To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Tempo
  
   Piłkarze strajkują, trener rezygnuje ...   -   07/10/2003
Życie dopisuje smutny ciąg dalszy do informacji prasowych. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia piłkarze "jaskółek" ogłosili wczoraj strajk. Tylko kilku z nich pojawiło się na wczorajszym treningu - donosi dzisiejsze "Tempo" dodając , że Unia nie ma już też trenera - Jacek Ćwik złożył wczoraj dymisję ...

Ogloszenie

W ubiegłym tygodniu piłkarze czołowego IV-ligowca - Unii Tarnów zapowiedzieli, że na znak protestu przeciwko niewywiązywaniu się władz klubu ze zobowiązań finansowych wobec drużyny, od poniedziałku przestaną trenować. Sporo do myślenia dawała już postawa "Jaskółek" w sobotnim - przegranym 0:1 - meczu w Gorlicach...
- Nie posądzam zawodników o to, że specjalnie chcieli przegrać ten mecz. Częściowy wpływ na ich postawę niewątpliwie miał fakt niewywiązywania się klubu ze zobowiązań płatniczych, po prostu zawodnicy w podświadomości mieli blokadę - stwierdził trener Unii, Jacek Ćwik.

W ostatnich dniach sytuacja finansowa zespołu nie poprawiła się, wczoraj piłkarze nie wyszli więc na trening. W szatni obok trenera Ćwika i kierownika sekcji Tadeusza Kędziora zjawiło się tylko pięciu piłkarzy: Artur Wstępnik, Roger Radliński, Jacek Wójcik, Daniel Bartkowski i Marek Janusz.
- Wszyscy pracujemy w Mościcach, więc mogliśmy przyjść na trening - mówi Radliński. - Pozostali koledzy, którzy na trening muszą dojechać, nie mają na to pieniędzy, gdyż klub od początku sezonu nie wypłacił nam jeszcze ani złotówki.

Zawodnicy zapowiadają, że we wtorek złożą na ręce prezesa Unii, Andrzeja Grzyba oficjalne pismo informujące o przyczynach decyzji.
Gdy piłkarze rozeszli się już do domów, na stadion przyjechał prezes Rady Klubu, Andrzej Wiśniewski, który wspólnie z trenerem i kierownikiem sekcji próbowali znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.
- W pierwszej kolejności postaramy się znaleźć pieniądze, które zawodnikom napewno się należą. Z drugiej strony musimy wyciągnąć konsekwencje w stosunku do piłkarzy, którzy nie mogą sobie całkowicie lekceważyć swoich obowiązków i wystawiać na szwank autorytetu trenera - powiedział prezes Wiśniewski.
Jeśli chodzi o to ostatnie, to nie wiadomo czy będzie co ratować, ponieważ szkoleniowiec złożył wczoraj dymisję. Według jego zapewnień nie miała ona nic wspólnego z porażką w Gorlicach, lecz marną kondycją finansową klubu.
Piotr Pietras
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 20:00:43
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html