnym dodatku o szlakach Jana Pawla II, w kobiecej „NAJ” mogliśmy poczytać o Tarnowie jako mieście, do którego Karol Wojtyła jako Arcybiskup Krakowa lubił przyjeżdżać a w kwietniowym magazynie o podróżach - „Voyage” przeczytamy o urokach miasta w artykule „Co widać z zamczyska”. Czy to ożywienie w upowszechnianiu informacji o naszym mieście i regionie zwiastuje także ożywienie w zainteresowaniu Tarnowem, jako ośrodkiem turystyki zyskującym na znaczeniu ? - będziemy mogli ocenić już za kilka miesięcy, na podstawie okresowych badań ruchu turystycznego w regionie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(16-03-2006) Maciek :
Brawo! O to chodzi Panowie. Krótko mówiąc: więcej turystów = zamożniejsze miasto! ps. Aż dziw mnie bierze, że jeszcze żaden "malkontet tarnowski" w tym temacie się nie wypowiedział ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-03-2006) malkontent :
Brawo, szczególnie warto promować ślady po Żydach, szczególnie w okolicach Bimy ze szczególnym uwzględnieniem miejskiego wucetu, ruchomej kostki na placu Rybnym oraz okolicznych odrapanych kamienic, a w szczególności warto na starym mieście zaparkować samochód, Nobla dla tego kto takie miejsce znajdzie!!! Parkinguuuu! Wrto też zwiedzić zaszczany Pasaż Tertila, lub ciągle zamknięty cmentarz żydowski i tak dalej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2006) Antybień :
Oszczędź wstydu Palach. Odejdź !!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2006) Do Antybienia :
Z twojego nicka wynika ze nie luibsz obecnego prezydenta i chyba zle ze turystow przybywa (dane z u stat, hoteli, knajp) bo tak moglbys sie czepiac ze tarnow degraduje sie na kazdym kroku nawet w turystyce, pracuje w branzy turystycznej i widze od ponad 2 lat duzy postep "in +" w tarnowskiej turystyce; w koncu miasto jest widoczne poza i to glownie w pozytywach....oby tak dalej a do ciebie Antybieniu mam pytanie co Ci sie nie podoba?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2006) mieszkaniec. :
Antybień,popatrz do lusterka i się oceń, czy się sobie podobasz? czy nad oczami coś jest. Wiadomo jest wiele "wstydliwych" miejsc.A które miasto ich nie ma.Ale to co ostatnio dzieje się z promocją Tarnowa to o to chodzi, powoli ale skutecznie, podpisanie umów z kilkoma Biurami Turystycznymi, które mają siedzibę w Krakowie, o poszerzenie swych ofert o miasto Tarnów, też jest jakimś krokiem.Ludzie nie wstydźmy się naszego miasta, nie mówmy wciąż o nim tylko źle, to jak wygląda jest tylko nasza wina lub zasługa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2006) za..pie :
Tarnów został już tylko za..piem do zwiedzania, nie rozwija sie nic a wręcz przeciwnie cofa w rozwoju i tak pomalu będzie, gdzie ten wzrost turystyki jak hotele w tarnowie bankrutują, szkoda gadać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2006) Jasiek :
Jaka znów perła renesansu? Tylko rynek jest w miarę renesansowy a reszta, ul Wałowa to mieszanka secesji z klasycyzmem o ul. Krakowskiej nie wspomnę i to wszystko, gdzie jest ten renesans, no może jeszcze nagrobki w Katedrze i okolice ciagle zamknietego Muzeum Diecezjalnego, ale coż takiego zdziwi tutaj Niemca, Anglika czy Francuza o Włochach nie wspominając, tam z cudami historii spotykamy sie na każdym kroku, wiem o tym bo widziałem na własne oczy. Kto tylko może ucieka z tego miasta niestety, ale oczywiście statystyki mówią co innego, a rzeczywistość jest taka jak jest czyli nijaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2006) Kinia :
Właśnie, brak parkingu w centrum, brak placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, ponure blokowiska, dziury w jezdni i ogólny brud. A cyganów pamietam na Rynku i Wałowej, nie ma się czym chwalić! I śmiech pusty - co widac z zamczyska, ha ha ha, a co pozostało z zamczyska? Wszystko zaniedbane, rozpadajace się i wręcz niebezpieczne, a plac zabaw na Górze marcina nie zmienił się od 30 lat!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2006) lubiany cygan :
Kinia strzel se włeb bo i tak jesteś i będziesz szkaradna.Przestań sikać do piaskownicy na placach zabaw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) Tovia :
Już widzę jak Bracia Germanie gnają do Tarnowa w swoich lśniących beemwicach opach i mercach ścigając się z tirami po wspaniałych polskich autostradach, łamią resory na niezliczonych dziurach i modlą się żeby im nikt nie zajumał fury w czasie gdy bedą delektować się widokiem panoramy miasta z budynkiem telekomunikacji na pierwszym planie. Nie oszukujmy się, jesteśmy w tyle z 50 lat!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) Happy :
Gdzie nie spojrzeć wszyscy tylko narzekają, i jak tu normalnie można żyć w takim mieście, sami frustraci. Trzeba też spojrzec od strony pozytywnej, są knajpy niezłe i ludzie ciekawi i Kraków niedaleko, uszy do góry, a komu się nie podoba niech jedzie stąd jak najdalej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2006) Hans :
W niemczech takie odległości jak 80 km to kwestia 30-40 minut. Znam Niemców i są bardzo przywiązani do swoich autobanów, i nie ma tam ograniczenia predkości. Podróż pociągiem z Krakowa do Tarnowa to porażka 3/4 pociagów odwołane a pozostałych syf. Wystarczy pojechać do dowolnego miasteczka w rajchu w wszędzie porzadek, równiusieńkie drogi i chodniki, a zabytki pieknie utrzymane, nie rozumiem co tu Niemca może zachwycić? Drogi nie, zabytki nie, tereny rekreacyjne nie, ceny być może ale jakość usług na pewno nie, a tę Tarninówke piłem i myslę, że lepiej by było, aby zamiast herbatki była to nalewka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2006) Ha-ha :
Ten islandczyk miał pecha, przecież zapije się tu na śmierć. Nie wiedział co czyni biedaczek...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2006) Anka :
W tamtym roku odbierałam moich znajomych z Balic, z Tarnowa wg. wskazań licznika jest 100 km koszmarnej drogi to oznacza 2,5 wleczenia się. Nic ich tu nie zachwyciło, w nocnym klubie chcieli ich okraść, w hotelu mieli problem z płatnością przy użyciu karty i w ogóle uciekli stąd szybko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2006) Zbig :
Prawie codziennie przechodzę obok bimy wdeptując w psie gówna potykając się o krzywą nawierzchnię, podziwiając spaprane i odrapane mury, suszące się na sznurach gacie, wdycham zapachy z wucetu a latem obserwuje chlających wódę osobników i ordynarną młodzież kopiąca piłkę, ogólny syf. Do zwiedzana jest tu właściwie tylko centrum i to ono powinno być w pierwszej kolejności dopracowane i wychuchane, a władze z uporem manika układają gdzieś tam na peryferiach kostkę brukową a plac Kazimierza i Rybny pełen dziur nieustannie bezskutecznie łatanych. Turysta przyjeżdża i opinia idzie w świat. Dlaczgo wszyscy to widzą tylko nie decydenci, gdzie są radni, czym zajmuje się plastyk i architekt miejski, za co pobierają pensje fundowane z naszych podatków. Czy to są jakieś kosmiczne nakłady finansowe aby zmienić nawierzchnie, zainstalowac kamery, scigać bezwzględnie wandali. Zauwazyłem, że wielu ludzi porusza kwestię braku parkingu, co prawda nie posiadam samochodu, ale widzę, że problem jest palący. Promujcie tarnów bo jest tego wart, ale nie poprzez jakieś tam marne herbatki ale konkretne działania!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2006) Jotek :
Tarnów upada to fakt bezporny, nie rozumiem skąd tyle hurraoptymizmu w urzędnikach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2006) hjehhehehe :? 444545411515415 loil@interia.pl 
lol

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl