Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: UMT
  
  Nareszcie remont dworca i jego otoczenia !   -   21/3/2006
Do końca października przyszłego roku tarnowski dworzec oraz jego otoczenie mają być odnowione - taki termin zakłada umowa między władzami Tarnowa a PKP. Projekt umowy trafił właśnie do tarnowskiego magistratu. W ramach projektu doczekamy się też alernatywnej drogi dojazdowej do ulicy Narutowicza, która powstanie wzdłuż obiektów Tarnovii i rampy kolejowej, co powinno nieco odkorkować ruch w rejonie skrzyzowań Krakowskiejz Pułaskiego i Krakowskiej z Natutowicza.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, 10 marca z inicjatywy posła Michała Wojtkiewicz doszło do spotkania przedstawicieli PKP i prezydenta Tarnowa. Waldemar Grzyb - po. dyrektora PKP Oddziały Dworce Kolejowe w Warszawie, Marek Cisowski - dyrektor PKP Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie i prezydent Tarnowa Mieczysław Bień uzgodnili na nim wstępne zasady współpracy. Teraz PKP przekazały miastu propozycje umowy.
Remontowany będzie dach gmachu, cała elewacja, wymienione zostaną okna. Zapłaci za to PKP. Z kolei miasto zajmie się projektem nowej organizacji ruchu, remontem placu i poszerzeniem ulicy łączącej ul. Dworcową, plac Dworcowy z ulicą Bandrowskiego. To wstęp do stworzenia nowej jezdni do ulicy Tuchowskiej. Tym samym powstanie alternatywna droga do ul. Narutowicza - co zmniejszy korki w centrum Tarnowa.

foto - zdjęcie okolic tarnowskiego Dworca PKP widziane z satelity
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(21-03-2006) Tomek :
nareszcie, poseł Wojtkiewicz ma w końcu u mnie plusa, w koncu rejon dworca będzie wygladał przyjaznie dla oka choć nadal sądzę, że skrzyżowanie tej nowej drogi z ul. Tuchowską w rejonie Starego Cmentarza to pomysł kosmiczny, tam jest za ciasno... moze ktos w internecie pokaze ten projekt

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-03-2006) buba :
A budynek "pocztowy" bedzie wyburzony czy "poszerzenie" ulicy bedzie kolejna prowizorka dobra na pare lat....?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-03-2006) Tomek :
podejrzewam ze wyburzeniu ulegnie kamienica stojacą vis a vis Dworca po stronie parku, a poszerzenie raczej odbędzie się kosztem parku i terenów Tarnovii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) luk :
Droga musi przechodzic przez boisko główne Tarnovii inaczej niema jak

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) Jacek :
Nie remontować!!! Nigdy!!! To może byc główna atrakcja turystyczna Tarnowa - "Tarnów - miastem zaplutego dworca". Jedna z atrakcji może być na przykład spożycie obiadu w dworcowej restauracji (pysznie i tanio), zwiedzanie przejścia podziemnego czy dla zuchwałych - spacer po dworcowych plantach!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2006) horeszko :
Odkorkowanie Tarnowa, choćby częściowe to rzecz którą z całego serca trzeba popierać. Ta inwestycja chyba powinna też znaleźć sponsora w postaci właściciela inwestycji na terenach po Owintarze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2006) F18 :
Tych którzy sprzedali teren dawnego Owintaru trzeba by pod sąd, takie tereny, zabytkowe budynki toż to by było miejsce na miare starego browaru w Poznaniu, ale cóż w tym mieście tylko nieliczni mają szare komórki, to mogła być główna atrakcja Tarnowa, centrum rozrywki i kultury, parkingi, multikino i to w tak atrakcyjnym logistycznie punkcie. Podobnie mogło byc z budynkiem starej łaźni żydowskiej i co? I nic, ale za to, nieopodal mamy koszmarek w postaci Pomnika Ofiar Stalinizmu, takie ładne planty i tak zmarnowane, a mogły bawić się tu dzieci i dorośli wypocząć. Bezmózgowie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2006) rzuf :
Do "Jacek" na kazdym forum wklejasz ten swoj komentarzyk?? kopiuj wklej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2006) do rzuf :
Zawsze jest ten pierwszy raz, czego zresztą jak zauważyłeś nie taję. Pozdrówka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl